+ Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7

Thread: Sand art / Pječana umjetnost

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    size="tall"

Sand art / Pječana umjetnost

Kako se sve može koristiti pijesak, čini se, kao da nema granica.
    Slikati pijeskom ili stvarati skulpure od pijeska umjetnost je, koja će vas, svakako vrlo iznenaditi.

No, postoji i dio Pješčane umjetnosti, "rođen" u Petri (klik), zahvaljujući različitoj boji pijeska njenih planina te inspiraciji ne zna se koga, što se simpatično sjetio/la još na početku 20. stoljeća turistima, za uspomenu, (pro)davati boce ispunjene slojevima pijeska.

Pogledajte sad, malo, kako izgleda kad prekrasna Ukrajinka Kseniya Simonova slika pijeskom:

A tek skulpture. Ooo, ljepota kakvu je teško zamisliti.
    Navodno taj dio Sand Arta "potječe" iz Kalifornije (ako nije, neka me netko, molim vas, ispravi), no rasprostranjen je, naravno, diljem cijelog svijeta, a gdje se može naći, nazovimo, plodno tlo.

Pa jedan video posvećen i njima (skulpturama):

Voila.
    Nadam se da ste uživali bar upola koliko ja, dok sam sastavljala uvodni post.

Oduševljavaju me ove skulpture od pijeska.... pre pre pregenijalno!
    A kako puni bocu slojevima boje da dobije sliku to mi nije jasno???

Evo, našla sam jedan video na kojem se jako dobro vidi kako to rade.

genijalno!

Našla sam nešto što mi se jako sviđa, od umjetnice Ilane Yahav pa da podijelim s vama...

Tatum's Avatar
    Ja ću poludit
    Ovo je meni uistinu nevjerojatno , koja je to ideja u glavi , koji kut gledanja, koja percepcija...

N'dugu's Avatar
    Tek nedavno sam primijetio taj rad Ukrajinke Simonove, koji je vjerojatno postao još popularniji nakon nedavnih događanja u Ukrajini. Može li se pretpostaviti da je ona PREDVIDJELA umjetničkim djelom što će se dogoditi? Ta ideja o prekogniciji mi je bila svojedobno jako zanimljiva, naime da umjetnici svojim "šestim čulom" predosjete rat, zlo, kao što je bio slučaj i u Bosni... A možda to u Ukrajini traje već duže, pa i nije bio neki problem...

+ Reply to Thread

Tags for this Thread