+ Reply to Thread
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 11 to 20 of 79

Thread: Elton John

1973 - Goodbye Yellow Brick Road

Taman kad su mislili da ne može bolje, Elton je objavio svoj najbolji album u karijeri objavljen na 2 ploče iliti kao dvostruki album "Goodbye Yellow Brick Road" koji ne samo da je najvjerojatnije njegov najbolji album, već se radi o jednom od najboljih albuma uopće, a meni osobno je i najbolji album iz 70-ih. Ne moram reći da je većine svjetskih top lista poharao i došao na 1. mjesto.
    Ovaj album je može se reći praktički postavio standarde kvalitetnog pop-rocka. Stilski svestran album čije pjesme prelaze preko progresive, popa, rocka, reggaea i countrya, a sve to odrađeno preko genijalnih melodija. Album kao tematike ima dosta pjesama o lezbijkama, prostitutkama i sl. stvarima i pojavama.

Izbacio je 4 velika hita - naslovnu "Goodbye Yellow Brick Road" koja je meni i najdraža s albuma i najbolje reprezentira sav vrhunac skladanja pop glazbe, pa uvrnutu "Bennie and the Jets" koju je, ako se ne varam, Elton kao drugi bijelac otpjevao u glazbenom showu Soul Train namijenjenom uglavnom "crnačkoj" glazbi kao što je soul, r'n'b itd.
    Imamo i originalnu verziju "Candle in the Wind" koja je posvećena Marilyn Monroe, te žestoku rock stvar "Saturday Nights Alright for Fighting".
    Ostatak albuma nimalo ne zaostaje kvalitetom pjesama. Otvara ga jedan od najgenijalnijih insturmentala "Funeral for a Friend", a zatvara ga prekrasna balada "Harmony".
    Ocjena *****

Goodbye Yellow Brick Road

Funeral for a Friend / Love Lies Bleeding

Bennie and the Jets

Saturday Night's Alright For Fighting

Sweet Painted Lady

Candle in the Wind

Grey Seal

Roy Rogers

I've Seen That Movie Too

All the Young Girls Love Alice

Jamaica Jerk-Off

Harmony

The Ballad of Danny Bailey

B-strane singlova:

Screw You (Young Man's Blues)

Jack Rabbit

Whenever You're Ready
    Last edited by ja_a; 03-10-11 at 19:57.

...
    ja_a,
    Ima li kakva zgodna priča konto Eltonovih 100000 naočala?
    Ono, taj čovjek ima tako ludih cvikera, i svaki puta druge stavi. Kao da su mu postale neka vrsta zaštitnog znaka ili već.

1973. godine Elton objavljuje i jednu božićnu pjesmu "Step Into Christmas" koja se i dan danas pušta često za vrijeme božićnih blagdana

Ho! Ho! Ho! (Who'd be a turkey at Christmas) - B strana singla, a meni možda čak i zanimljivija kao božićna pjesma od A-strane

Quote Originally Posted by enky View Post
    ja_a,
    Ima li kakva zgodna priča konto Eltonovih 100000 naočala?
    Ono, taj čovjek ima tako ludih cvikera, i svaki puta druge stavi. Kao da su mu postale neka vrsta zaštitnog znaka ili već.

Koliko ja znam Elton je tako iz zajebancije uglavnom nosio cvikere, a onda je kaže skužio negdje 1983-4 da mu je vid zbilja postao slabiji, pa ih je onda i morao nositi za prav
    Pitaj boga gdje je sve te cvikere nabavljao... cvikeri su mu kao i silna obleka predstavljali samo da norca radi iz sebe i zajebava se, a neki ljudi su na žalost preglupi da bi sudili nekoga po glazbi, već su o njemu stvarali sliku zasnovano na tim njegovim kretenarijama, blesavom imageu i načinu odijevanja, a pred tutlekima bez sluha i pameti je tako veoma lako sakriti enorman glazbeni talent koji je posjedovao.
    Iz istog razloga svi ovi harlemski kriminalci s pancirkama glume da su cool, pa ih se zato sluša iako nitko od njih ne valja pišljiva boba.
    Na žalost, u današnjoj glazbi image je jako bitan i to pokazuje koliko su ljudi površni i da ne slušaju glazbu zbog glazbe.

Elton nije nikad bio uštogljeni preserator ili neki "samozatajni" ala Cohen ili Cave ili neki glumac "coola", već je jednostavno bio svoj i bio je zajebant i sprdao se uglavnom iz samoga sebe, a ljudi su na žalost preograničeni da bi shvatili ozbiljno glazbu od takvog nekog.
    Elton je jedan od rijetkih koji je zbilja i uživao u slavi do besvijesti. Tu je naravno bilo alkohola i droge što ga je zamalo ubilo.

Evo par njegovih ludih slika u šta se oblačio, a najtužniji dio toga je da budale shvaćaju ozbiljno kada netko takvu obleku stavi na sebe jer živimo na žalost u površnom svijetu, a odjeća služi da se pretvaramo da smo nešto što nismo. Upravo zato jednog Eltona se nije moglo ozbiljno shvatiti, tim više ako si sluhovno ograničen za glazbu.

1974 - Caribou

Jedna manjina smatra ovaj album najslabijim iz klasičnog perioda, no ja se ne bih složio. Album je vrlo dobar, ali naravno da nakon fenomenalnog GYBR albuma su očekivanja bila prevelika. Unatoč tome, ovaj album je i dalje bio na prvim mjestima većine top lista, te je izbacio i 2 velika hita "The Bitch is Back", te fenomenalnu baladu "Don't Let the Sun Go Down on Me" koja je meni osobno jedna od najdražih pjesama ikada.
    Album je vrlo zabavan, melodičan i Elton je nakon što je istražio sve stilove se nastavio igrati u sigurnim vodama klasičnog pop-rocka.
    Album zatvara jedna dramatična pjesma "Ticking" u kojoj se doslovno priča cijela priča o isfrustriranom mladom čovjeku koji u jednom baru pobije 14 ljudi. Pjesma koja dobro opisuje ludilo uzrokovano društvom i obitelji i koja je predskazala ono što se danas skoro svake godine dešava u SAD-u.
    Ocjena ****

The Bitch is Back

Dixie Lily

Grimsby

Pinky

Don't Let the Sun Go Down On Me

You're so Static

Ticking

B-strane singla

Sick City

1974. Elton obrađuje i od Beatlesa "Lucy in the Sky With Diamonds" pjesmu i to postaje naravno veliki hit

1975 - Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy

Autobiografski album koji opisuje odnos između tekstopisca Bernia i Eltona. Elton je Captain Fantastic, a Bernie Brown Dirt Cowboy.
    Puno ljudi ovo smatra Eltonovim najboljim albumom s čime se baš nebi složio iz razloga što na albumu ima par ispodprosječnih pjesama ako se gleda prema onome što je Elton do tada radio. Produkcija je također malo previše ulaštena tako da mi niti rock stvar "A Meal Ticket" ne djeluje uvjerljivo i teško se može mjeriti s rock stvarima s GYBR albuma.
    No ako zanemarimo te neke slabije stvari kao "Tell Me When the Whistle Blows" ili "Writing", ovo je i dalje vrlo dobar album.
    Jedini objavljen singl je "Someone Saved My Life Tonight" koja je prilično netipična i prekompleksna pjesma za radio u kojem Elton pjeva o svom pokušaju samoubojstva, iako mislim da je i taj njegov "pokušaj" samoubojstva više ličio na nešto iz komedije negoli je bilo to zaprav. Navodno se trebao oženiti nekom curom, a nije to htio naravno (pogodite zakaj), pa je, kaže Bernie, otvorio sve prozore i vrata u kući, te upalio plin na najmanje i odmarao si je glavu na jastuku koju je gurnuo u ror. To je otprilike prijevod. Dok je Bernie to prepričavao, umirao je od smijeha naravno.
    Na albumu mi je i odlična stvar "Better Off Dead" za koju uopće ne znam o ćčemu se radi, no melodija je super.
    Isto mi je i "Tower of Babel" jedna od najzanimljivijih.
    Ocjena ****

Someone Saved My Life Tonight

Better Off Dead

Tower of Babel

Bitter Fingers

Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy

(Gotta Get a) Meal Ticket

We All Fall In Love Sometimes

B-strana singla

1975. objavljuje kao singl pjesmu "Philadelphia Freedom" koja postaje #1 hit u SAD-u i Kanadi.

1975 - Rock of the Westies

Ovako valjda zvuči album kada je cijeli bend na drogama i kada nikome nije stalo. Toliko otkačen da je preotkačen. Radi se o žeščem rock albumu gdje pjesme zvuče uglavnom loše, pa od melodija do izvedbi sve djeluje kao nekakva kakofonija. Eltonov vokal zvuči kao da je teže nadrogiran, a bend ga piči do iznemoglosti.
    U jednu ruku možda je i dobro da je Elton objavio ovakav album da se vidi kako to zvuči kada se svi razulare do daske. S druge strane, u to vrijeme kada je Elton bio slavniji i od Krista, da je i prdnuo došao bi na 1. mjesto top lista.
    Objavio je dva singla, catchy "Island Girl" i grozomornu rock stvar "Grow Some Funk Of Your Own".
    "I Feel Like a Bullet in the Gun of Robert Ford" je jedna prilično patetična i izgubljena balada.
    Jedino "Island Girl", "Feed Me", pozitivno otkačena "Dan Dare", te zanimljiva produkcija i svirka spašavaju ovaj album od devetog kruga pakla. No niti te pjesme nisu niti približno niti slabijim stvarima s prehodnih albuma.
    Neki kažu "je, ali ovdje Elton konačno ROKA".... gluposti li.. jako bitno jel roka ili ne. Meni osobno njegov najslabiji album, no pozitivno je to što album posjeduje neke detalje koji mogu nasmijati slušatelja.... počevši od omota albuma.
    Ocjena **

Island Girl

Grow Some Funk Of Your Own

Street Kids (još najpodnošljivija rock stvar na albumu)

Dan Dare (Pilot Of The Future)

Billy Bones And The White Bird

Feed Me

MEDLEY (Yell Help, Wednesday Night, Ugly)

1975., tj. 1976. Elton objavljuje singl "Pinball Wizard" skladanu od Pete Tonwshenda iz grupe The Who, a namijenjenu rock operi "Tommy". Eltonova verzija za razliku od originalne je neusporedivo bolja, rockerskija, a Eltonov vokal u toj stvari zvuči genijalno.

1976. Elton objavljuje duet s Kiki Dee "Don't Go Breaking My Heart" koji je voše-manje u svim državama došao na 1. mjesto i postao prvi Eltonov singl koji je u V. Britaniji došao na prvo mjesto.

na žalost, s youtubea pomicali sve cijele snimke spota

B-strana od DGBMH... lijepa pjesmica, isto s Kiki dee

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

View Tag Cloud