+ Reply to Thread
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7
Results 61 to 65 of 65

Thread: vanzemaljci - da li su među nama!?

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar
    Pratim tu seriju dokumentaraca na Discovery Science, nisu mi baš nešto. Lijepo prezentirano i intrigantno, ali sve se na kraju svede na "zamislite ovo, zamislite ono" i ništa nema pokriće. Svejedno, zabavni su.

Quote Originally Posted by Spectator View Post
    Slažem se s tim da bismo vjerojatno s ovakvim načinom razmišljanja, kakav sada imamo, tj. kakav imaju vodeći ljudi u svijetu, sve to napravili, kad bismo bili u mogućnosti vršiti interstelarna putovanja! No pretpostavimo da ljudi evoluiraju, kako fizički, tako i mentalno. Ljudi prije 1000-2000 godina su bili puno više divlji, okrutni, netolerantni itd. Danas ipak postoji ipak viši nivo tolerancije, svijesti o različitosti, nepovredivosti tuđih stavova, načina života itd. Koliko god uvijek ostajala pristuna ego-svijest, ipak, bar pojedinci postaju više svjesni toga da je društvo u cjelini na pogrešnom putu, baš zbog tolike pohlepe, života u koliziji s prirodom, tj. uništavanje resursa koje imamo itd. Pa vjerujem da s daljnjim napretkom za kojih 1000 godina na primjer mogli bi izmijeniti takve stavove koji su neprihvatljivi. Ljudi npr. sve više danas razmišljaju o tome kako živjeti u skladu s prirodom, jača eko-svijest, vraćaju se izgubljenim vrijednostima itd. Sve više se razmišlja o zdravom načinu života, organskom prehranom i načinom života... npr. http://www.simondale.net/house/index.htm
    Da, ali takvi stavovi su više nametnuti, nego evoluirani. Čovjek je u svojoj srži isti onaj barbar koji je i bio, samo su mu nametnute kulturne norme. Za 1 000 godina - tko zna? Možda bude tako kako kažeš, ljudi će možda imati drugačije stavove i poglede. Svakako idemo na bolje što se toga tiče.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

implosive's Avatar
    Quote Originally Posted by /dev/null View Post
    Čovjek je u svojoj srži isti onaj barbar koji je i bio, samo su mu nametnute kulturne norme.
    Potpisujem.

Ukini sva obvezujuća pravila i zakone na tjedan dana pa češ vidjeti šta je čovjek.

Čovjek ima najplemenitije i elementarno grabežljivo u sebi. Okolnosti odlučuju koja će strana kada djelovati. A okolnosti uvijek tjeraju zadovoljavati potrebu za preživljavanjem.

Pitanje glasi: hoćeš li zadovoljavati tu potrebu na duži ili kraći način!?

Duži podrazumijeva norme, pravila i zakone, dok kraći podrazumijeva brz i efikasan dolazak do cilja.

Hmm..hmm....biti ili ne biti...

Kako je jednom jedan profesor rekao na izlaganju o "Punini i praznini"-šanse da negdje u Svemiru postoje još neka živa bića osim onih na našem planetu, jednake su onima da takva bića ne postoje. Ono, fifty-fifty.
    Svemir je preveliko prostranstvo da bi čovjek u njemu tražio druga živa bića, a Zemlja je premali planet u toj svoj "praznini" da bi ga izvanzemaljci uopće našli
    No, možda dupini imaju odgovor na pitanje postoje li druga bića tamo negdje daleko.

A s druge strane, ako su vanzemaljci među nama na Zemlji, onda nikako ne mogu više biti VANzemaljci, mogu samo biti zemaljci

vik.hedonist's Avatar
    Jednog ću dana ušetati u kvartovsku birtiju a mali zeleni će me pozdraviti sa šanka sa "đes' rođo..."
    Kad ja tamo, a ono međutim...

član
    Čini mi se da smo mi još uvijek daleko od rekurzivne svijesti. Tražimo vanzemaljce na Zemlji,a mi smo već vanzemaljci u svemiru!? Tko je i što je sada tu " vanzemaljac "? Onaj tko dolazi iz svemira na Zemlju, ili onaj tko sa Zemlje odlazi u svemir? Ovo drugo je činjenica, dok je prvo samo za sada pretpostavka, iluzija ili fikcija.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread