+ Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Thread: Volim ga zbog novaca....

size="tall"

Volim ga zbog novaca....

Pitam se i pitam, zašto je tabu tema, pa čak i sramota biti s nekim zbog njegova novca...

Ako pogledamo dublje, uvijek smo s nekim zbog nečeg.

Ako smo sa nekim zato jer je duhovit i zabavlja nas, to je ok. Ako smo zbog njegova novca, to nije ok. Onda si sponzoruša ili (ne znam kako se zove muška sponzoruša )

Ako smo s nekim tko je lijep i zgodan, to je ok. No, ako smo sa nekim zbog njegova novca, to nije ok.

Zašto ljudi zaziru od " biti s njim/njom zbog novca"?

Svi volimo novac. Novac nije zao. Ako nađemo 100 kuna na cesti, sagnut ćemo se i uzeti ih. Nećemo ih zanemariti.

Niti sam sponzor niti sponzoruša, tak' da otvaranje teme nema veze sa mojim životom. Želim samo reći da mi je potpuno ok ako je netko sa nekim samo zbog njegova novca. Imam prijatelja koji je bio sa ženom, i na kraju je oženio prvenstveno zato jer je imala velike sise.

Meni je to isto.

Nekom se sviđaju velike sise, nekom plave oči, a nekom novci...
    Ako bih proveo u djelo svu teoriju koju znam, gdje bi mi bio kraj...

Uvijek je lakše teoretizirati i puno pričati, nego "zasukati rukave" i uraditi ono o čemu toliko pričamo.

Quote Originally Posted by Vivekananda View Post
    Pitam se i pitam, zašto je tabu tema, pa čak i sramota biti s nekim zbog njegova novca...

Ako pogledamo dublje, uvijek smo s nekim zbog nečeg.

Ako smo sa nekim zato jer je duhovit i zabavlja nas, to je ok. Ako smo zbog njegova novca, to nije ok. Onda si sponzoruša ili (ne znam kako se zove muška sponzoruša )

Ako smo s nekim tko je lijep i zgodan, to je ok. No, ako smo sa nekim zbog njegova novca, to nije ok.

Zašto ljudi zaziru od " biti s njim/njom zbog novca"?

Svi volimo novac. Novac nije zao. Ako nađemo 100 kuna na cesti, sagnut ćemo se i uzeti ih. Nećemo ih zanemariti.

Niti sam sponzor niti sponzoruša, tak' da otvaranje teme nema veze sa mojim životom. Želim samo reći da mi je potpuno ok ako je netko sa nekim samo zbog njegova novca. Imam prijatelja koji je bio sa ženom, i na kraju je oženio prvenstveno zato jer je imala velike sise.

Meni je to isto.

Nekom se sviđaju velike sise, nekom plave oči, a nekom novci...
    Evo zašto. Jer novac nije 'atribut čovjeka'. Tj. novac nisi ti (nije tvoj 'aspekt'), a sve ovo drugo se može baš takvim smatrati.

S tim da tu treba ipak navesti jednu bitnu stvar: nije svejedno je li nekome privlačnost novca upravo u *sposobnosti* tog nekog čovjeka da zaradi te novce, ili doslovno *sam taj novac*, kao takav. Ovo prvo je, kao što dobro primjećuješ, ekvivalentno svim ovim drugim razlozima. Ali ovo drugo nije, jer je *posve* 'apersonalno'.

S druge strane, ta apersonalnost se definitivno može uočiti i u primjeru ovog tvog 'prijatelja' (BTW, zašto ga zoveš prijateljem? Ja bih definitivno u takvim okolnostima preferirao termin 'poznanik'). To dakako ovisi o njegovom odnosu prema sisama, tj. o tome koliko je 'apersonalna' ta njegova zaluđenost velikim dudama.

Ajant's Avatar
    1. Novac ipak nismo mi. Po tijelu se najbolje čovik poznaje. A to bi ipak bile sise, noge, guzica i slično. Ali i umu, tj. po muzici koju je osoba poslušala, knjige koje je čitala ili nećem trečem.

2. Po novcu samo možemo vidjeti koliko netko voli novac, tj. koliko voli zarađivati. Zato one koje vole novac padaju na tipove s puno novca, ne vidim ni ja tu nikakvog problema.

Zato meni to nije isto. Prije ću pasti na lipu žensku, nego na žensku s puno novaca. Iako, da se razumimo ni ja nisam antagonističan prema novcu.

...
    Čuj, stvarno mislim da većina ljudi "voli" samo (baš zbog) novac(a).
    Žene se nerijetko pale na dobre aute, hoće skupe poklone, velik stan/kuću s bijesnom kuhinjom (nema veze što ne zna kuhati) itd, a muškraci vrlo često briju na tatine kćeri (naravno, s naglaskom na to da je tata bogat) ne bi li putem njih prije došli do željenog društvenog statusa.

Tako je bilo; tako će biti.

E sad, to što mi tu brljamo po forumu, pokušavajući naglasiti kako postoje i tzv. "stvarne vrijednosti" - vrijedno je hvale , no nije u skladu s realnošću,
    tako da
    ne vidim ništa loše u tome da nas netko "voli" zbog novca, bili mi 'sposobni' isti zaraditi ili ga imali po obiteljskoj lozi.

Sad, je li takva ljubav uistinu ljubav, ne znam, jer nemam iskustva po tom pitanju, no baš zato što nemam, neumjesno bi mi bilo tvrditi kako nije.

Tatum's Avatar
    Ne znam da voli zbog novaca, vjerojatnije je da voli sam novac.
    Te osobe idu za novcem i tamo obično i nađu novac.
    Dokle to ide ne znam.
    Mogu ja reći što hoću i vi mi ne morate vjerovati.
    Meni je novac sporedan i nije nikad razlog da nekog volim više.
    Niti se zaljubim u to.
    Kad sam bila mlada i brijala na neke druge vrijednosti, uvijek sam padala na visoke plave tipove , vikinge, a nedostatak novca me tada dodatno napaljivao.
    Sad mi nedostatak novca samo znači odricanje od neke gluposti. Spremna sam se odreći svega osim tekuće vode, ako boga znate. Mogu i bez struje i bez tv, telefona i mobitela pogotovo, novina, (internet bi mi falio ), ali daj vode da bar kaplje alida je ima. Ne mora bit ni topla.
    Dakle, ljubav i novac..
    Pa ne ide to u paru obično, ali zgodno je kad se poklopi... aj, dobro..

+ Reply to Thread