+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 24

Thread: Eurosong 2011

Slovenija

ČAK su me prilično pozitivno iznenadili Slovenci. U usporedbi s ostalim stvarima, jedna od boljih pjesama. Malo vokalno i stilom podsjeća na Anastaciu. Pjesma je malo kompleksnija, ali definitivno je okej i nije toliko promašena kao većina sličnih isforsiranih pjesmica s ovog Eurosonga.

Rumunjska

Prilično catchy i jedna od najboljih pjesama s Eurosonga. Prilično slično Scissor Sisters i Miki što definitivno nije negativno. Iako ne u njihovom rangu, melodija je prilično dobra. Mogli bi čak i pobjediti s obzirom na veliki kup govana kakav je ovogodišnji Eurosong (a koje godine nije).
    ***1/2

Estonija

Od Slovenije, odjednom su počele dolaziti bolje pjesmice. Čak donekle netipična, a i dobra pjesmica i samim time što mi ugođajem odskače od većine stereotipnih pjesama s Eurosonga, a ima i prilično dobru melodiju, dajem ***1/2

Bjelorusija

Viva la Belarusia... mi smo nacionalisti i volimo svoju zemlju i to ćemo reći na Eurosongu... okej. Nije čak ni loše, ali nije niti ništa posebno.
    **1/2
    Last edited by ja_a; 13-05-11 at 09:24.

Latvia

Zbilja ništa posebno. Po početku pjesme mislio sam da će biti strava, ali prevario sam se jer samo se radi o još jednoj bezličnoj i šablonskoj pjesmi. Instrumentalni dio između pjevanja im je najbolji.
    **

Danska

Prilično melodiozna i catchy pjesmica kojoj realno gledajući ništa ne fali.

Irska

Ma koja glupava pjesma.. ne vjerujem da su prošli
    **

Da skratimo i ne čekam subotu, sada ću ocjeniti ostatak od 5 pjesama koje će ući u finale.

Engleska

Tim kloniranim Backstreet Boysima koji egzistiraju 2 desetljeća prekasno ne pomaže niti to što su prije 10 godina pjevali u duetu s Eltonom njegov klasik. Ništa prestrašno, ali niti ništa posebno... sintetička i generična boy bend pjesmica
    **

Španjolska

Veoma pozitivan feeling, prilično catchy i simpatična pjesma s duhom. Nebi mi bilo krivo da pobjede.
    ***1/2

Francuska

Mislio sam da počinje Ravelov "Bolero" kada sam čuo uvodni ritam. Ne pretjerano originalno, ali prilično dobra melodija u biti kojoj fali udarac nogom u guzicu da bude još bolja. U svakom slučaju jedna od boljih Eurosong pjesama.
    ***1/2

Italija

Pristojna starinska pjesmica... nemam kaj više za dodati.

Njemačka

Prošle godine, pa i ove godine, Lena dokazuje da je ipak na jednom malo višem nivou od 99% ostalih sudionika Eurosonga. Profesionalan pristup glazbi u svakom slučaju. Ovo je suptilna i prilično zanimljiva pjesmica koja odudara od većine Eurosong pjesama i uopće ne zvuči prikladno za jedan Eurosong ispunjen isforsiranim melodijama. Ne dobra kao prošlogodišnja "Satellite", ali ipak sasvim solidna stvarčica.
    ***1/2

Nabavio sam si i njen prvi album i zbilja su joj sve pjesme solidne, iako većine pjesama nije ona autorica. Uz to je i zgodna
    Usporedbe nje s Lily Allen su mi glupe jer glazba od Lily je totalno bezvezni, glazbeno nekreativni i nezanimljivi pop.

Evo, da se podsjetimo prošlogodišnje "Satellite" koja definitivno zaslužuje **** i jedna je od boljih pjesama s Eurosonga.

Na kraju, kad se uzmu u obzir podnošljivije pjesme koje će ući u finale od njih čak 43 ponuđene, imamo i čak jednu relativno okej kompilaciju od 25 pjesama.

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Vidiš ti to, mene je Italija skoro pa oduševila. Jako mi se dopada stvar. Jedino što bih ju skratila na 2 minute, ali valjda su sve te melodije oko 3 min da ti, kao, stignu ući u uho.

Quote Originally Posted by enky View Post
    Vidiš ti to, mene je Italija skoro pa oduševila. Jako mi se dopada stvar. Jedino što bih ju skratila na 2 minute, ali valjda su sve te melodije oko 3 min da ti, kao, stignu ući u uho.
    Pa je... sasvim pristojna pjesmica... mene baš i ni oborila s nogu kao niti išta s Eurosonga, ali da je bolja od većine pjesama, to definitivno. Možda bi mi se nakon više slušanja zavukla pod kožu. Ima stila.

Sviđa mi se ritam, ali i klavirska podloga te solo. Riječi su isto vrlo dobre. A da, dobro kažeš - ima stila.

Znaš ja_a, moram ovo javno reći, tvoje teme su toliko posebne da je to nevjerojatno. Ti bi trebao biti glazbeni kritičar, jer bez obzira hvalio ili kudio, ti to radiš na jedan toliko specifično pun način da je čovjeku gušt čitati te.
    Ja obožavam tvoje teme. Kao perfekcionist, rijetko u čemu baš uživam, ali u tvojim temama - nadasve.
    Fenomenalan si.

Quote Originally Posted by enky View Post
    Sviđa mi se ritam, ali i klavirska podloga te solo. Riječi su isto vrlo dobre. A da, dobro kažeš - ima stila.

Znaš ja_a, moram ovo javno reći, tvoje teme su toliko posebne da je to nevjerojatno. Ti bi trebao biti glazbeni kritičar, jer bez obzira hvalio ili kudio, ti to radiš na jedan toliko specifično pun način da je čovjeku gušt čitati te.
    Ja obožavam tvoje teme. Kao perfekcionist, rijetko u čemu baš uživam, ali u tvojim temama - nadasve.
    Fenomenalan si.

Enky, poznata još i kao "podizač ega" - samo 20 kn

Hvala hvala... lepo kaj tako misliš

Odlučio sam da sam si pronašao favorita Eurosonga, a to je Španjolska kojoj za melodičnu, ritmičnu, optimističnu i pjevnu pjesmicu s duhom pomičem ocjenu na **** i tako se nadam njihovoj pobjedi, iako sam čuo glasine da su već predvidjeli pobjedu enkynim Talijanima

Ovo "enkyni Talijani" baš dobro zvuči.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread