Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 31

Thread: Umjetnost šibica

...
    Pridružujem se rečenom. Sad je tema stvarno prekrasna, a naš tomek se opet pokazao kao talentiran, vrijedan i uistinu poseban umjetnik.

Puno hvala!
    Svi tvrde da postoji jedan svijet, ja tvrdim da postoje dva. Jedan je moj, a ovaj drugi djelite kako želite. J.M.
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

size="tall"

Golden stone

Moj 6. rad po redu.
    Dimenzije rada su: Dužina: 70 cm, širina 27 cm i visina 25 cm.
    Za dovršetak rada bilo je potrebno 9 300 šibica i mjesec dana vremena.

Inspiriran srednjovjekovnim kamenim mostovima, počeo sam raditi svoj imaginarni most od šibica. Kao što se na fotografiji može vidjeti, most ima 3 luka, srednji je najviši dok su dva bočna niža. Iz tog razloga ni cesta na mostu nije ravna, već se uzdiže sa svake strane prema vrhu (najvišoj točki na građevini).

Evo i fotografije:

Svi tvrde da postoji jedan svijet, ja tvrdim da postoje dva. Jedan je moj, a ovaj drugi djelite kako želite. J.M.

size="tall"

Agora

Imaginaran dvorac, nazvan "Agora", je moj 5. rad kronološki.
    Od početka do završetka rada trebalo mi je 712 dana i 157 000 šibica.

Po dimenzijama i broju šibica je ovo trenutno moj najveći rad.
    Dimenzije rada su:
    Visina - 145 cm, širina - 140 cm i dužina također - 140 cm.

Ne bih mogao svrstati ni u jedno stilsko razdoblje ovu građevinu, jer, svaki dio je rađen spontano, bez nacrta i skica. Po prvi put sam ovdje upotrijebio tehniku savijanja šibica (vidi se po lukovima na uglovima građevine).

Naziv "Agora" dao sam po grčkom nazivu za trg, što ujedno predstavlja društveno okupljanje, trgovinu, itd.

Evo i fotografija rada:

Ovo sve je stvarno jako lijepo.
    Gledam, gledam i ne mogu se nagledati. Ne znam šta mi je ljepše. Možda ipak me najviše privlači dvorac na kraju, ponajviše na onoj slici, gdje je i mladi umjetnik, jer tek na toj slici vidim kako je to sve skupa veliko. Super je.
    Ali moram priznati da mi je vjetrenjača nekako najdraža. Vjerujem, Tomislave, da ti je ona bila mnogo jednostavnija za napraviti nego dvorac s kraja priče, ali meni je ta vjetrenjača posebno simpatična (možda sam u prošlom životu bio Don Quijote ) .

Hvala!
    Svaki rad od početka stvaranja do kraja nosi jednu određenu priču. Ne bih mogao izdvojiti ni jedan koji mi je posebno drag. Vjetrenjača ima 50 puta manje šibica nego dvorac ali opet mi je trebalo 6 mj. za dovršetak, dok sam na dvorcu proveo najviše vremena.
    Drago mi je da vam se sviđaju radovi.

. Vess's Avatar
    Svaka čast! Genijalan si.

Tatum's Avatar
    Izvrsno. Ja nemam riječi. Nisam komentirala jer ne znam što reći.

Hvala vam puno!

...
    Tomek, ti si, brate mili, majstor i pol i meni su svi tvoji radovi, svaki na svoj način, genijalni, no, ovako predstavljeni, ipak neki (u mojim očima) bivaju zericu ljepši od drugih. Radi li se o boji i načinu na koji su isfurane podloge, o kutu fotografije ili, pak, o oboje ili ... ne znam točno za objasniti, ali evo ti "top ljestvice radova od Tomislava Horvata" by enky :

Na prvom mjestu: Agora (dvorac od šibica) - s fotografijijom na plavoj podlozi;

na drugom mjestu: Katedrala od šibica - s donjom fotkom;

(Many thanks to Mr. Swen Geier)

i na trećem mjestu: Vjetrenjača od šibica - s "plavijom varijantom" podloge.

Tags for this Thread