+ Reply to Thread
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 41 to 47 of 47

Thread: Porazgovarajmo o...

član
    enky , a ti misliš da je to proces koji se prođe dok rečeš .. keks .. ili ne svaćaš o čemu san poče pisat ili ti je u genima da sve kompliciraš ..
    ža mi je da si i N'dugu-a povukla u tom smjeru
    Što je 'govor mržnje'?
    Govor mržnje je svaki govor, koji potiče na mržnju prema skupini ili osobi, zbog njene nacionalnosti, boje kože, spola, spolne orijentacije, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, podrijetla, imovinskog statusa, naobrazbe, zdravstvenog statusa, dobi ili drugih osobina.

...
    ne.
    ono, što si ti, do sada, napisao, za mene ima opseg, ali ne i sadržaj
    ili pojednostavljeno -
    ti (meni) ništa nisi rekao, jer ne znaš kako bi (iz)rekao ono što želiš.
    i tako... ne svadi mi se, dragi BIŽI ĆA, pa ako ćeš u tom smjeru, samo daj -ali bez mene.

eh, da ja mogu povlačiti ovog ili onog za ovo ili ono, di bi mi kraj bio!

N'dugu's Avatar
    Quote Originally Posted by enky View Post
    Hm; mislim da bi ljudi, bez društva - poludjeli. Možda je izolacija dobra za naučiti nositi se sa samim sobom, razbistriti misli, no previše samog sebe, čvrsto vjerujem, vodi u previše slika, koje se motaju po glavi pa tako, posljedično, od "tišine" dobijemo "buku".
    oli
    Mislim da bi čovjek, bez društva, (p)ostao izvorno zvijer, što je, možda, zapravo, ono jedino što u svojoj pravoj biti i jest. Kao sam. A u društvu, sve te zvijeri zajedno i njihova organizacija, čine svojevrsnu pošast, koja hara zemljom i uništava sebe i sve oko sebe.

Ima nas previše, za slobodu. Tako mi se sada čini.
    Jedino nas zajednički neprijatelj može malo primiriti. Ili, možda, kakva katastrofa.
    Čovjek je zvijer koja govori. Ali i pas se nekad čini kao da govori. On ne može izustiti riječi, ali može nešto reći govorom tijela, cviležom, očima i nečim iznutra. A nekad kažeš psu "daj capu" i on ti da, a nije treniran za to. Kao da je znao što hoćeš, bez komunikacije riječima, jer on riječi ne razumije. Tako, čovjek kao isključivo društveno biće je dosta izgubljen u svemiru, a nekad sam volio čitati priče o traperima koji bi otišli u divljinu i živjeli samo s prirodom i zvijerima. I mogli su na taj način pronaći sebe, jer su se vratili prirodi, prirodnom čovjeku koji sa svime komunicira bez riječi.

član
    .. ISTINA BOLI, puno puta san čuo tu izreku, nekad davno se i slagao sa njom, ALI došao sam do saznanja, došao san ( virujen ) do ISTINE. ISTINA BOLI samo one koji se služe lažima i žive u tom svjetu. ISTINA može bit gruba po našem mišljenju, ali triba se trudit i shvatit da je ISTINA JEDNA I JEDINA, ko to pokuša i shvati napravio je veliki korak ka glavnom cilju - SLOBODI. Priznajem izuzetno je teško ići istinom kroz životno okruženje satkano od laži i varanja, ali svako prihvaćanje istine nam daje snagu za novi korak i oslobađa nas jednog tereta. Čuo sam i izraz .. MOJA ISTINA i TVOJA ISTINA.. ali kako san već reka ne postoje dvi ISTINE, ISTINA JE JEDNA samo je pitanje ko sebe laže ..
    Što je 'govor mržnje'?
    Govor mržnje je svaki govor, koji potiče na mržnju prema skupini ili osobi, zbog njene nacionalnosti, boje kože, spola, spolne orijentacije, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, podrijetla, imovinskog statusa, naobrazbe, zdravstvenog statusa, dobi ili drugih osobina.

član
    ne.
    ono, što si ti, do sada, napisao, za mene ima opseg, ali ne i sadržaj
    ili pojednostavljeno -
    ti (meni) ništa nisi rekao, jer ne znaš kako bi (iz)rekao ono što želiš.
    i tako... ne svadi mi se, dragi BIŽI ĆA, pa ako ćeš u tom smjeru, samo daj -ali bez mene.

eh, da ja mogu povlačiti ovog ili onog za ovo ili ono, di bi mi kraj bio!
    ža mi je enky da nisan napisa tri stranice o svakoj riči iz svog promišljanja, jer ti očito ne razumiš nešto šta je jednostavno i kratko
    ali ako i nisi svatila šta san tio reć, onda si valjda tribala pitat mene da ti dodatno objasnin ono šta ne razumiš .. međutin
    iako nisi razumila a nisi ni pitala za pojašnjenje .. dala si sebi za pravo da me "poniziš" a i uvjetuješ daljnju komunikaciju ..
    vidin da se ti razbacivaš velikin ričima, reci mi jesi li objavila neki stručni uradak, neko istraživanje, nešto svoje .. ??
    Što je 'govor mržnje'?

...
    Quote Originally Posted by BIŽI ĆA View Post
    ali ako i nisi svatila šta san tio reć, onda si valjda tribala pitat mene da ti dodatno objasnin ono šta ne razumiš .. međutin
    iako nisi razumila a nisi ni pitala za pojašnjenje .. dala si sebi za pravo da me "poniziš" a i uvjetuješ daljnju komunikaciju ..
    Imaš pravo, BIŽI ĆA.
    Oprosti.

član
    Imaš pravo, BIŽI ĆA.
    Oprosti.
    nisan te doživio kao osobu koja bi priznala da nije u pravu, ali evo pokušaću virovat da je i to moguće ..
    Što je 'govor mržnje'?

+ Reply to Thread

Tags for this Thread