+ Reply to Thread
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 71 to 79 of 79

Thread: Elton John

Quote Originally Posted by colibri View Post
    Ne kontestiram ja njegovu dugacku karijeru niti njega kao velikoga glazbenika ,vec velim samo da je posljednjih godina postao ljen i da mu fali prava inspiracija . Uzmi muziku iz filmova ,pa ju poslusaj ?

Ako ga je netko voljeo to sam ja bes zbog te evolucije kroz vrijeme i sta je znao da opstane ,sta drugima uopce nije uspijelo . Pali su u zaborav . Ali brate mili od Dianine smrti je usrao motku i to dobro .

Pa gle, većina upravo smatra da je od 2000. godine postao bolji i vratio se korijenima. To ti sve zavisi o osobnom ukusu. Ja sam i prezadovoljan time što je napravio od 2000. godine jer se i u toj gomili pjesama našlo dosta genijalnih stvari.
    I ne bih rekao da je ikada izgubio inspiraciju kako se to dešava mnogim grupama i izvođačima generalno kroz vrijeme, već je jednostavno kao i inače imao slabija i bolja razdoblja.
    Ne mogu reći da otkad sam postao fan u zadnjih 15 godina i kupovao njegove albume, nabavljao si gomilu B-strana singlova, da sam ijednom ostao generalno razočaran. Nikada.
    Ne smatram da nisam kritičan, već da zbilja ne valja, rekao bih da zbilja ne valja.
    Tako da se tu ne mogu složiti s tobom jer ta generealiziranja oko Eltonove glazbe da ne valja od ove ili one godine su već postala ishabana.
    Evo, ovo su sve godine za koje sam od mnogih čuo da Elton ne valja: od 1973, 1976, 1983, 1988, 1997, 2004.
    To su sve osobna mišljenja ljudi koji se očito malo ograniče da poslušaju Eltonovu glazbu izvan onih okvira na koje su navikli.
    Realno gledajući, Elton je tek od 2001. bio na veliko prihvaćen ponovno od kritičara i fanova.
    Naravno, ja imam o svemu tome malo drugačije i osobnije mišljenje, ali generalizirati nečiju glazbu od "te i te godine" mi je blesavo.
    I u zadnjih 10 godina napravio je toliko stilski različite glazbe, s variranjem i inspiracije i vokala i produkcije od albuma do albuma da su mi generaliziranja uvijek onda samo to- generaliziranja.

2011 - Gnomeo and Juliet (soundtrack)

Za ovaj animirani film uzeto je dosta starih Eltonovih stvari, te je Elton napravio dvije nove pjesmice od koje je posebno catchy i simpatična "Hello Hello".
    S Nelly Furtado je otpjevao svoj stari hit "Crocodile Rock", a sa Lady Gagom tu "Hello Hello", ali duet verzija se ne nalazi na albumu. Neki njihovi marketinški trikovi valjda.
    Obje pjesme skladao Elton, tekst Bernie Taupin napisao.
    Druga nova stvar je "Love Builds a Garden" koja je pomalo generična.
    Instrumentalne skladbe je napravio James Newton Howard koji je inače poznat po glazbi za mnoge Hollywoodske filmove, a i s Eltonom je surađivao i orkestrirao mu par stvari na albumima s kraja 70-ih i početka 80-ih.
    Soundtrack nemam, pa neću ni ocjenjivati.
    Sam animirani film je unatoč lošim prognozama postao veliki hit i došao na 1. mjesto. Ali nisam niti gledao to, a volio bih jer mi se iz trailera čini smiješno i zabavno.

Hello Hello

Love Builds a Garden

Crocodile Rock
    Last edited by ja_a; 03-10-11 at 21:54.

Eto nove vijesti vezane za Eltona i hrvatske glazbenike

violončelo

Sada ćemo se malo pozabaviti drugim bendovima i izvođačima koji su obradili Eltonove stvari. Rijetko se tu i tamo nađe verzija koja je jednako odlična kao i Eltonov original ili čak i bolja.

Nickelback - Saturday Nights Alright For Fighting

Frank Sinatra - Sorry Seems to Be the Hardest Word

Sinead O'Connor - Sacrifice

Dream Theater - Funeral for a friend/Love lies bleeding

Oleta Adams - Don't Let the Sun Go Down on Me

Bettye Lavette - Talking Old Soldiers

Eric Clapton - Border Song

Beach Boys - Crocodile Rock

Bon Jovi - Levon

Tori Amos - Daniel
    Last edited by ja_a; 03-10-11 at 21:55.

The Nixons - Rocket Man

Sting - Come Down in Time

Vains of Jenna - Goodbye Yellow Brick Road

Mika - I Guess That's Why They Call It The Blues

Richard Clayderman - Nikita

George Michael - Tonight

Tina Turner - The Bitch Is Back

The Who - Saturday Night's Alright [For Fighting]

Ben E King - Take Me to the Pilot

Keith Urban - Country Comfort

Live Like Horses - Hurts
    Last edited by ja_a; 03-10-11 at 21:59.

Evo, konačno je izašla van i verzija pjesme "Hello Hello" iz "Gnomeo & Juliet" u duetu s Lady Gagom

Last edited by ja_a; 03-10-11 at 21:51.

Evo, ja malo svratio i izeditirao samo 1 video
    Čini se da bi mrtve videe trebalo obnoviti malo. Skoro sve ne šljaka više!

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Joj, sori, ja sam ih primijetila negdje oko 5, ali nisam išla editirati. Samo sam kliknula sljedeći po redu.
    Evo me na desetom postu.

Quote Originally Posted by enky View Post
    Joj, sori, ja sam ih primijetila negdje oko 5, ali nisam išla editirati. Samo sam kliknula sljedeći po redu.
    Evo me na desetom postu.
    Idem ja onda editirati bar par krepanih

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

View Tag Cloud