+ Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 25 of 25

Thread: Minuta Mudrosti

Quote Originally Posted by enky View Post
    Dodala bih ovdje ono što mi je prvo palo na pamet: Doseći mudrost za sobom povlači stanje *neuzrujavanja*, radi instantnog razumijevanja da (se) svak (ponaša) radi najbolje kako može, jer da može bolje, radio (ponašao) bi (se) bolje.
    Istina.
    Samo, problem nastaje onda kada su postupci osobe drastično različito od onog što bi mi učinili. Lako za to kad je netko drugačijeg uvjerenja ili što, to su još "slatke brige". No kako uvjeriti nekog da npr. njegova nacija/kvart/rajon/država/vjera nije opravdanje za gledanje na druge s visoke ili čak uz otvorenu mržnju ili prezir? Mi se možemo ne uzrujati, ali ta osoba će aktivno činiti stvari koje su negativne ili destruktivne. E, tu nastaju pravi testovi, iako mnogi padaju već i na onim najjjednostavnijim, tipa zajedljiva opaska ili komentar. Počevši od samog sebe pa nadalje.
    Nema takvog bogatstva kao što je znanje, niti takvog siromaštva kao što je neznanje. - Abi Talib

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Vježbom do savršenstva. Ne znam što drugo. Dođe ga kao ono 'strpljen - spašen' samo u aktivnom obliku.
    Vjerujem postoji i neka pričica o 'volji'. Baš me zanima što će njome biti poručeno tj. na koji način.

Quote Originally Posted by enky View Post
    Vježbom do savršenstva. Ne znam što drugo.
    Ja znam... Akcijom do Savrsenstva... Sta god to savrsenstvo znacilo!

_nobody_

Quote Originally Posted by /dev/null View Post
    Ovo sa teorijom i praksom se jako dobro može vidjeti u informatičkim vodama, pogotovo programerskim: svi znaju kako treba nešto napraviti, no nitko ne zna kako to NAPRAVITI.
    Super si sročio rečenicu!
    Nekako mi se čini kako se to može jako dobro vidjeti svugdje oko nas, počevši od najobičnijih priča iz lokala, kad poluidioti zasjednu za šank pa krenu pričati kako treba voditi državu, do toga da ti potencijalni asistenti (tipa zgodne sekretarice ) sve znaju, kad dođu na razgovor za posao, ali kad treba odraditi taj posao za koji su se prijavili, onda je to drugi par čarapa.

Danas se čovjek može uzdati samo u sebe.

lunoprof's Avatar
    Quote Originally Posted by dux pessimus View Post
    Istina.
    Samo, problem nastaje onda kada su postupci osobe drastično različito od onog što bi mi učinili. Lako za to kad je netko drugačijeg uvjerenja ili što, to su još "slatke brige". No kako uvjeriti nekog da npr. njegova nacija/kvart/rajon/država/vjera nije opravdanje za gledanje na druge s visoke ili čak uz otvorenu mržnju ili prezir? Mi se možemo ne uzrujati, ali ta osoba će aktivno činiti stvari koje su negativne ili destruktivne. E, tu nastaju pravi testovi, iako mnogi padaju već i na onim najjjednostavnijim, tipa zajedljiva opaska ili komentar. Počevši od samog sebe pa nadalje.

pismo prijatelju

mnogo puta covjek ne razgovara jer zna da suprotna strana ima oprecno misljenje i ne zeli ga cuti. ili ne zeli cuti nista osim sumova u svojoj glavi. zbrcki i kaosa, koje prvo sam treba srediti.
    potreba za samounistenjem na bilo koji nacin ili ekstazom na neki drugi nacin ljudska je osobina. mi svi smo pod kozom krvavi. cak i na tjedan dana. i mozda vise nikad ne ili da.
    nemoj samo biti iskljuciv i ljutiti se bespotrebno, samo smo ljudi.
    sama sebi ili nekom drugom toliko puta sam dala pametan savjet koji nisam poslusala, gdje bi covjek bio kad bi svaki neposluh pameti dugotrajno osudivao ?
    dovoljne su posljedice same po sebi.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread