+ Reply to Thread
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 59

Thread: Kome smetaju "pederi"?

(.. 1:5 te smeta .. a .. 200:10 000 .. te ne smeta .. .. pa to je 1:50 .. ?)

lunoprof's Avatar
    size="tall"

Nasilje nad homoseksualcima u Hrvatskoj

.
    Istrazivanja su pokazala da je nasilje nad homoseksualcima u Hrvatskoj opca pojava. Izmedu ostalih, to je takoder bio jedan od problema gdje Hrvatska okarakterizirana kao zemlja koja ne postuje ljudska prava. I to s punim pravom.

Inace, Homofobija se osim kao animozitet prema gay osobama, moze definirati i kao averzija i iracionalan strah heteroseksualaca od homoseksualnosti, a slicna je rasizmu, ksenofobiji, antisemitizmu i seksizmu.

Moj osobni stav je da apsolutno nema principijelne razlike u uzroku reakcije na te -izme.

Svima im je mrznja osnov, a predmet se mijenja ili po drustvenom trenutku ili po mogucnostima percepcije "mrzitelja". Sposobnost percepcije stvarnosti je uglavnom smanjena i kao takva uzrokuje strah od nepoznatog i neshvatljivog.

Bojimo se onog sto ne razumijemo, sto nemamo sanse shvatiti, jer nam nase racionalne sposobnosti to ne dozvoljavaju.

Ja bih rekla da je to slicno strahu od munje, stahu zivotinje/vuka od vatre.. Agresija prema "razlicitom", a zato i "neprepoznatljivom", rezultat je uglavnom animalne reakcije na nepoznato, (animalna reakcija nepoznato uvijek definira kao opasnost).

Obzirom na "izgled" anti-gay prosvjednika, kao i na ponasanje, citirati cu neke zakljucke, jer ne vjerujem kako ce ih oni kojima je tekst namijenjen stvarno procitati... ne znam zasto, ali naprosto imam taj dojam

Molim vas pogledajte Tablicu 9. u tekstu (link dole), daje vrlo interesantne podatke, o raznim vrstama nasilja.

To nasilje nisu pocinili vec nasi sugradani...

link na istrazivanje

Zakoni koji stite istospolne zajednice, te prava homoseksualaca pojavili su se u Hrvatskoj tek 2003 godine, a to su:
    Zakona o ravnopravnosti spolova, Zakona o radu, Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, Kazneni zakon, Zakona o istospolnim zajednicama, Zakona o medijima, Zakon o istospolnim zajednicama.
    Uz ove zakone, je EU deklaracija o zabrani direktne ili indirektne diskriminacije vjerojatno put kojim ce se u RH nadogradivati zakoni.

Zakoni nece rijesiti problem, dok se stvarno ne pocnu provoditi. Kao sto ce se i nasilje nastaviti nad svim "razlicitim" skupinama dok ne bude stvarne volje politickih struktura za sprecavanjem mrznje i diskriminacije..
    .
    .

lunoprof's Avatar
    //dev/null

uz jucerasnje thread-ove : Policija je uhapsila 137 osoba, nitko nije kazneno prijavljen zbog nereda, fasizma, ...

samo su tri osobe prijavljene zbog trave, koja je kod njih pronadena..

Eto, toliko o stvarnim namjerama Vlasti... A nama ostaju dani puni Gay-Pride, dok Vlada radi nesto sasvim drugo...
    Taman kad temi malo padne popularnost biti ce Pride u Zagrebu, gdje ce se onda policija vjerojatno probati iskazati ... i zabavljati ce nas sa svojim popravljenim ponasanjem.. uz put razbiti par glava, vec kome naide... (najbolje ako sjednu na pod i ne rade nista, ti su valjda najopasniji)..
    Jer u Zagrebu ionako nece biti tako ekscesnih situacija, pa bi bilo u redu da se policija aktivira.

Stizu cestitke "cvrstih momaka" iz Srbije": Bravo Dalmatinci! .. I tako udruzeni, idioti po portalima, slave novi balkanski pir .. mrznje, agresije.. i medusobne ljubavi..

Da li se tu uopce radi o homoseksulanosti i pravima homoseksualca?

Pa rekla bih, kod ucesnika Pride, svakako da. No kod ovih koji se bune, ni u kom slucaju. To je samo novi val naci-fasizma pod pokroviteljstvom Vlade, uz poticaj RKC HR.
    Da se zna, Jadranka je vec iskazala podrsku Karamarkovom radu, kojem ni na kraj pameti ne pada dati ostavku...
    U svemu ovom ne treba zaboraviti ni glavnu oporbu... Makar se uopce nije dala primijetiti, tj. bas zato. Tako je dala nemustu podrsku jucerasnjim dogadajima, meni se nekako vidi.

..uzas.. uzas.. uzas..
    Last edited by lunoprof; 12-06-11 at 14:49.

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    Nisam baš shvatio što je tema?

Kome smetaju pederi? Nikome, dok su pristojni (u javnosti, privatno se mogu baviti kakvim god perverzijama im se sviđa baviti). Očito, mnogima smeta javno ispoljavanje homoseksualnosti. Tvoja usporedba s 'pedofilčinama' na hipodromu ti je teški nonsens; postotak pedofila među svećenicima je značajno niži od postotka pedofila u gen-popu - kao prvo, i kao drugo, pedofilija nije nešto što se PROMIČE na onom tamo okupu. Nego upravo suprotno. Za razliku od ovog gej pride-a, koji upravo *promiče* onakvo ponašanje, kakvo nekima 'smeta' (da bude u javnosti).

edit: već sam dosadio i samom sebi, no tvoje pitanje 'kome smeta' i sugestija 'okreni glavu' - meni zvuči doslovno isto, kao da netko paradira s ciljem da se dopusti drkanje na Jelačić placu. Jer, ako ja drkam na Jelačić placu, kome to može smetati? Nek' okrene glavu, zar ne?
    Tema je iznimna nasilnost prema sudionicima gay parade u Splitu.

ako ja drkam na Jelačić placu, kome to može smetati? Nek' okrene glavu, zar ne?
    Ne. Postoji razlika između promicanja prava i egzibicionizma. Homoseksualcima je sloboda izjašnjavanja zajamčena zakonom. Javna masturbacija nije.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Quote Originally Posted by alim View Post
    (.. 1:5 te smeta .. a .. 200:10 000 .. te ne smeta .. .. pa to je 1:50 .. ?)
    5:1 mi ne smeta zbog pukog broja, nego zbog razlike u MOĆI. Ne bi mi smetalo pet prvašića protiv jednog komandosa, recimo.

Ti zbilja smatraš da ovih 10000 jadnika ima ikakvu realnu moć? Jest, baciti par kamenja, LOL. Nevjerojatna društvena, politička, ekonomska i vojna moć.

Homoseksualci su u medijima i zakonima zapadnih država zaštićeniji od ličkih medvjeda. 10000 agresivnih tikvana u nekakvoj pripizdini od države, ne mijenja tu situaciju ni za milimetar.

lunoprof's Avatar
    Kakve veze ima

Homoseksualci su u medijima i zakonima zapadnih država
    sa dogadanjima u Splitu? osim sto Split zasigurno nije u tim zapadnim zemljama...

ili si bas to htio naglasiti?

da je primitivizam taj koji caruje?

uz zakone koji se ne postuju, i duhovnu podrsku iz srednjeg vijeka...

su ljudska prava odavno

Quote Originally Posted by /dev/null View Post
    Ne. Postoji razlika između promicanja prava i egzibicionizma. Homoseksualcima je sloboda izjašnjavanja zajamčena zakonom. Javna masturbacija nije.

Ti mene zezaš? Pa nije poanta samo u tome što JEST zakonito, nego što mi MISLIMO da bi trebalo biti. Evo danas još uvijek u Hr ne postoje gay brakovi. Pa kad bi se o tome pričalo, bi li ti smatrao dobrim 'argumentom' to da jednostavno netko napiše 'to nije zakonom omogućeno'? Zaboga, pa upravo se i pokušavaju PROMIJENITI ti zakoni.

Stoga, ne sakrivaj mi se iza zakona, nego mi lijepo odgovori, ZAŠTO se ne može drkati pokraj Jelačić placa u podne. Zbog čega je to neproprisno ponašanje? Odakle ikome pravo da propistuje što će neki čovjek raditi s nekim dijelom svog tijela?

Quote Originally Posted by lunoprof View Post
    da je primitivizam taj koji caruje?
    Gle, pojam 'primitivizam' iz usta nekoga kome je 'razumljiva' potreba jednog muškarca da penetrira anus drugog muškarca - meni je prazan označitelj.

Meni je lakše shvatiti agresivnost tih 'primitivaca', nego ova gore degutantna potreba nekih ljudi. A nije mi jasno zašto ti 'razumiješ' psihologiju ovih s takvim potrebama, a tobože ti nije jasna prilično jednostavna psihologija ovih agresivnih primitivaca.

lunoprof's Avatar
    Gle, pojam 'primitivizam' iz usta nekoga kome je 'razumljiva' potreba jednog muškarca da penetrira anus drugog muškarca - meni je prazan označitelj.

Meni je lakše shvatiti agresivnost tih 'primitivaca', nego ova gore degutantna potreba nekih ljudi. A nije mi jasno zašto ti 'razumiješ' psihologiju ovih s takvim potrebama, a tobože ti nije jasna prilično jednostavna psihologija ovih agresivnih primitivaca.

Gdje si nasao sadrzaje koji o ovom pricaju? "razumljiva" "razumijes" "potreba ljudi" "razumijes psihologiju sa takvim potrebama" "nije jasna psihologija" .. Komentiraj tamo gdje to pise, ili citaj jos jednom, pa mozemo o onom sto sam ja pisala..

Moras prvo znati sto je napisano da bi mogao komentirati. Ajd jos jedanput.. Mozda te krene bolje.. shvacanje teksta

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar

Ti mene zezaš? Pa nije poanta samo u tome što JEST zakonito, nego što mi MISLIMO da bi trebalo biti. Evo danas još uvijek u Hr ne postoje gay brakovi. Pa kad bi se o tome pričalo, bi li ti smatrao dobrim 'argumentom' to da jednostavno netko napiše 'to nije zakonom omogućeno'? Zaboga, pa upravo se i pokušavaju PROMIJENITI ti zakoni.

Stoga, ne sakrivaj mi se iza zakona, nego mi lijepo odgovori, ZAŠTO se ne može drkati pokraj Jelačić placa u podne. Zbog čega je to neproprisno ponašanje? Odakle ikome pravo da propistuje što će neki čovjek raditi s nekim dijelom svog tijela?
    Ako ti nitko do sada nije objasnio zašto se ne može drkati na javnom mjestu, svakako neću ni ja trošiti riječi. Ali, evo, probaj, ako ti nije jasno, izvuci majmuna i šamaraj ga u podne na Jelaćić placu pa vidi sam.

POANTA JE U TOME ŠTO JEST ZAKONITO. Poanta je u tome što potrčko Karmarko i njegova legija ljenčina nisu prstom maknuli da zaštite sudionike legalnog skupa od bande nadobudnih homofoba. To je cijela poanta.

Dvojako pitanje: zašto tolika agresivnost, i zašto policija nije poduzela ništa protiv svih idiota, osim privođenja trojice zbog posjedovanja opojnih sredstava, kako je lunoprof navela? Ako se uhićuje nogometne navijače zbog nasilja, ako se uhićuje prosvjednike protiv vlade, prosvjednike protiv gradnje u Varšavskoj itd, zašto se tolerira nasilje nad homoseksualcima? Je li veća prijetnja ljudima homić koji se s dečkom drži za ruke ili kreten koji baca ciglu u masu ljudi?
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

+ Reply to Thread

Tags for this Thread