+ Reply to Thread
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11
Results 101 to 108 of 108

Thread: Volite li ili ne volite filozofiju; zašto? / chat

Ajant's Avatar
    Quote Originally Posted by Ajant View Post
    Nije poanta u načinu pisanja, poanta je u izražavanju misli. Što možemo raditi kako hoćemo. Zato on i upotrebljava samo točkice.

Ali, meni se interpunkcija kakvu imamo čini dostatnom, te ne vidim zašto bi trebali izmišljati nove načine izražavanja.

To je to, usvojili smo ono ćemu nas je Alim htio naučiti.

.. o slavi ..

---

.. zašto o slavi .. oklen ta slava .. ?
    .. zato što je to tema koju smo otvarali .. i izgubili usput ..

.. a zašto je važna slava .. ?
    .. nije važna .. ali svaki put kada odustaneš kaži .. ne zanima me .. tako ćemo razgovor čistiti raznih nevažnih tema ..
    .. jer je naš problem jebi vetarstvo .. sve hoćemo a ništa nećemo ..

.. meni se kod alimovih točkica sviđa više toga .. recimo ..
    .. prvo .. alim ne mjenja jezik .. on samo odbacuje nepotrebno .. dosta je toga odbacio .. a neke misli su još uvjek tu .. nisu velikim slovima zarezima i točkama izgubile ništa .. ako misli nisu bog zna što to nije zato što su osakaćene interpunkcijom ..
    .. drugo .. dvije točkice znače pauzu .. i dobre su .. ne bi mi se sviđala praznina .. samo razmak .. nego baš nešto između misli ..
    .. treće .. te točkice držim prilikom za disanje .. disanje je važno .. nikad na njega ne treba zaboraviti ..

.. mislim da alim nije bog zna kako originalan .. vjerujem da su razni pisali .. nekako .. ili čudno ..
    .. ja sam zapamtio onu rudan .. u jednoj knjižici .. jedinu koju sam njenu pročitao i nije uho grlo nož .. bio je tok misli prikazan divno .. jako mi se sviđao .. ne sjećam se ničega više .. ne znam kako je to pisala .. ali su bile misli baš onako kako se misle .. bez potrebe slaganja .. uobličavanja .. cifranja .. .. eto ..

Ajant's Avatar
    Quote Originally Posted by alim View Post
    .. meni se kod alimovih točkica sviđa više toga .. recimo ..
    .. prvo .. alim ne mjenja jezik .. on samo odbacuje nepotrebno .. dosta je toga odbacio .. a neke misli su još uvjek tu .. nisu velikim slovima zarezima i točkama izgubile ništa .. ako misli nisu bog zna što to nije zato što su osakaćene interpunkcijom ..
    .. drugo .. dvije točkice znače pauzu .. i dobre su .. ne bi mi se sviđala praznina .. samo razmak .. nego baš nešto između misli ..
    .. treće .. te točkice držim prilikom za disanje .. disanje je važno .. nikad na njega ne treba zaboraviti ..

.. mislim da alim nije bog zna kako originalan .. vjerujem da su razni pisali .. nekako .. ili čudno ..
    .. ja sam zapamtio onu rudan .. u jednoj knjižici .. jedinu koju sam njenu pročitao i nije uho grlo nož .. bio je tok misli prikazan divno .. jako mi se sviđao .. ne sjećam se ničega više .. ne znam kako je to pisala .. ali su bile misli baš onako kako se misle .. bez potrebe slaganja .. uobličavanja .. cifranja .. .. eto ..
    OK. Samo ne kužim zašto pauzu ne mogu označavati znakovi poput: zareza, dvotočke, točke-zarez ili samo jedne točke.

A što se tiče slave, zar nismo o tome već diskutirali? Ne znam zašto bi trebali opet.

.. o slavi ..

---

.. zašto o slavi .. oklen ta slava .. ?
    .. zato što je to tema koju smo otvarali .. i izgubili usput ..

.. a zašto je važna slava .. ?
    .. nije važna .. ali svaki put kada odustaneš kaži .. ne zanima me .. tako ćemo razgovor čistiti raznih nevažnih tema ..
    .. jer je naš problem jebi vetarstvo .. sve hoćemo a ništa nećemo ..

Pa da, u pravu si: mene sve zanima - i ništa me ne zanima. Baš, jebivjetar.

Kako da onda kažem, u nekom trenutku - 'ne zanima me'? Kad to nije istina, nego me zanima sve. I ujedno ništa, naravno...

Moglo bi se reći da me 'zanima' mnogo više nego što bi bilo pristojno pitati. A opet, ništa od toga me ne zanima dovoljno da bih pokušavao preskočiti sve 'prepreke' (vanjske i unutrašnje) na putu do tog saznanja. Jer, kao što rekoh - ne znam što je 'bitno' saznati, a što nije.

A što bi ti htio? Pitao si što je slava, ja sam odgovorio što mi se čini da to jest. Imaš li drugih pitanja?

Onda sam ja tebe pitao što je tebi slava, no ti si rekao da ti se čini da me to ne zanima. A ja to ne mogu 'poreći', jer je dijelom istina, kao što sam gore pokušao objasniti. Zanima me - i ne zanima me. Navikao sam na to da ne saznam ono što me zanima, pa me valjda zato ništa ne zanima toliko da bih previše inzistirao. Nego onako, kažem sam sebi - eto još jedne stvari koju možda neću saznati. Ni prva, ni zadnja.

Ajant's Avatar
    *ebo te ja!

Oprostite na izrazu, ali to ukratko i mislim o ovoj temi.

Ipak sam ja ja, pa i reagiram kao što sam uvik dosad radio.

(post izvorno napisan na ovoj temi
    enky
    )

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Quote Originally Posted by lunoprof View Post
    jer ne mozes biti losiji od loseg, ako nisi los. kao sto ne mozes do kraja shvatiti ni dobro, ako mu negiras postojanje.

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    .. dobro .. neću više .. ali ti razmisli .. ja sam uvjek uvjeren .. da sam uvjek u temi .. tako i sad ..

+ Reply to Thread

Tags for this Thread