+ Reply to Thread
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 11 to 20 of 69

Thread: Predznaci Sudnjeg dana

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    Priče o totalnom potopu kao i priča o totalnom uništenju "svega živog" su gluposti. Nije Bog zato stvorio svijet da ga uništi. Pravednici će vreme zla preživjeti.
    pa glupost je mnogo stosta za tebe, i normalno je da ti nevjerujes u ono sto Bog kaze u kuranu

Nije Bog zato stvorio svijet da ga uništi.
    nije stvorio da unisiti ali ce ga unistiti kako bi nastavila druga faza svijeta i zivota, ovaj svijet ce nestati i ponovo ce sve biti stvoreno i ljudi ce biti prozivljeni da im se sudi na sudnjem danu i da zive ili u raju ili u paklu.

Bog kaze:

26. Sve što je na Zemlji prolazno je,
    27. ostaje samo Gospodar tvoj, Veličanstveni i Plemeniti, -

48. na Dan kada Zemlja bude zamijenjena drugom zemljom, a i nebesa, i kad svi iziđu pred Allaha Jedinoga i Svemoćnog.
    49. Toga dana ćeš vidjeti grešnike povezane u zajedničke okove;
    50. košulje će im od katrana biti, a vatra će lica njihova obavijati, -
    51. da Allah kazni svakoga prema zasluzi – Allah će zaista brzo račun svidjeti

Pravednici će vreme zla preživjeti
    nece niko nebirni, ostaiti ziv, ali ce svi biti prozivljeni ponovo , od Adama pa sve do psoljednjeg covjeka kako bi im se sudilo na sudnjem danu.

u ostalom odakle ti uzimas dokaze za svoje tvrdnje, ili samo bubas po svojim nagadjanjima, ja barem se oslanjam na kuran i nauku a odakle ti vadis dokaze za ono sto tvrdis, ja jos nisam vidio ama bas ni jedan dokaz sa tvoje strane, i sta mislis da ce neko tebi vjerovati samo sto ti to kazes, a jos znamo koliko si nalagao na islam i ja sam to jasno svima dokazao koliko si lagao, i kako onda da iko uzme bilo sta za ozbiljno od tebe, pa cak i da istinu govoris bit ces pod sumnjom zbog mnostvo lazi koje si iznio ovdje.

Danas je puno više pustinja nego u Muhammedovo vrijeme. Nema tog ljudskog projekta koji će pustinje u zelenilo pretvoriti! To su arapske slatke želje.
    ma blage ti veze nemas, niti nauku niti ista na sto bi se moogao osloniti, i nisu arapi sa slatkim zeljama nego ti pucas nagadjanja koja se mogu samo macku od rep zavezati, ili smuckati u prosuti

kakva si ti neznalica po pitanj unauke da je to za povratiti sobzriom da pljujes po islamu a neznas da nauka isto govori kao Islam

zar neznas da je sahara bila prije sva u zelenilu i rijekama ,a to je bilo prije 10 000 godina
    a sve je to zbog klimatskih promjena, pa tako sigurno ce zbog klimatskih promjena ponovo postati zelena sa rijekama

evo ti malo se nauci nauke pa da nepises guposti ovuda i brukas se bezveze

While modern humans think of the Sahara as a vast and forbidding desert, for a brief period in history, it was actually very pleasant. From around 10,000 BCE to 4,000 BCE, the Sahara was lush, green, and fertile, with a brief period of dryness from around 8,000 to 7,000 BCE. This period in the desert's history is sometimes known as the “Green Sahara” or “Green Period.”

Archaeologists have always been aware that the climate of the Sahara has changed radically throughout history. Mineral deposits in the desert indicated traces of lakes and rivers, for example, and remains of plant and animal life have also been found in the Sahara, indicating that the environment was once more hospitable. In 2000, a crew of archaeologists hunting for dinosaur bones stumbled across a graveyard in Niger, and realized that they had found traces of a civilization which had lived in the Green Sahara.
    http://www.wisegeek.com/what-was-the-green-sahara.htm

sad cu pokazati ovdje narodu kako si malo upoznat sa naukom a usudjujes se da pljujes po muhammedu i islamu

muhmmed je rekao da je prije bilo zelenilo i rijeke u arapskim pustinjama i da ce se to sve vratiti

a vidi sta National Geographic pise

Sahara Desert Greening Due to Climate Change?

Scientists are now seeing signals that the Sahara desert and surrounding regions are greening due to increasing rainfall.

If sustained, these rains could revitalize drought-ravaged regions, reclaiming them for farming communities.

This desert-shrinking trend is supported by climate models, which predict a return to conditions that turned the Sahara into a lush savanna some 12,000 years ago.

http://www.wisegeek.com/what-was-the-green-sahara.htm

ovo nek ti bude pravi naucni samar kad si se usudio da kritkujes bez znanja , stvarno je jadno kako se ti brukas ovdje na forumu da je to cudo jedno

Lupetanja.

Quote Originally Posted by Harun View Post

muhmmed je rekao da je prije bilo zelenilo i rijeke u arapskim pustinjama i da ce se to sve vratiti

a vidi sta National Geographic pise
    Ne znam ja što taj nacional piše ali znam što ja pišem. Rekao sam da niti jedan ljudski projekat neće vaše arapske pustinje pretvoriti u zelenilo. Jedini arapski projekat je biježanje iz tih pustinjskih i polupustinjskih područja. Samo ih nafta tamo održava.

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by Slap View Post
    Ne znam ja što taj nacional piše ali znam što ja pišem. Rekao sam da niti jedan ljudski projekat neće vaše arapske pustinje pretvoriti u zelenilo. Jedini arapski projekat je biježanje iz tih pustinjskih i polupustinjskih područja. Samo ih nafta tamo održava.
    pa netrebaju arapi nista da rade samo ce to da dodje zbog klimatskih promjena kao sto National geographic pise

a odakle je muhamemd znao da je prije bilo zelenilo i rijeke, a isto tako odakle je znao da ce se ponovo vratiti zelenilo i rijeke kroz pustinju?

ja cu ti reci odakle je znao, REKAO MU BOG PREKO ANDJELA GABRIELA O BUDUCIM STVARIMA STO TREBA DA SE DESE PRIJE SMAKA SVIJETA

ko hoce neka mu vjeruje ko nece nemora

a Bog kaze u kuranu:

31. isto tako smo Mi dali da svakom vjerovjesniku navaljalci neprijatelji budu. A tebi(muhammede) je Gospodar tvoj dovoljan kao vodič i kao pomagač!

znaci inace samo nevaljale osobe se protive i bore protiv Bozijih poslanika

Bog kaze:

23. Da Allah zna da od njih može biti ikakva dobra, učinio bi da čuju, a da je učinio i da čuju, oni bi se opet okrenuli, jer oni i inače glave okreću.

A je li Muhammed prorekao da će doći teška vremena kada će jedan muškarac morati imati samo jednu ženu? To se danas dešava u arapskom svijetu...
    Last edited by Slap; 24-04-11 at 05:35.

size="tall"

Predznaci sudnjeg vremena u krŠĆanstvu

pa netrebaju arapi nista da rade samo ce to da dodje zbog klimatskih promjena kao sto National geographic pise

a odakle je muhamemd znao da je prije bilo zelenilo i rijeke, a isto tako odakle je znao da ce se ponovo vratiti zelenilo i rijeke kroz pustinju?
    Čuj od kad nastupe plimatske promjene pa dok se vrati raj u pustinje proći će stotinu tisuća godina jer proces razgradnje kamena i pjeska u plodno tlo je jako dug proces.
    Za razliku od tih općih proročanstava,proročanstvo Kristovo po Ivanu (Otkrivenje) je konkretno i jedini pravi putokaz: objašnjava se konkretna politička i duhovna sitoacija na kraju svijeta: u zadnjih 3,5 godina kraja sviejta instalirat će se "7 glava i 10 rogova",odnosno konkretna politička vladavina nad cijelim svijetom 7 političkih moćnika i 10 njihovih ideoloških savjetnika sa "duhovne " strane, a u tom vremenu vlast će postepeno preći na 10 "rogova" i na kraju od pola godine svijetom će vladati samo jedna osoba iz tih 10 "rogova".Tada će nestati i islam i klasično kršćanstvo u korist još većeg "duhovnog" zla. To ti je pravi prikaz zla i proces završetka zla na ovom svijetu. I to je jedina prava vodilja.

Naravno da se danas uspješno dokazuje da svijetom nastoji zavladati masonerija,jedna nadnacionalna elita koja i formira evropsku uniju i koja će formirati drugih 7 svjetskih unija koje će se na kraju spojiti u jedinstvenu svjetsku vladu.
    Otkrivenje jasno obilježava djelovanje zvijeri kroz broj 666. Predskazano je da se ništa neće moći prodavati i kupovati bez tog broja. Bar-kod je u početku imao tri ograde sa vrijednostima 6,6,6 !
    I ovaj naš internet ima num.vrijednost 666 kroz www ! I bit će iskoristen za zlo. Na kraju se ljudi neće moći oduprijeti niti čipiranju i apsolutnoj kontroli! Sve je to u Otkrivenju predskazano!

Sva druga predskazanja ( osim Otkrivenja) o kraju svijeta su fatalno neefikasna kao stvarna smjernica .
    Last edited by Slap; 24-04-11 at 05:47.

Harun's Avatar
    Podizanje nebodera u Mekki

Mekka je u doba Muhammeda, imala sasvim mali broj stanovnika i sitnih građevina, a Vjerovjesnik, sallallahu alejhi ve sellem, je kazao da će doći vrijeme kada će se graditi ogromni objekti koji će nadmašivati planine Mekke.
    Ibn Šejbe bilježi od Ja'le ibn 'Ataa koji prenosi od svoga oca da je rekao: "Držao sam uzda od jahalice Abdullaha ibn Amra kada je rekao: "Kakvi ćete vi biti kada porušite Kabu, ne ostavljajući ni kamen na kamenu?" Rekli smo: "A mi u Islamu?" Pa je potvrdio: "A vi u Islamu!"
    "I potom šta?" - upitali smo, pa je odgovorio: "Potom će se izgraditi ljepša nego je bila, pa kada vidite da se u Mekki kopaju kanali (Bilježe Ibn Šejbe i El-Ezreki u Akhbaru Mekke, predaja je dobra i ima mnoge lance prenosilaca), i vidite građevine koje nadvisuju vrhove planina, znajte da vam se Čas(sudnji dan) sasvim približio
    ." (Ovako navodi Ibn el-Esir i Ibn Menzur)

Kanali su ustvari tuneli koji se prave ispod zemlje i planina, kao i ogromne cijevi kojima se usmjerava tok vode Zemzema.

kako izgleda danas Mekka, upravo onako kako je opisao Muhammed, gradjevine koje nadvisuju vrhove planina

To su muslimani tamo izgradili tako veliko samo zato da ubrzaju sudnji dan u nadi da će imati VIP mjesto s dobrim pogledom na kažnjavanje grešnika.

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by ja_a View Post
    To su muslimani tamo izgradili tako veliko samo zato da ubrzaju sudnji dan u nadi da će imati VIP mjesto s dobrim pogledom na kažnjavanje grešnika.
    siguran sam da ti sto grade te zgrade tamo nemaju blage veze o ovim informacijama sto je Muhammed govorio.

u ostalom muslimani negrade da bi ubrzali sudnji dan, da mogu ikako odgoditi sudnji dan odgodili bi ga a ne ubrzavali, kao prvo Sudnji dan nije turisticko mjesto gdje se slika raja i ima se piknik to je mucan dan i naporan dan za sve ljude a pogotovo za nevjernike, niti mnogim vjernicima nece biti tako lahak.

Allah kaze o teskoci Sudnjeg dana u kuranu:

040:018. I upozori ih na bliski Sudnji dan kada će srca do grkljana doprijeti i popriječiti se, kada nevjernici ni prisna prijatelja ni posrednika neće imati koji će uslišan biti.

to je mucan dan i naporan dan za sve ljude a pogotovo za nevjernike

Već sad osjećam vatricu kako me lagano počinje peckati. Jel to normalno?

+ Reply to Thread

Tags for this Thread