+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 18 of 18

Thread: Politicari i provodenje zakona

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar
    Problem je u mentalitetu. Najveći problem današnjih Hrvata je tzv. "trebalo bi se" problem. Sve bi se trebalo, ali nitko neće zasukati rukave jer čeka onog drugog. Tako i u politici.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

.. moguće je da je ovo događanje najbolje .. moguće je da ga je zacrtao bog ..

lunoprof's Avatar
    Zasukati rukave.. Da, i ja bih tako rekla, no s druge strane imamo slucajeve kad zdusno rade i maksimalno se trude na provodenju zakona. Pomazu u tuzbi, upucuju, guraju .. svasta, nesto .. Kako za to nisu lijeni?

Ono sto se zadnjih mjeseci da primijetiti kod svih politicara jest izjava : Neka institucije rade svoj posao! Zakon treba postivati! itd.. Nitko ne prica o smislu, o svrsi, same provedbe zakona i svih drustvenih pitanja.. Potpuno negiranje bilo kakve veze sa provodenjem zakona.

S druge strane postoje zakoni koji proteziraju neku skupinu. Tu se angaziraju. Na losim zakonima. I smatraju da je to u redu.

I nitko nema primjedbe, svima je to kao normalno.
    U medijima nisam primijetila kritiku odnosa politicara prema zakonima. Ni u razgovorima u drustvu. Ni na netu. Svim je normalno da politicari imaju malo jedan stav, malo drugi.. o istom. Svima je normalno da nisu principijelni u nekoj ideji.

Meni je jasno da politicari to rade. Ali mi nikako nije jasno kako je svim ne-politicarima (gradanima) to normalno.

Da li su gradani uopce shvatili sto je politicar? I koja mu je svha? I koja je svrha zakona?
    I zasto se zakoni donose u Saboru? A provode preko policije i suda.

Da li ljudi uopce znaju sto je zadaca politicara? Ja mislim da ne.
    Mislim kako nemaju blagog pojma cemu sluzi to zanimanje i sto trebaju ocekivati kao rezultat rada tih ljudi koji sebe zovu politicarima.

Generacija mog oca navikla je potiho kukati o svojoj vladi i biti u strahu od nje.

Moja generacija još nije naučila agresivno prosvjedovati.

Tu ti je problem. Mi se svi zatvaramo u svoja četiri zida, rogoborimo protiv vlade da nas čuju samo ukućani i bojimo se pomaknuti se s tog rogoborenja jer "tko zna što će nam napraviti".

Misliš da bi Jaca bila tako samozadovoljna da su letjeli molotovljevi kokteli po Markovom trgu, okretali se auti, palila se imovina dužnosnika i napadala policija? Koliko god to stravično zvučalo, bez toga nema promjene. mirne prosvjede ni jedna vlada ne shvaća ozbiljno. Puca Jaci i ekipi ona stvar za balavce koji se šeću po zagrebu i skandiraju. Ali kada bi svjetski mediji prenosili naslove "zlog korumpirane vlade HDZ-a neredi na ulicama, gore zastave, sukob policije i građana, građani pozivaju na rušenje vlade" uz slike kaosa po ulicama, pjevali bi drugu pjesmu.

Ne, nasilje nije rješenje. Nikad nije. ali ovakva vlada neće shvatiti ozbiljno ako joj se ne pokaže kukom, motikom i grabljama po leđima onako, po seljački. volio bih biti u krivu ali sam iz dana u dan sve sigurniji da sam u pravu. Znaš li, luno, kako će proći sljedeći izbori? HDZ će pobijediti tijesnom većinom, ljudi će rogoboriti kako je za to kriva dijaspora, bit će par fejsbuk prosvjeda na koje će Jaca odgovoriti time da ju je narod legitimno izabrao i da neće odstupiti zbog rulje koju je nahuškala ova ili ona stranka; ili prosvjeda možda neće ni biti budući da se od 1.9. svi smiju prisluškivati bez naloga. Zatim će se sve smiriti, nastavit ćemo odlaziti kvragu, HDZ će podizati kredite i objašnjavati nam da je to dobar znak, te dve tri milje kredita što su nam odobrili, to je dokaz da se hrvatsku smatra vrijednom ulaganja, smiješak, brošić, ha ha ha. Karmarko će srati gluposti koje mu šefica naredi, Cvitan neće ku*cem mrdnuti jer mu je lijepo na njegovom radnom mjestu, tu i tamo će pokoji HDZ-ovac u zatvor kako postane nepodoban za vlast ili kada novinari dovoljno pritisnu afericom, daj još floskulu dvije, idemo u EU, primite se za ruke i pjevajte "Kumbaya my lord, kumbaya....."

Ova država je krava muzara trenutne vlasti jer je narod previše inertan i previše u strahu od mogućih posljedica da bi se pokrenuo. Navikli smo rogoboriti sebi u bradu. Čak i ja. Zašto? jer ne želim gledati smiješak na licu tih usranih kokošara dok sjedim u zatvoru jer sam stao iza svoga mišljenja. Ovo je zemlja koja već pada preko ruba provalije, na čelu joj je vlast toliko korumpirana da ne znaš bi li se smijao ili plakao kada ih vidiš.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

lunoprof's Avatar
    a cega se bojis?

slobode?

cega se tvoj otac boji? slobode?

i ne, ne treba rusiti ograde i paliti baklje. treba biti pametan. treba naci drugi nacin. masovan, ali ne rusilacki. jer rusenje donosi samo nove iste na vrh.
    i nece hdz dobiti izbore. dobiti ce sdp. samo ako se nista ne promijeni, nece biti nekih razlika u samoj devastaciji drzave/ljudi, samo u nacinu na koji ce se dogoditi. sdp i hdz nisu jednaki, daleko od toga. samo sto im je rusilacka moc drzave ako se nista ne promijeni za buducnost ista. oni su kao tudman i milosevic u ovom stanju u kojem jesu. odrzavaju jedan drugog zivim, a nepromjenjenim. no ima nacina, samo treba biti pametan. mislim da ima.

Malo drukčije gledaš na stvari kada te hrani ta ruka koju želiš ugristi, a nemaš još alternativu. No dobro.

SDP kao nesposobnjakovići nasuprot HDZ-a organiziranih lopova. Gdje su? Što rade? Kakav je plan? Nije valjda da računaju da su ljudi toliko jalni da će glasati za njih samo zato što ih je 'adeze naljutio? Jer ako Zoki misli da mu je servirano sve na pladnju, krvavo se vara. HDZ će se fotelja držati šakama i zubima, da ne govorimo o podmićivanju i korupciji. Ne smiju izgubiti, jer onog trena kada im poističu saborski imuniteti bježat će masovno preko granice. Sumnjam da će čekati da im se spočitaju njihove sitne milijunske nepodopštine.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

lunoprof's Avatar
    Da upravo s tim racunaju. I dobro racunaju. Svi pokazatelji kazu kako je Zoka duplo popularniji od Kosor. Ako uzmes u obzir da je Zoka, ipak najnepopularniji kod SDP-ovih glasaca, onda ces zakljuciti kao i ja, pobjeda SDP je sigurna. No ona nece biti tako nadmocna kako sad izgleda. Jer su izbori daleko, a HDZ radi svaki dan. Koalicija ce donijeti jos problema, medusobnim zahtjevima i ucjenama.

Prosvjedi koji su striktno bili usmjereni protiv Vlade i HDZ-a, dali su dobar razlog SDP vodstvu, da nista ne radi. Nije potrebno, treba samo cekati Vlast koja ce im pasti u krilo.

I zato mislim da su prosvjedi, koliko god su pokazali da se gradanska svijest budi, napravili sasvim kontra efekt, nenamjerno. I ono malo sposobnosti i volje za akcijom kod Oporbenih stranaka prestalo je biti potrebno za pobjedu na Izborima.

Sto ce se dogoditi nakon izbora?

Samo lose. HDZ je napravio insajderskih promjena u zadnjih par mjeseci gomilu. To ce mu dati moc da ostane u strukturama. SDP ce samo prividno vladati, no nece upravljati niti jednom institucijom. Sto je najgore, psiha politicara ala Zoki, ne bi bila s tim ni nezadovoljna, samo da ostane na tronu..

I tu je kvaka.

Ja nisam ni sigurna koliko su oporbeni politicari uopce svjesni cijele situacije... Nisam, jer to granici s ludilom. Jasno mi je da su beskrajno lijeni, karijeristi, potpuno odvojeni od gradanskih problema. No nije mi jasno kako ne vide namjestaljku koja ce ih kostati glave. Mislim da je glupost SDP-ovog vodstva, kao posljedica unutrastranackog biranja podobnih (volim zoku) dodatno povecala ovaj problem. Zoka ne vidi, jer nije sposoban to vidjeti (ideale nema, kao ni ideje, tako da ti razlozi ne mogu uzrokovati akciju najobicnijeg birokratskog ficfirica)
    .. oni oko njega.. mora biti da su isti.. bar tako izgleda..
    Last edited by lunoprof; 08-06-11 at 16:47.

Možda smo ipak trebali krunice u ruke i na hipodrom danas

Vidjet ćemo. Držat' stisnute palčeve i čekati.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

+ Reply to Thread

Tags for this Thread