+ Reply to Thread
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 51 to 59 of 59

Thread: Kome smetaju "pederi"?

lunoprof's Avatar
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    Ne čini mi se. Ja sam kozmopolit ne interesiraju me samo lokalne pojave, poput ovog što se događa u Hrvatskoj; nego gledam 'svjetske' društvene promjene. Ne mogu ovi naši sitnozubi političari 'izmisliti' gay aktivizam za svoje dnevnopolitičke potrebe; ja to promatram odavno, i nije uopće povezano ni sa kakvom lokalnom politikom. Ako je to ugrom slučaja kod nas povezano - ovaj 'politički' dio me zasad ne zanima. Jednostavno, ne doživljavam hrvatsku političku scenu specijalno bitnom.

ooooo svjetski covjek... kozmopolit... a kako stoji sa pingvinima u africi?

Quote Originally Posted by lunoprof View Post
    ooooo svjetski covjek... kozmopolit... a kako stoji sa pingvinima u africi?
    Kakvim pingvinima u Africi? Misliš, afričkim pingvinima? Preformuliraj pitanje

lunoprof's Avatar
    size="tall"

Lice i nalicje hrvatske politike

.
    Da li je ikom od politicara stvarno stalo da se postuje Ustav RH ?

NE, NE i jos jedno veliko NE..

Ovo sto se dogodilo u Splitu je ociti dokaz. Zasto. Zato jer je ocito.

Mi imamo snage koje nas vuku nazad, u srednji vijek. Snazno. Premijerka sa ili bez "mrizice za papline" pohodi Kaptol po savjete o svojim buducim potezima. Ne bih rekla da ide razgovarati, a ni ispovijedati se. Za prvo bi bio red da pozove nadleznog "Saptaca kroz zube" u svoju kucu, a za drugo joj nije potreban Kaptol, moze se u svakoj usputnoj crkvi. No to je i opasno, jer ako bi slucajno naisla na nekog zupnika koji stvarno slijedi osnovne postulate vjere (dovoljno je onih 10 zapovijedi) ne bi zavrsila sa brojenjem Ocenasa i Zdravo Marija do isteka mandata.

Iz svega toga dalo bi se zakljuciti kako su crkva i HDZ udruzenim snagama proizveli "Splitsku reakciju". No da li su jedini?

Dakako da nisu. Josipovic se zgraza: "ufff uff.. vidi, gdje ja zivim.. " To kao nije znao ranije. Da li bi itko normalan to trebao povjerovati? On to nije znao, pa se iznenadio.. ma daj..

Milanovica glas cuti nije, poslije, kao ni prije. Njega se to ne tice. Nema veze sto je iz Splita. Mozda ni on nije ocekivao "rezultate". U stvari to i je najveca istina. On nista nije ocekivao. Jer ne ocekuje nikad. Ima u Splitu jos njegovih kolega. Svi su izgleda bili na vikendu. "Lipo je vrime, pa ni vrag da cemo se vikendom sa ton politikon ic zajebavat..", kao da ih cujen. Vjerojatno rade na pausal, pa se prekovremeni ne placaju.

Jos su mnogi zasluzili biti tu nabrojeni. Oni koji se prave gradani, ali su jako, jako daleko od toga. Oni koji su duzni predvoditi narod jer im je to posao. Oni koji kao misle ispravno, ali to ne rade, vec obrnuto.

Nije problem u deklariranim desnicarima. Njih svako drustvo ima. Problem je kad dobiju podrsku od svih struktura vlasti. Onih koji sebe zovu "demokratskm strukturama".

A upravo se to u Splitu dogodilo. Podrska struktura diskriminaciji.

Dakle, nitko od relevantnih faktora se nije potrudio sprijeciti divljanje huligana i splitskih fasista. Nitko se nije potrudio objasniti ljudima da je "Parada ponosa" samo jos jedan od prosvjeda na koje prosvjednici imaju Ustavno pravo.

Jedan Josipovic se sada moze zgrazati koliko hoce, no da je stvarno htio djelovati kao pozitivan faktor, trebao se prikljuciti koloni. Ne zbog svog osobnog stava prema "gay-pride" vec zbog prava gradana RH na miran prosvjed. Ne treba naknadno prozivati policiju i silno se cuditi. Jer sve je to vec i prije znao. I Karamarka i organizaciju. Da je on bio u koloni garantirano stvari ne bi izmakle kontroli, a narod bi djelom vidio kako se politicari bore za ljudske slobode.

U trenutku kad su joj puna usta Europe, premijerka Jaca, sada bez mrizice pred ocima, nije stigla do Splita. Nije stigla svojim primjerom pokazati EU orijentaciju. Valjda je ocekivala od Nadbiskupije da to obavi umjesto nje. Da se ona pridruzila koloni, ne bi se Karamarku omakao kamen. A gradani Hrvatske i Europe bi imali konacno jedan stvarni primjer Europske orijentacije vladajuce partije.

Milanovic, i SDP.. oni su za ljudska prava, ali mozda i nisu. Karamarko bi na racun "ovog incidenta" trebao podnijeti ostavku, no nije njihovo da to traze. Jer je svejedno, da li traze ili ne, ionako je ne bi podnio. Divno razmisljanje za vodecu oporbenu partiju koja se kao bori za ljudska prava i slobode. Da je Milanovic poveo SDP i primjerom pokazao, ucescem u prosvjedu za ljudska prava, zajedno sa svojim clanovima, koji su mnogobrojni u Splitu, kako uistinu zastupa Ustav, kako svi mozemo biti mirni kad oni dodu na vlast, jer ne samo deklarativno, vec i stvarno misle postivati i boriti se da drugi postuju Zakone RH... ne bi bilo kamenovanja, jer se Karamarku ne bi omaklo.

.

Omaklo nam se svima. Omako nam se EU. Omaklo se Europi koja ce nas prikljuciti. Protiv nase volje i protiv volje nasih politicara.

Zasto tako mislim?

Pa ocito je. Svi su oni farizeji. Jedno misle, a drugo govore.

Udruzeni se bore protiv pravne drzave. Udruzeni djeluju da u Hrvatskoj ne vrijede ljudska prava i ravnopravnost svih gradana. Udruzeni su protiv Ustava.

Tko god od njih misli da ce budale povjerovati kako "biti politicar" znaci pozivati na postivanje zakona "nakon" vara se. Toliko glupi nismo. Politicari su tu da kreiraju politiku, da stvaraju javno misljenje. Ne da pozivaju na postivanje zakona. Za to su sudovi i policija. Koji ce to svesrdno raditi kad politika odradi svoj dio posla. Prije ne.

Kosorice, Josipovicu, Milanovicu ... vi ste krivi. Nesudjelovanje u borbi za ljudska prava znaci : Sudjelovanje u gusenju ljudskih prava i sloboda jer je ovo Hrvatska.

Vrlo iskljuciva zemlja. Ili si za, a ako nisi, onda si protiv.

Da primitivni smo, no takvi su nam i politicari. Plus sto su uz to jos i farizeji. Sad mi je jasno zasto su Kerum i Bandic izabrani. Oni i rade ono sto govore. Licemjerje trazimo u crkvi, ne u politici.

.
    Last edited by lunoprof; 14-06-11 at 12:47.

Ajme koliki traktat

Koja retorika LOL. Čak ni Milanović ti nije dobar? Jesi li kad čula za ljude koji žele biti veći pop od popa? E, to bi se za tebe moglo reći, samo u ovoj liberalnoj varijanti. Ti želiš biti *radikalno* liberalna i *radikalno* napredna. Dapače, fundamentalistički napredna.

lunoprof's Avatar
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    Ajme koliki traktat

Koja retorika LOL. Čak ni Milanović ti nije dobar? Jesi li kad čula za ljude koji žele biti veći pop od popa? E, to bi se za tebe moglo reći, samo u ovoj liberalnoj varijanti. Ti želiš biti *radikalno* liberalna i *radikalno* napredna. Dapače, fundamentalistički napredna.
    Rekla sam ti vec jednom da mi defektologija nije bliska. Nemam potrebe odgovarati na gluposti.

Quote Originally Posted by lunoprof View Post
    Rekla sam ti vec jednom da mi defektologija nije bliska. Nemam potrebe odgovarati na gluposti.
    Hmm u redu... trudit ću se ignorirati tvoje postove - jedino ako baš zaista zabriješ, kao u ovom maločas traktatu - vjerojatno se neću moći suzdržati, zato ovim putem unaprijed ponizno molim za oproštenje.

.. a što .. ? .. zar je komunizam josipa titine ideologija samo kumrovečkog sreza .. ?

N'dugu's Avatar
    Danas kada postajem pijonir, ovaj kada unosim u hrvatski Ustav ove časne pijonirske riječi: "Brak je zajednica muškarca i žene", dajem časnu pijonirsku riječ da ću marljivo odlaziti na burzu, davati karticu da mi udare pečat svaki mjesec, odlaziti na stručna usavršavanja, napisati CV i voditi dnevnik tražitelja posla, da ću poštovati roditelje i starije i biti dobar vjernik i Hrvat, da ću redovito ići u crkvu i prati uši, da ću slušati sve što mi kažu svećenik i majka božja iz međugorja kad me nazove telefonom, čuvati svetu tradiciju našeg naroda od svih drugih naroda i narodnosti, i da nikada, nikada, NIKADA neću biti PEEEDEEERRRRRR.....

Da, zaista, kome smetaju pederi? Pa sad znamo kome 25% ljudi smetaju pederi, a gotovo duplo manje ih podržava. oniš ostalih 60% i kusur se fućka za njih, a i za sve ostale. Najviše ih podržavaju u Puli i Čakovcu, a najviše smetaju u Kaštelima. U Dalmaciji isto dosta smetaju, a pogotovo u Lici, i Hercegovini (80% smetaju u Metkoviću). Zato u Briselu 80% podržava, a samo 20% smetaju. Zato bi sad ovi iz Metkovića onima iz Brisela ukinuli pravo glasa, a ovi iz Brisela bi onima iz Metkovića ukinuli pravo glasa. Sve zbog pedera. Ljudi moji, ova se država vrti samo oko pedera i ničeg drugog. Najveći nogometni trener svih vremena bio je peder - Ćiro, a znamo da je nogomet najvažnija sporedna stvar na svijetu, a politika najvažnija glavna stvar na svijetu. I svugdje sve sami pederi. I u jetrenoj pašteti su pederi, melju mrtve pedere u PIK Vrbovcu i pune u crijeva, ali vam to neće reći da se ne pročuje da ljudi ne prestanu kupovati.

N'dugu's Avatar
    Ovim ljudima ovdje pederi ne smetaju. Pedera niti nema. Kad bi ih i bilo, sudbina koja bi ih snašla ne bi svakako bila lijepa, ali ne bi se nikada ni saznalo izvan mjesta što se zapravo zbilo. Jer to su složni ljudi i oni sve što ih muči tako riješe između sebe i pomažu se. Tako se može zaključiti iz razgovora s predsjednikom Općinskog vijeća Lećevice, Antom PRDIĆEM ... (za sada još nije dr. Ante, ali ima vrImena, a pošta uvijek daje priliku za naprdak).

'Lećevica je od prvih dana višestranačja HDZ-ova utvrda i tu su birači uglavnom jednoglasni i složni. Birači su raspoređeni na četiri mjesna odbora i izlaznost je uvijek velika. Kako je veći broj stanovnika općine starije životne dobi, mlađi se potrude da dođu do zabačenijih dijelova općine i pomognu tim ljudima da dođu na izbore'
    Ostalo je, zapravo, u zraku pitanje da li neki od tih stanovnika obitavaju i na obližnjem groblju, no to se sigurno nitko ne bi usudio pitati, zato da ga mještani osobno s njima ne upoznaju.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread