+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: Eurosong 2011

size="tall"

Eurosong 2011

Ajde mali osvrt na ovaj cirkus. Moje ocjene se uopće ne tiču ovih debilnih efekata i nebulozne kič parade koji u 3 inute nastoje vizualno "što više i što jače" izjebati gledatelja u mozak da se ne skuži kak je pjesma šugava, pa ću ocjene vezati isključivo za same pjesme.
    Znači, za sada samo polufinale

Poljska

Prilično generični shit i kao da slušam Coloniu ili neki slični dance zaostao u 90-ima.
    Ocjena *1/2

Norveška

relativno simpatična pjesmica... ali crnkinje s nekakvom kvazi afro glazbom predstavljaju Norvešku!?
    Okej... zbilja ništ posebno, ali prolazno
    **1/2

Albanija

Tipično degenerična eurosong pjesma sa agresivnom i neukusno nalupanim notama u nezgrapnu pjesmurdu
    *1/2

Armenia

pjesmica koja se trudi biti catchy, a jednostavno je mediokritetna i prilično bezvezna.
    **

Turska

joj, najbolji su mi ovakvi kvazi rokeri koji dođu na Eurosong, a kaj je najgore katkad znaju i pobjediti sa svojim generičnim pjesmama... ovo zvuči kao nekakav hibrid Billy Joela i AC/DC-a... srećom, moglo je i puno gore
    **

Srbija

kaj su to srpski Jinxi!? Ma nisu tako niti loši... a bome nisu niti ništa posebno... donekle i simpa, ali isto prilično generična pizdarija.
    **1/2
    Last edited by ja_a; 10-05-11 at 23:19.

Rusija

Ja sam se nadao da je deratizacijom istrijebljen i posljednji boys bend iz 90-ih, ali i tu sam bio u krivu. Može proći ko slabašna pop pjesmica s generičnom melodijom, al gledat ih nemrem. Biti ću velikodušan i dati ogromnu ocjenu.
    **

Švicarska

Prilično simpatično moram priznati. Jedino mi nešto u njenom vokalu ni štimalo... malo je preafektirano pjevala pjesmicu koja vuče k tome da bude otpjevana upravno opušteno. No općenito, jedan od svjetlijih trenutaka Eurosonga što baš niti dalje ne govori puno.
    Ajmo biti velikodušni i dati ***

Gruzija

Mediokritetna pjesmica koja se trudi biti nekaj velko, al nejde baš...
    **

Finska

To je nekakav James Blunt/David Gray/Sufjan Stevens? Nije preloš, samo je dosadan ko proljev i pjesmica mu ni bogzna kaj.
    **

Malta

Ok, ovi su fulali koje desetljeće očito. Generična pop-dance bedastoća.
    **

San Marino

Generična i bezlična balada koja nit smrdi-nit miriši.
    **

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    ma znaš što, ne mogu se prisiliti poslušati to danas, ali prisilit ću se sutra, jer što... - tako si profesionalno digao ovu temu, s naglaskom na;

Quote Originally Posted by ja_a View Post
    Moje ocjene se uopće ne tiču ovih debilnih efekata i nebulozne kič parade koji u 3 inute nastoje vizualno "što više i što jače" izjebati gledatelja u mozak da se ne skuži kak je pjesma šugava, pa ću ocjene vezati isključivo za same pjesme.

da ti se, jednostavno, moram pridružiti pa makar se šeprtljavo šlepala.

Hrvatska

Generična dance pjesmica 90-ih koja ima i neku generičnu, no probavljivu melodijicu. Bar nije pretrashy ko Poljska, već je samo trashy
    U svakom slučaju uspoređujući s ostalim ponuđenim, nije niti prestrašno. Dobila bi i pola ocjene više da ne zvuči kao milijun drugih dance pjesmuljaka.
    **

Island

Zlo mi bude kada neki pokušavaju biti "obični" i glumiti opuštene dečke iz susjedstva na Eurosongu, al okej. Pjesmica je prosječna i slušljiva, al opet niš posebno.
    **1/2

Mađarska

Mađarska Celine Dion? Pjesma ima potencijala i teži k tome da bude čak i okej pop pjesma, ali nešto mi ipak fali.
    **1/2

Portugal

Ne znam jel su ovi pokušali biti duhoviti ili kaj, al ostavili su prilično debilan dojam. Sama pjesmica im je prilčni shit koji je valjda trebao imati duha, a ima kurca. Ok, nije strava i užas, ali iz nekog razloga meni strašno iritantno.
    *1/2

Litva

ma morala je doći i ovakva jedna bezlična zavijajuća balada u stilu Barbre Streisand sa generičnom i bijednom melodijom bez glave i repa... afkors ... ono njeno s rukama za gluhe neću komentirati
    **

Azerbejdžan

Meni osobno najslušljivija stvar na Eurosongu. Jednostavno solidna pop pjesmica s donekle kreativnim refrenom koji ponavljanjem dobiva na snazi i stvara onu jednu auru oko pjesme i sviđa mi se kako prirodno teče melodija i kako se "ou ou" lijepo uklapa u taj refren. Poput suptilno pripravljene i ne preušećerene torte. Ništa preveć pretenciozno, niti posebno, a opet sa priličnim šarmom, te glavom i repom. Drago mi je da su prošli.
    Ocjena ***1/2

Grčka

Ono repanje na početku mi je totalno sranje, a jednostavan refren koji lik pjeva ima tu neku snagu gdje je izmiješana doza primitivizma s nečim praiskonskim što pobuđuje više pozitivnih nego negativnih emocija. Prolazno samo zbog toga.
    **1/2

Quote Originally Posted by enky View Post
    ma znaš što, ne mogu se prisiliti poslušati to danas, ali prisilit ću se sutra, jer što... - tako si profesionalno digao ovu temu, s naglaskom na;

da ti se, jednostavno, moram pridružiti pa makar se šeprtljavo šlepala.

Zar sumnjaš u moju profesionalnost i degenijalnost!?

Realno, Eurosonog je već skoro 20 godina oličenje jada i očaja. Kič, scenski nastupi i efekti su sve jači i apsurdniji, a pjesme su standardno loše i bezlične. No to je problem u cijelom društvu jer su kriteriji spušteni do dna jer su druge "vrijednosti" izbile na vidjelo, pa valjda i ona demokratska da "je sva glazba jednako dobra" kako bi rekao i jedan naš forumaš tu.
    Sva glazba jednostavno NIJE jednako dobra. Reći takvo nešto znači jednu ogromnu umjetnost kao što je glazba gdje pravi umjetnici stvaraju nove svjetove slušateljima, te unose srce i dušu u to i žive kroz glazbu, doslovno zgaziti kao potpuno bezvrijednu.

To da su pjesme prije 20 i više godina na Euroviziji bile neizmjerno bolje je činjenica, pogotovo pobjedničke pjesme, a onaj tko ne misli tako je sluhovno ograničena osoba. Ovo što nam daje Eurosong kroz zadnjih skoro 20 godina nije ništa više doli obično smeće.
    Cilj nije zadovoljiti neke debilne i gluhe snobove koji slušaju rock'n'roll i alternativu, već napraviti solidnu i donekle melodijski originalnu pop pjesmu s glavom i repom.

Prošlogodišnja pobjednica Lena sa svojom Satellite je i bila u zadnjih dosta godina jedna od pobjednica sa zbilja najboljom pjesmom, no ta pjesma opet nije u klasi pjesama koje su nekad pobjeđivale.
    Evo par primjera kako je to zvučalo dok smo svi još bili mladi i naivni:

To ne samo da su odlične, melodijski kreativne i originalne pop pjesme, već su to pjesme sa srcem i dušom.
    Ovo što danas možemo slušati na eurosongu je šablonsko, bezdušno i neupečatljivo smeće.
    Eurosong je najbolji prikaz onoga kada kolektivni duh svijeta ode u vražju mater i to se upravo tu dešava. Mislimo da smo smanjivanjem kriterija srušili granice i otvorili vrata različitim stilovima, ali jednostavno smo samo spustili kriterije u podrum i ništa drugo nismo postigli.
    Danas kada svi misle za lošu pjesmu da je dobra dođe mi neka neopisiva muka. Nema jebene šanse da se može u idućih 10 godina ijedna ovakva pjesma kao ove pobjedničke iz nekadašnjih eurosonga pojaviti. To nije moguće zbog globalnog ljudskog sraza na puno nivoa - mentalnog, duhovnog, kreativnog itd.

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    evo, poslušala sam sve dok sam vježbala, no zamolila sam mamu da mi pravi društvo. sigurno je sigurno.
    prepričavam znakovitu konverzaciju:
    mama - sve je to bilo samo ritam i dernjava. čovjeku se može sviđati samo nešto što je malo drugačije, nježnije, kao ovi iz azerbejdžana, ali ni oni nisu niš posebno. ali možda je to muzika današnjice.
    ja - ma nije mama, nije.
    mama - ne? onda dobro.

Ima mama pravo, reci joj da je to sranje dobar reprezentativan uzorak propasti kvalitete današnje glazbe... uglavnom

Znači, farsa se nastavila i u drugom polufinalu
    Pa da vidimo, ukratko.... btw, označio sam si 9 točkica za one koji su bili podnošljivi do te mjere da su trebali proći i od tih 9 čak 7 sam pogodio. Eto.

Krenimo....

Bosna

Pa prilično pristojna pjesmica.. očekivao sam nešto daleko gore, ali ima melodiju i sasma je stvar okej ako se usporedi s većinom Eurosonga

Austrija

Baladetina bez glave i repa gdje se ova diči svojim glasom jedino. Nije mi jasno kako su prošli.
    **

Nizozemska

Prosječna pjesmica. Nije loše, ali bome niti ništa posebno. U tragovima se nazire potencijal pjesme.
    **1/2

Belgija

Ova egzibicija bez instrumenata bi bila jedna prilično pozitivna stvar da pjesma jednostavno nije totalno bezveze.
    **

Slovačka

Repetitivno stabilan refren... tako neoriginalno i pametno osmišljen potez da pjesma ima nekakav jebeni refren što zavara slušatelja da pjesma ima glavu i rep... u stvari ima samo rep. Ništa posebno.
    **

Ukrajina

Prilično generično, no ipak s nekom kakti melodijom, no preisforsirano. Ko da slušam Pokosicu ili nešt naše u podnošljivijoj verziji. Dvoumim se između ** i **1/2 no dajem ** jer sam đubre. Jedino Austriji, Irskoj i Ukrajini nisam predvidio prolaz.

Moldavija

Čak simpatičan čušpajz. Sviđa mi se kako su nabili ritam, a i ova koja se vozila na kotaču oko njih je zanimnljiva... pomalo otkačen pristup i nije mi krivo što su prošli. Što primitivnije zemlje, to podnošljivije pjesme. Izgleda da ovaj kapitalizam ubija kulturni dio Europe i svu kreativnost. Prolazno.
    **1/2

Švedska

Mnogi na Eurosongu kao da su zaglibili tamo u razdoblju otprije 20 godina. Ima melodije, nabijen ritam, prilično generični dance iz 90-ih, ali mislim da je ipak jedna od boljih stvari na ovom Eurosongu.
    **1/2

Cipar

Iskreno, ove pjesme se niti ne sjećam s Eurosonga, pa niti njega da je pjevao... e sada sam se sjetio... ženska je vitlala nekakvim svjetlećim buzdovanom oko svoje glave.. slabašno.
    **

Bugarska

Isforsirano i bezlično.
    **

Makedonija

Prilična seljačija... nije prestrašno.
    **

Izrael

Mislio sam da će proći, al nema veze jer niti dalje nisu niš posebno.
    **

+ Reply to Thread

Tags for this Thread