+ Reply to Thread
Results 1 to 9 of 9

Thread: Karijera (ne) šteti obitelji

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    size="tall"

Karijera (ne) šteti obitelji

Pitam se kako "danas"; gdje je vrijeme drugo ime za novac, a novac, pak, prijeko potrebno sredstvo za formiranje obitelji; naći mjesto za sve one vrijednosti, koje se novcem ne mogu kupiti?

Jeste li se radi karijere udaljili od obitelji?

Koliko vremena imate za svog partnera, djecu, roditelje?

Dajete li članovima obitelji obećanja "ludom radovanja" (kao npr. obećanja, koja se tiču zajednički provedenog vremena što ste željeli ostvariti, no niste uspjeli radi posla)?

Kako se osjećaju ostali članovi obitelji obzirom na "situaciju"?

...

Love Bird Rose's Avatar
    Pa... jesam...udaljila. Ali, ne zbog karijere itself, već jednostavno zbog vremena koje si prisiljen provoditi na poslu.
    Koliko puta bih nakanila (ujutro) i obećala da ćemo taj dan ići ovdje ili ondje, raditi ovo i ono, biti zajedno, provesti barem sat vremena kvalitetno - skupa. I, pazi, ironije - sat vremena. Nasuprot 10 sati (minimum) koje provodiš na poslu, na putu do/od posla... I sve to da bi čovjek imao koliko-toliko normalan život, ništa posebno.

A onda dođe večer, umoran zaspiš ni ne okreneš se.

Moja draga prijateljica je rekla, kada su je pitali je li ambiciozna - da, naravno da jesam ambiciozna. Da imam obitelj, muža i dijete.

I što, u današnje vrijeme obitelj nam, tako ispada, postaje 'ambicija', a posao 'ono što se podrazumijeva'.

Don Quixote u meni kaže da (je) valja(lo) promijeniti prioritete. Pa kako bilo.

A iskreno, i sa srcem kada se radi... kako ono kaže Mali Princ...
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Što znači "promijeniti prioritete"?
    Možda pristati na drugačiji/slabije plaćen posao, koji omogućava više vremena s obitelji? Mislim, ako se radi o tome, onda je i to neka vrsta dvosjeklog mača, da se tako izrazim, jer obitelj ipak -mora i jesti.

Love Bird Rose's Avatar
    Grč koji posao nosi sa sobom neminovno utječe na tvoje vrijeme koje provodiš izvan posla. Time i na tvoju obitelj.
    Promijeniti prioritete znači da naše riječi trebaju postati djela, odnosno da ZAISTA posao ostavimo tamo gdje mu je mjesto. Nažalost tj. na sreću, nekada nas životne prilike moraju lupiti po glavi da bismo to i učinili. No, bolje prije nego kasnije, jelda ...znaš kako ono ide: ono što vas zadesi, nije ni moglo da vas zaobiđe, a ono sto vas zaobiđe, nije ni moglo da vas zadesi.
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi

Love Bird Rose's Avatar
    ...puna su nam usta toga da 'kada zalupimo vrata, više ne mislimo na posao'... i obitelj trpi zbog toga što sebe lažemo

tako volim (tu riječ) obitelj .... i sve što ona nosi sobom
    kapi

Quote Originally Posted by Rose View Post
    ...znaš kako ono ide: ono što vas zadesi, nije ni moglo da vas zaobiđe, a ono sto vas zaobiđe, nije ni moglo da vas zadesi.

Love Bird Rose's Avatar
    Quote Originally Posted by enky View Post
    znala sam ... tražila sam stoga točan citat, a ne prepričan
    kapi

član
    Quote Originally Posted by enky View Post
    Pitam se kako "danas"; gdje je vrijeme drugo ime za novac, a novac, pak, prijeko potrebno sredstvo za formiranje obitelji; naći mjesto za sve one vrijednosti, koje se novcem ne mogu kupiti?
    ...
    Ja to gledam ovako.
    U 19 stoljeću bila je deviza budućnosti "8 sati rada, 8 sati spavanja, 8 sati odmora (slobodnog vremena).
    U 21 stoljeću je deviza "što više raditi kako bi mogao zadovoljti sve više i više nepotrebnih potreba". I zato većina radi službeno osam a stvarno ( s putovanjem na posao i s posla) deset i više sati. Slobodno vrijeme je luksuz.
    Prije si feudalcu davao desetinu, a danas?
    Ljudi više nemaju vremena za druge ljude, a pogotovo za obitelj.

Love Bird Rose's Avatar
    Quote Originally Posted by servantes View Post
    Ja to gledam ovako.
    U 19 stoljeću bila je deviza budućnosti "8 sati rada, 8 sati spavanja, 8 sati odmora (slobodnog vremena).
    U 21 stoljeću je deviza "što više raditi kako bi mogao zadovoljti sve više i više nepotrebnih potreba". I zato većina radi službeno osam a stvarno ( s putovanjem na posao i s posla) deset i više sati. Slobodno vrijeme je luksuz.
    Prije si feudalcu davao desetinu, a danas?
    Ljudi više nemaju vremena za druge ljude, a pogotovo za obitelj.
    Ma gle, nije uvijek pitanje nepotrebnih potreba... nego, jednostavno, ako ne radiš 10 sati, nisi 'dobar radnik', ti se trebaš 'dati sva u firmu', jer 'pogledajte mene, ovdje sam od jutra do mraka'.
    Što se mene tiče, 8 sati sasvim dovoljno, al ajd ti to reci mojoj the boss.
    kapi

+ Reply to Thread

Tags for this Thread