+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 21

Thread: Facebook ili "Kukuc! Vidim te! Hvala na podacima!"

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar
    Quote Originally Posted by implosive View Post
    Možda sam staromodan....ali ne mogu prokljuviti šta je u glavi roditeljima koji malu djevojčicu obuku u minjak i našminkaju ko drolju i nakon svega toga snime i objave negdje na internetu!? I još pleše i imitira sexy pokrete neke zvjezde?

Kako je to moguće?
    Šta se želi postići time što će se našminkati mala djevojčica?
    Pa valjda se zna čemu služi šminka! Privlačenju pažnje muškog spola i igranje sa seksipilom.
    E sad, ovo je pitanje za psihologiju, ali po mom mišljenju, ako roditelji znaju i odobravaju tako nešto onda se najvjerojatnije radi o "moje će dijete jednom biti slavno" sindromu.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

implosive's Avatar
    Quote Originally Posted by /dev/null View Post
    Žena nije nastavnica. Žena je voditeljica vannastavne aktivnosti, preciznije folklornog društva. Poluromkinja koja vodi češko folklorno društvo. Što očekivati?
    Dobro, ali čak i takva suluda kombinacija treba zadovoljiti neke osnovne kriterije.

Ali ok, to je vjerovatno uobičajena situacija u manjim sredinama gdje nije bilo previše iskustva sa takvim načinom virtualne komunikacije. Treba se nešto desiti, tipa tvoje intervencije da bi se tek razvila svijest o težini situacije.

Pa, nadajmo se da sam urazumio (čitaj: uplašio) dovoljno roditelja da netko odreagira. Ja ne mogu, nisu moja djeca.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

implosive's Avatar
    E sad, ovo je pitanje za psihologiju, ali po mom mišljenju, ako roditelji znaju i odobravaju tako nešto onda se najvjerojatnije radi o "moje će dijete jednom biti slavno" sindromu.
    Neznam....da baš nije moguće vidjeti sličnost imiđa koji nameće sex kao mamac i načina na koji svoje djete "uređuješ".....pa to bi i čimpanze u zološkom prepoznale bez problema

I onda se taj roditelj zgraža nad pedofilijom

Golemi je to trošak kada tupaste roditelje moraš odgajat. A još veći kada zbog njih moraš cijelu mašineriju pokrenuti da loviš pedofile i sve ostale -file uključenih u distribuciju.

Je, istina. Ono što je meni najjezivije je toddler pageant. Za ovo moraš biti posebna kategorija poje*anog u mozak. Roditeljima koji svoje dijete uvedu u ovaj užas treba oduzeti sva roditeljska prava. Pazi 'vamo ovaj filmić. Ili ovaj filmić.

Da ostanem on topic (jer bih od roditelja koji od svojih kćerkica rade ovakve stvari mogao napraviti čitav novi thread),

Još jedan dobar način za kontrolu djetetovog Facebooka

Naime, facebook ima zgodnu opciju ograničavanja pristupa profilu na određene uređaje. Time dobijete dodatnu razinu kontrole nad onime što dijete radi, jer se neće moći spajati sa mobitela ili prijateljičinog kompjutera nego samo sa kućnog/onog za koje dozvolite pristup. Opcija se nalazi pod account settings → account security → login approvals. Loša strana je ta što će upaliti samo s djetetom koje ne zna kako ju isključiti/nije svjesno da se to može napraviti. A ako se zainati jednostavno će otvoriti novi profil i neće vam reći za njega.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

implosive's Avatar
    Nisam znao da postoji stilski naziv za ovu bolest.

Upravo sam to imao na umu tj. sjetio sam se filma "Little miss sunshine".

Jedna od korisnih zaštita je i addon za Mozzila Firefox a zove se NoScript. Jedino što se treba malo upoznati sa njime, tj. treba znati što blokirati a da stranica i dalje bude funkcionalna.

Super je i neki od peerblock programa ali ima dosta zajebancije oko njega.

Da, ali peerblock i NoScript su generičke zaštite, ne one specifične za facebook. NoScript blokira izvođenje javascriptova (koji mogu biti i koristi i malware), a PeerBlock je program za anonimiziranje koji blokira kako štetne tako i IP-eve kojekakvih državnih tijela za elektronički nadzor na međunarodnoj razini, pa je najbolji prijatelj odurnim, pokvarenim, lopovskim maloljetnicima koji se usude skinuti piratsku kopiju nekog albuma Metallice (sjeća li se tko još Napster afere? )

Međutim, definitivno ću ih dodati ovdje, hvala što si me podsjetio
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

implosive's Avatar
    Da, ali peerblock i NoScript su generičke zaštite, ne one specifične za facebook. NoScript blokira izvođenje javascriptova (koji mogu biti i koristi i malware), a PeerBlock je program za anonimiziranje koji blokira kako štetne tako i IP-eve kojekakvih državnih tijela za elektronički nadzor na međunarodnoj razini, pa je najbolji prijatelj odurnim, pokvarenim, lopovskim maloljetnicima koji se usude skinuti piratsku kopiju nekog albuma Metallice (sjeća li se tko još Napster afere? )

Međutim, definitivno ću ih dodati ovdje, hvala što si me podsjetio

Čuj, ja mislim da je facebook jedan golemi malware poput googla i svih ostalih velikih igrača. Osobno, nikad nebih svoje povjerenje poklanjao niti službenoj administraciji takvih firmi.

Šta misliš tko njih financira? Upravo oni koji te špijuniraju i rade statistike o tvojim interesima i navikama preko web-a.
    Sigurnost me iz hobija u zadnje vrijeme dosta interesira pa kad uđeš u tu cijelu zavrzlamu, shvatiš da apsolutno nikome ne treba vjerovati, pogotovo ne velikim poznatim igračima.

Btw. PeerBlock služi prvenstveno blokiranju IP adresa onih koji se neovlašteno i nenajavljeno spajaju na naše osobne kompjutere. Jednostavno to i ništa više.
    Takve upade firewall programi ne prepoznavaju po defaultu. Ako nude opciju blokiranja određenih IP adresa, može se riješiti stvar, ali u suštini to je više kao dodatna opcija nego defaultna.

Preko PeerBlock programa tek možeš vidjeti nešto što nisi ni slutio, a to je broj uljeza koji skupljaju podatke o tebi svakodnevno. Radi se o par stotina njih dnevno. Većina njih su neke javne firme, institucije...korporacije.
    Nisu svi "zlonamjernici" ali te ne pitaju niti obavještavaju da te prate a to neodoljivo podsjeća na nešto zlokobno.
    Jebe mi se jel to neka državna američka ustanova ili neki kineski institut (kojih ima na pregršt svakodnevno spojenih na naše kompove). Njih bi pogotovo rado spriječio da me špijuniraju.
    Ne znam otkad je takvo ponašanje javnih tjela postalo samoposebi prihvatljivo?
    Last edited by implosive; 11-07-11 at 15:12.

Facebook, kao i sve druge društvene mreže, ima svoju korist. A moje zlatno pravilo je: ako nešto ne voliš a treba ti, iskoristi.

Što se sigurnosti tiče... Nitko, ali NITKO nije siguran. Pogledaj što se dogodilo Sonyju nedavno, zbog nekoliko krivih poteza. Velika svjetska korporacija dobila je po guzici od hrpe ljutitih balavaca. Neka me špijunira tko god želi. Ako može. Nemam što skrivati.

Because none of us are as cruel as all of us.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

implosive's Avatar
    Facebook, kao i sve druge društvene mreže, ima svoju korist. A moje zlatno pravilo je: ako nešto ne voliš a treba ti, iskoristi.

Što se sigurnosti tiče... Nitko, ali NITKO nije siguran. Pogledaj što se dogodilo Sonyju nedavno, zbog nekoliko krivih poteza. Velika svjetska korporacija dobila je po guzici od hrpe ljutitih balavaca. Neka me špijunira tko god želi. Ako može. Nemam što skrivati.

Because none of us are as cruel as all of us.
    Nisam čuo za Sonyjev slučaj!?

Ovo "nemam što skrivati" sam nažalost čuo od više ljudi.

Zašto onda ne ostavljaš svoje podatke na internetu?

Nemoj zabovaviti da su sve društvene norme nastale polaganim usvajanjem i širenjem nečijih ideja.
    Ideja praćenja pojedinca bez njegovog znanja ne staje samo na internetu. Ako je to dozvoljeno raznim organizacijama preko interneta, tko kaže da se to iz nekih "statističkih" razloga ne primjenjuje i preko telefona i mobitela?
    Nemam šta skrivat pa neka me prisluškuju?

Nemam šta skrivat niti u svakodnevnoj pošti koja mi stiže u sandućić, jel to znači da ga trebam držat otključanog?

Zna se što je pravo na privatnost u odnosu na javnost. To pravo nije bezveze izmišljeno.
    Jebate....pa nisam u big brotheru

+ Reply to Thread

Tags for this Thread