+ Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 32

Thread: Kada bi vam netko predložio peticiju...

lunoprof's Avatar
    zasto bi im neko govorio da su budale, kad ne znas da li su ili nisu..

ako je netko bio fizicki hrabar i borio se, znaci li to da on nije budala? koliki su se borili jer nisu znali sto bi drugo? koliki su se borili zato sto su stjerani pred zid? koliki su se borili oruzjem zato sto su tako rasli u svojim ocima? koliki su se borili iz osjecaja duznosti i obaveze - vojnicke?

koliko ih se borilo iz uvjerenja? koliko ih je odustalo od lijepog zivota, udobnog i sretnog, da bi zavrsili u blatu i krvi, riskirajuci svoju glavu? koliko?

Reci to Blagi Zadri... tj. njegovoj obitelji. Tko od današnjih 16-godišnjaka zna tko ili što je bio Blago Zadro?
    Reci to obitelji Siniše Glavaševića...
    Reci to Mili Dedakoviću...
    Reci to i Tihomiru Purdi...
    Reci to Anti Gotovini
    Reci to Branimiru Glavašu...
    rat nije hrabrost. rat se dogada. i ratnici se dogadaju. i ljudu budu hrabri. na kraju vecina misli da ima ideale.
    a ideale su imali samo oni koji su nakon rata bacili pusku i imali se gdje vratiti ljubavi i zivotu, jer su od tamo i krenuli..... ostalima se dogodilo..

ne mislim da je to manje vrijedno ili nevrijedno. no ne mislim se ni klanjati dogadajima i ljudima kojima se dogodilo da su u trenutku zivota bili hrabriji od zivota samog. jer znas, vecina je poslije samo ponizna.. i klanja se nekom novom gazdi, na pijedastalu, trazeci dusevni mir i materijalnu vrijednost. kao i da ga cijene, jer ocito je da rijetki cijene sebe kad im je tako potrebno da to drugi rade za njih.

ja postujem ratnike. u ratu. ni prije ni poslije.

jer bez rata nema ratnika.

a ostalo stanje zahtijeva jako velike hrabrosti, cijelozivotne, za koje je malo "ratnika" sposobno
    Last edited by lunoprof; 07-06-11 at 17:58.

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar
    Quote Originally Posted by Walter View Post
    Reci to Blagi Zadri... tj. njegovoj obitelji. Tko od današnjih 16-godišnjaka zna tko ili što je bio Blago Zadro?
    Reci to obitelji Siniše Glavaševića...
    Reci to Mili Dedakoviću...
    Reci to i Tihomiru Purdi...
    Reci to Anti Gotovini
    Reci to Branimiru Glavašu...
    Daj još dodaj i "gdje si bio 91." pa da imamo pravu dinaridsko-čavoglavsku diskusiju. Tema je, koliko se sjećam, peticija, ne nekoliko žrtava domovinskog rata i barem jedan ratni zločinac među njima.

Tzv. demokratska društva zapadne civilizacije zapravo su fini celofan za ono što su Nijemci 30tih i 40tih godina dvadesetog stoljeća tako iskreno nazivali nacizmom.
    Npr... Obama gleda uz kokice i piće kako njegove snage ubijaju mrskog mu (i nenaoružanog) neprijatelja.
    Npr... tzv. savezničke snage sravnjuju Libiju sa zemljom samo zato što im Gadafi nije simpatičan (a usput u Libiji ima nafte)
    Neloši primjeri?
    A koji je tvoj prijedlog? Ostavimo ga na životu da postavljaju bombe po europi i SAd-u da bi iznudili njegovu slobodu strahom?

Ostavimo Libiju Gadafiju, zločincu, tiraninu i lopovskoj pi*di?

Lako je kritizirati. Razgovaraj malo sa libijcima, puno njih donekle govori engleski. vidi što oni misle o tome.
    Last edited by Walter; 23-04-12 at 21:34.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

lunoprof's Avatar
    A koji je tvoj prijedlog? Ostavimo ga na životu da postavljaju bombe po europi i SAd-u da bi iznudili njegovu slobodu strahom?

Lako je kritizirati. Razgovaraj malo sa libijcima, puno njih donekle govori engleski. vidi što oni misle o tome.

Treba kritizirati. Ne moze svatko ko se sprdne napadati i rusiti tude zemlje i tjerati neke ljude koji mu nisu isti bombama i mecima. Nedopustivo je.

USA administracija jest najveci zlocinac danasnjeg doba. mozda ne prema nama jer smo slicni, no ona po svom liku i djelu odreduje ispravnost. ne moze se covjek, a covjek je bit (ne drzava, ne drustvo) postaviti prema drugom covjeku tako da ga negira kao covjeka jer je ovaj razlicit. sad treba dodati istu recenicu ali rijec covjek zamijeniti sa drustvo, pa sa drzava...

Nitko nije sasvim ispravan. I nitko nema pravo svoje drustvo stavljati kao jedino ispravno ispred drugih, tjerajuci ih da isto misle.

NATO intervencija nije spas libijskog puka, vec napad na jednu drzavu. Rat i agresija nisu dobra rjesenja. jer vracaju samo isto.

Postoje druga. Sa manje mrtvih. ali i sa manje zarade. Jer dobro ne podrazumijeva intervenciju zbog dobiti, vec iskljucivo zbog dobrog. no to je samo trosak, koji drustvo sa logikom USA administracije ne moze shvatiti.

Quote Originally Posted by lunoprof View Post
    treba kritizirati. ne moze svatko ko se sprdne napadati i rusiti tude zemlje i tjerati neke ljude koji mu nisu isti bombama i mecima. nedopustivo je.

USA administracija jest najveci zlocinac danasnjeg doba. mozda ne prema nama jer smo slicni, no ona po svom liku i djelu odreduje ispravnost. ne moze se covjek, a covjek je bit (ne drzava, ne drustvo) postaviti prema drugom covjeku tako da ga negira kao covjeka jer j eovaj razlicit.

nitko nije sasvim ispravan. i nitko nema pravo svoje drustvo stavljati kao jedino ispravno ispred drugih, tjerajuci ih da isto misle.

NATO intervencija nije spas libijskog puka, vec napad na jednu drzavu. Rat i agresija nisu dobra rjesenja. jer vracaju samo isto.

postoje druga. sa manje mrtvih. ali i sa manje zarade. jer dobro ne podrazumijeva intervenciju zbog dobiti, vec iskljucivo zbog dobrog. no to je samo trosak, koji drustvo sa logikom USA administracije ne moze shvatiti.
    Ja ti opet kažem, pitaj njih što bi radije: gadafija ili amere. Najozbiljnije, pitaj. Ja sam pitao.

rekli bi bosanci, lako tuđim ku*cem gloginje mlatiti. Provedite 2 sata na IRC-u učeći libijsku mladež kako zaobilaziti vladine zabrane na internetu. Kako vidjeti ono što ne smiju vidjeti. Kako vratiti oduzetu slobodu govora. Pitajte ih što misle o Gadafiju. Onda polemizirajte što tko smije a što ne smije.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

lunoprof's Avatar
    /dev/null/ ...... ja u to ne sumnjam. ja znam da je gadafi diktator. no isto tako znam da Nato nije dobrocinitelj. i da postoje sasvim drugi nacini.

isto tako znam da vojna intervencija nije namjenjena spasavanju tih ljudi, kao i da nikom od "spasitelja" ni na kraj pameti nisu ti ljudi.
    isto tako znam da ce u vojnom "spasavanju" poginuti i imati posljedice ogromna kolicina tih ljudi s kojima si razgovarao.
    znam i da ce njihova zemlja biti porusena, a oni ozraceni osiromasenim uranom.

i ni u kom slucaju nisam sigurna da ce im nakon sveg atoga biti kasnije bolje nego sto im je sad.

bar vecini nije bolje nakon "spasavanja".

jer diktator je diktator, a njih ceka samo srusena zemlja, pobijeni ljudi i novi diktator koji ce imati NATO iznad sebe.

Vojna sila NATO-a jos nigdje nije spasila narod neke drzave. I jos nikad joj to nije bio cilj. Mozda za ponekog, bolji zivot, vise kao nus proizvod ili dobitak na lutriji..

Vojna sila NATO-a jos nigdje nije spasila narod neke drzave
    Eeem, Kosovo?

dobro, manje bitno. Ne dijelim tvoj stav, u svakom slučaju. Ne kažem da je netočan, vrijeme će pokazati. Samo naglašavam da se ne mogu s tim složiti. to je donošenje negativnog zaključka unaprijed, temeljeno na osobnom mišljenju i mišljenju o upletenim stranama, a ne bazirano na činjenicama.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

lunoprof's Avatar
    ne.. pa NATO je tamo pobio vise siptara nego iko.. i danas umiru od zracenja.. kaj ti je? ..kakvo kosovo.. price za malu djecu.

dvije stvari su kosovo. ogromna NATO baza kojoj je tamo idealno mjesto (to je i bio dugorocni plan, ima slika na netu, nadi si) i rudno bogatsvo ali to su vec englanderi davno bezecirali. i bilo je njihovo dok Tito nije nacionalizirao. MI5 je bio na kosovu uvijek prisutan, a sto se tice zadnjih 20 godina i fizicki sa jedinicama.. inace, kad je kosovo jos kakti bilo srbija, eng. specijalaca je tamo bilo dosta .. itd itd..

potrazi si, imas na netu.. nije ovo teorija, sam cinjenice..

Quote Originally Posted by lunoprof View Post
    ne.. pa NATO je tamo pobio vise siptara nego iko.. i danas umiru od zracenja.. kaj ti je? ..kakvo kosovo.. price za malu djecu.

dvije stvari su kosovo. ogromna NATO baza kojoj je tamo idealno mjesto (to je i bio dugorocni plan, ima slika na netu, nadi si) i rudno bogatsvo ali to su vec englanderi davno bezecirali. i bilo je njihovo dok Tito nije nacionalizirao. MI5 je bio na kosovu uvijek prisutan, a sto se tice zadnjih 20 godina i fizicki sa jedinicama.. inace, kad je kosovo jos kakti bilo srbija, eng. specijalaca je tamo bilo dosta .. itd itd..

potrazi si, imas na netu.. nije ovo teorija, sam cinjenice..
    Kako rekoh, ne mogu se složiti s takvim gledištem. Vrijeme će pokazati.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Old Death Walter's Avatar
    Quote Originally Posted by /dev/null View Post
    Daj još dodaj i "gdje si bio 91." pa da imamo pravu dinaridsko-čavoglavsku diskusiju. Tema je, koliko se sjećam, peticija, ne nekoliko žrtava domovinskog rata i barem jedan ratni zločinac među njima.
    Meni je Glavaš heroj... kako god to drugima izgledalo. Ako nekoga zanima zašto je Branimir heroj, a ne zločinac, neka otvori temu na odgovarajućem mjestu...

Da, osobito 10 godina nakon 9/11... o čemu ti uopće pričaš?

Pa i Hrvatsku smo ostavili HDZ-u i Jadranki Kosor. Treba li zato bombardirati Zagreb i sravniti ga sa zemljom? I misliš da je Moamer pokrao više od HDZ-a?
    Ne trebam pitati Libijce, dovoljan će mi biti tvoj odgovor na moje prethodno pitanje...

Jadranka i HDZ su se nakrali masovno, ali ti (zasad) ne ukidaju slobodu govora, ne upadaju ti u kuće i odvlače te na obavjesne razgovore, i ne pucaju na tebe ako prosvjeduješ protiv njih.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

+ Reply to Thread

Tags for this Thread