+ Reply to Thread
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 32

Thread: Kada bi vam netko predložio peticiju...

Old Death Walter's Avatar
    size="tall"

Kada bi vam netko predložio peticiju...

... sljedećeg sadržaja, kako biste reagirali?
    Naime, sadržaj može nekima djelovati uznemirujuće, nekima kreativno, a nekima luđački. Ali nema veze, volio bih čuti svačije mišljenje.

"Ova peticija zalaže se za sljedeće:
    1. Potpuno odvajanje Crkve od države
    2. zabrana vjeronauka u edukativnim ustanovama
    3. zabrana postavljanja vjerskih simbola u javnim ustanovama
    4. zabrana političkog govora Crkve
    5. zabrana uplitanja Crkve u zakonodavstvo
    6. konfiskacija sve Crkvene nepokretne imovine koja nije samo zdanje mjesta bogoslužja ili samostan (dakle, zemljišta, kojekakvi biskupski dvori, kvazivrtići i slično), te prodaja ili najam istih u svrhu namicanja materijalnih sredstava ISKLJUČIVO u svrhu financiranja otvaranja novih radnih mjesta u sekundaru, ili u podizanje stupnja obrazovanja mladih (omjer ima odrediti poslodavac)
    7. ukidanje proračunskih davanja Crkvi i ostalim konfesijama u potpunosti
    8. oporezivanje milodara i Crkvenih samoproglašenih nameta jednakom stopom kao što se oporezuju dobici na nagradnim igrama
    9. uvođenje poreza na dohodak klera
    10. izjednačavanje klera sa ostalim građanstvom pred organima gonjenja i pravosuđem
    11. oporezivanje visokovrijedne pokretne imovine Crkve
    12. zamrzavanje svih računa Crkve u Republici Hrvatskoj, te pljenidba svih sredstava iznad minimuma potrebnog za funkcioniranje Crkve kao vjerske zajednice; zaplijenjena sredstva namijeniti kao u točki 6.
    13. ukinuti patronat Crkve nad pojedinim obrazovnim ustanovama
    14. cenzurirati laži, znanstvene neistine i kvaziznanstvene manipulacije u medijima, a kojima se Crkva vješto služi
    15. sprječavati i teško kažnjavati govor mržnje koji generira Crkva, od homofobije do seksizma
    16. sprječavati i sankcionirati ostale segregacije i šovinizme koje generira Crkva
    17. pozitivno djelovati na obrazovanje mladih naraštaja u svrhu vraćanja ponosa Čovječanstva, te razvoja budućih generacija na zdravim edukativnim osnovama

"

Sad slušam/čitam vas...

.. rekao bi .. ja nisam za to .. ja sam za jačanje crkve i svih njenih vrijednosti ..
    .. a obrazloženje .. .. mislim da kada je nešto loše .. onda je loše i trošiti pretjeranu snagu na zaustavljanje toga .. mislim da je dobro da se hitlera potiče do staljingrada .. jer se poslije sam stjeruje u samoubojstvo ..
    .. ja i jacu držim jako lošom .. gotovo idiotom .. ali mislim da je dobro što je tu .. jer ubrzava stvari
    .. filozofski se to kaže .. koga mi ne možete naučiti da leti naučite mi ga brzo padati ..

Tatum's Avatar
    Bome, alimovo objašnjenje ima logike i smisla a slično i ja gledam, ali kad bi mi se ponudila peticija rado bih potpisala ove zahtjeve.
    Ne bih razmišljala o rezultatima ali sam sigurna da bi se pokrenula lavina, ubrzao se proces postavljanja stvari na svoje mjesto...

lunoprof's Avatar
    nece ici.. preopsirni su zahtjevi..

revolucija je vec jednom takva bila. pa su ljudi mislili kako im brane vjeru u boga. a i branili su neki. a bog ljudima treba. bar vecini.

pa su si izmislili novog boga, kojeg kao nije bilo.

jedna ideologija zamjenjuje drugu. dok drustvo ne evoluira.

jedan bog zamjenjue drugog. dok drustvo ne evoluira.

ideologije i bogovi drustva moraju biti opipljivi jer ljudima fali slobode u glavi.

itd..

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar
    zaokružujem sve osim 6. i 12. jer su protuzakoniti, 8. jer novac koji se pokloni crkvi donacija a ne igra na sreću (a ja nisam pop nego pošten čovjek), te 14. i 17. jer su nemogući.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by /dev/null View Post
    zaokružujem sve osim 6. i 12. jer su protuzakoniti, 8. jer novac koji se pokloni crkvi donacija a ne igra na sreću (a ja nisam pop nego pošten čovjek),
    I ja sam to zamijetila, ali gledam peticiju u globalu i interesantna mi je radi samih pokretanja događaja. A za ove što veliš da su nemogući, ne možemo sa sigurnošću tvrditi dok ne probamo. Moramo pokušati.

.. popovi jedva čekaju da se neko javi sa kakvim peticijama .. oni žive na sukobima s štefekom mesićem ..
    .. sa njima treba upravo suprotno .. mekano .. dobronamjerno .. u dobroj vjeri ..
    .. ovo je .. recimo .. pitanje za vjernika ..
    .. bozanić je podržavao bandića za predsjednika jedne države .. a bandića mnogi drže nepoštenim ..
    .. dakle ..
    .. vjerujete li da je bozanić podržavao bandića uvjeren u njegovu ispravnost .. ili uvjeren da će ovaj znati uzimati i davati i popovima .. dakle .. bozanić je uvjeren u to da je bandić pošten i vjernik .. ili je bozanić kučkin sin .. ?
    .. na mjestu bozanića i isus bi tako .. ?

.. ovo su pitanja za vjernike .. .. a kao odgovor trebate poštivati tišinu .. .. tišina je i inače .. slabo vrednovana vrlina ..

.. peticija znači .. mi bi se sa vama svađali .. a svađati znači uvažavati ..
    .. moje znači .. volio bi da vas nema .. ne morate se ubiti iako bi ja to volio .. hoću samo da znate koje je moje mišljenje ..
    .. razumijete .. ? .. a pravo na mišljenje je tekovina demokracije ..

+ Reply to Thread

Tags for this Thread