+ Reply to Thread
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 47

Thread: Porazgovarajmo o...

Tatum's Avatar
    size="tall"

Porazgovarajmo o...

Ova tema služi svima nama, koji bi željeli nešto raspraviti, a ne da nam se ulagati sat do dva za sastavljanje tog nekakvog "visokokvalitetnog uvodnog posta", jer smatramo da se dobra diskusija može razviti i sasvim spontano, iz nekog pitanja, rečenice ili par zamisli sastavljenih opušteno i bez pritiska, koji nam isfuravaju tu neki forumski perfekcionisti.
    Pa eto, dragi moji, ovdje ste slobodni doći i nonšalantno iznijeti neku svoju ideju ili, jednostavno, pokrenuti raspravu na tematiku po izboru, a bez mnogo muke.

Naravno, ukoliko držite da je baš vaš perfekcionizam dio šarma ovog foruma, slobodni ste se rasplesati te otvoriti temu u kojoj želite samo vrhunska mišljenja, ali i ona koja daju začin , divljinu i ležernost savršenosti.

.. pa eto .. vjerojatnost da večeras izrodim visokokvalitetan uvodni post jednaka je nuli .. gledam po forumu .. što no srbi vele .. bazam .. bilo je raznih ljudi ovuda .. i nema ih više .. dođe mi da ogovorim na nešto iz 45te .. pa se pitam treba li ..
    .. ali .. pada mi na pamet .. zašto dolaze .. zašto odlaze .. ti ljudi .. šta ja radim tu .. ili bilo gdje ..
    .. volim pričati ..
    .. to je .. kao .. imaš nekakav program kojim prerađuješ sve što ti dolazi na dohvat .. kao nekom drobilicom .. frantojo .. i tako prerađeno izbaciš ..
    .. ali program je pisan .. unaprijed .. on je zakon .. i ti vjeruješ u zakon ..
    .. ali šta rade drugi .. ?
    .. traže neke komšijske odnose .. koji bi valjali .. ? .. gdje bi se osjećali ugodno .. ?
    .. ne znam ima li takvih mjesta ..
    .. mislim da dosta zavisi i o samom čovjeku .. o tome kako će se prilagoditi .. šta očekuje ..
    .. ne mislim da su forumi jako različiti .. mislim da brzo postanu .. prilično jednoobrazni .. i .. kao nekako .. blijedi ..
    .. i .. nisam siguran .. ali možda sam ovo htio ..
    .. ta tehnika .. elektronika posebno .. djeluje često kao velika životinja .. zvijer .. kao duh sveti .. kao nešto što je snaga .. ali iza nje kao da uvjek nanovo vrijedi samo ono je čovjek .. neki osjećaj .. neki slijed riječi .. .. podržano svijetom ciom i nasom .. najpametnijim ljudima čovječanstva .. a onda pred sobom imaš žiku .. i vrijedi koliko sam vrijedi .. i ti to primjećuješ iz jedne riječi .. ili pogleda ..
    .. jebiga ..

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    .. ali šta rade drugi .. ?
    .. traže neke komšijske odnose .. koji bi valjali .. ? .. gdje bi se osjećali ugodno .. ?
    koliko primjećujem drugi traže prepucavanje, svađu, "ja sam pametniji od tebe" spike, spletkarenja, površnost, debilanu...
    većina, velika većina, se tada, kad odnosi ne valjaju, osjeća ugodno, jer osjećati se ugodno za većinu znači imati u koga pokazati prstom kao u manje vrijednog od sebe.

.. jebiga ..
    da.

Tatum's Avatar
    Ovaj je forum mjesto za ljude koji znaju što će reći i kako.
    Međutim, današnji se mediji bave nadjačavanjem i prepucavanjem a tako i osobenjaci svih foruma koji se i dalje traže.
    Širom većine foruma obitavaju bivši forumaši , a bivši su i na mnogim forumima ..da im je naići na more i oceane foruma specijaliziranih za koješta i njih bi pohodili ali na sreću nisu im dovoljno usmjereni u teme kojima se da doseći rasprava i nadmudrivanje.

Tvrdim da nije forum kriv a ni vodstvo. Krivi su forumaši koji namjerno ili nenamjerno svojim egzibicijama kvare atmosferu a pri tom se osjećaju nadmoćniji jer su , vid ovo, uspjeli sjebat administraciju.
    Koliko moraš bit sjeban da ti je to bitno..
    Koliko moraš bit sjeban dnevno, tjedno, stalno da ti se svi čine nedorasli i a dalje ne opažaš da si uvijek u istom krugu i da se ko nomadi sele od foruma do foruma tražeći...šta? tražeći nešto što će ti dati potporu ..Koliko moraš bit sjeban da ti se svako novi forum čini mjesto gdje se da ćaskati ..
    Dakle, da se izrazim jasnije: meni je ovdje dobro , a ako se netko i dalje traži i odlazi nadajući se svojoj potvrdi- nije moj problem.

Donedavno sam se mogla osjetit inferiornije jer se ne ubrajam u revolucionare, ali sad se osjećam superiornije u odnosu na njih jer mi ne trebaju revolucije da bi se bi dokazala.
    Svaki dan vidim da sam dobra i kvalitetna osoba, da se ne moram sklanjati od raznih mudrijaša.
    Čuvajte se , mudrijaši, ide Tatum...

Ma rofl je reda radi, ful sam ozbiljna.

Svjetlana Valentić enky's Avatar

Tatum, bez obzira što, kažeš, nisi revolucionar, ovo tvoje gore jest - revolucionarni post.

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar
    Svrha foruma je pokazati dužinu svog internetskog penisa. Tako je bilo u praskozorje kada se /dev/null rodio na obalama MindVoxovih BBS-ova u zadnjim danima njegovog postojanja (slava budi Njegovom source codeu), tako je bilo kada je /dev/null odrastao u šumama UseNeta, tako je i sada. Uvijek i svuda rasprava se neupitno svede na "moj je internet penis veći od tvoga". Također, Godwinov Zakon, na našim prostorima poznatiji u inačici "Balkanski Zakon": jasno vidljiv slijed diskusije koji neumitno vodi točki gdje tema više nije bitna jer se vodi rasprava o tome tko je ustaša a tko četnik, i đe je ko bijo devedesprve, eee.

Koliko moraš bit sjeban da ti je to bitno..
    Koliko moraš bit sjeban dnevno, tjedno, stalno da ti se svi čine nedorasli i a dalje ne opažaš da si uvijek u istom krugu i da se ko nomadi sele od foruma do foruma tražeći...šta? tražeći nešto što će ti dati potporu ..Koliko moraš bit sjeban da ti se svako novi forum čini mjesto gdje se da ćaskati ..
    Dakle, da se izrazim jasnije: meni je ovdje dobro , a ako se netko i dalje traži i odlazi nadajući se svojoj potvrdi- nije moj problem.
    Dovoljno sjeban da se definiraš samo kroz svoju pobjedu u nečemu u čemu si bolji od nekog drugog. Svi su nedorasli jer je tvoj ego napuhan kao mjehur od sapunice, velik ali krhak. Podbodi na pravom mjestu i prasnut će, a ti ćeš ostati suznih očiju nagriženih njegovim ostacima i pušući zrak u prazno. Ti si asocijalna osoba, nesigurna, prijatelji su samo borderline prijatelji, i tvoj život odvija se na relaciji prazna soba - računalo -posao -besmislena veza koja te ne ispunjava ali si u njoj jer je sve bolje od samoće. Navika je jebena stvar.

Ako se NISI prepoznala u tom opisu, čestitam. To je dobro.

Što je forum? Mjesto gdje se razmjenjuju mišljenja? Vidiš li kojeg grčkog filozofa? Ja vidim samo foteljne. Moja životna mudrost svodi se na ono što sam upio jer sam odvratno znatiželjan i na skup vještina i znanja od kojih se ljudima diže kosa na glavi jer im je Hollywood lagao. Čovjek je kompetitivan parazit. Svi mi želimo biti alfe, broj jedan, najbolji, najpametniji, najjači, moja tata može istući tvog tatu i tako dalje. Rijetki su voljni pomiriti se sa granicama svojih sposobnosti, podvući crtu i reći jebiga, on ipak zna više. E nećeš biti u pravu, gospe ti na ražnjićima, sad ću evo otvoriti wikipediju i Merriam-webster riječnik i ubaciti koju referencu od Kerouaca ili dubokoumnu izjavu Castanede koju je Cuelho pokrao, i zapapriti ti sa Godwinovim Zakonom, ti represivni nacistički nastrojeni sugovorniče.

Tako ljudi razmišljaju. Tako je uvijek bilo. Ponekad ćeš naići na virtualnu zajednicu u kojoj naizgled vlada tolerancija, jednakost, pravo na mišljenje... To je laž. Zaviri ispod površine, i ugledat ćeš iste grimase lica željnih pobjede u diskusiji, posjedovanja najdužeg internet penisa, lica koja su sputana u prosipanju svoje mudrosti poput sjemena na guzicu kurve samo pravilima virtualnog mjesta na kojem obitavaju.

Nasmij se vatrenim raspravama. Prigrli ih. Užiaj u njima. Nadvikuj se. Vrijeđaj. Psuj majku. Smij se s istim pojedincem nekom drugom tjedan dana kasnije. To je interent folklor.

Homo sum, nihil humani alienum puto.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Tatum's Avatar
    size="tall"

Imamo li matematičare na forumu?

Matematika nije moja domena, ali ja nemam domenu pa i nije neko čudo. Matematiku ne znam, ne kužim, ali sam uvjerena da je matematika sve i da odabrani matematičari mogu promijeniti tijek zbivanja, dosadašnji nauk , a mogu ga i dokazati matematički.
    Imamo li matematičara da mi pojasni tajni kod , tajna vrata i tako još nešto tajno ( za mene)
    Koja su saznanja o broju pi, savršenstvu kruga...? I tako..ima još...

Dakle što me zanima?
    Prvo , imamo li matematičara a onda ću s njim...

U nedostatku školovanog matematičara sa titulma ispred imena, nudim svoje opsežne usluge.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Tatum's Avatar
    Nisu mi bitne titule nego čist i nepatvoren um matematičara koji matematiku diše, misli zna iz duše, ono najiskrenije..

Ok, pucaj pitanja, a ja ću preskakati ona na koja nemam pametan odgovor.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

+ Reply to Thread

Tags for this Thread