Quote Originally Posted by implosive View Post
Nisam čuo za Sonyjev slučaj!?

Ovo "nemam što skrivati" sam nažalost čuo od više ljudi.

Zašto onda ne ostavljaš svoje podatke na internetu?

Nemoj zabovaviti da su sve društvene norme nastale polaganim usvajanjem i širenjem nečijih ideja.
Ideja praćenja pojedinca bez njegovog znanja ne staje samo na internetu. Ako je to dozvoljeno raznim organizacijama preko interneta, tko kaže da se to iz nekih "statističkih" razloga ne primjenjuje i preko telefona i mobitela?
Nemam šta skrivat pa neka me prisluškuju?

Nemam šta skrivat niti u svakodnevnoj pošti koja mi stiže u sandućić, jel to znači da ga trebam držat otključanog?

Zna se što je pravo na privatnost u odnosu na javnost. To pravo nije bezveze izmišljeno.
Jebate....pa nisam u big brotheru
Napad na PSN, oliti sonyjev slučaj: Link

Zašto onda ne ostavljaš svoje podatke na internetu?
Jer je to ekvivalent toga da šećem ulicom i dijelim kopije svoje osobne. Jednako inteligentno, također. Najbanalnija loša strana toga može biti budala koja će me zivkati u tri ujutro i šaptati mi prostote na telefon, ili mi gađati kuću WC papirom. Tako je i s internetom. Daleko je veća opasnost u tvojim podacima da će ih vidjeti luđak iz tvoje okoline koji traži žrtvu ili internetski pametnjaković koji će na tebi pokušati dokazati duljinu svog virtualnog penisa.

Mislim da si me krivo shvatio: rekao sam "Neka me špijunira tko god želi. Ako može." Tehnologija praćenja, bilo virtualnog bilu u RL oslanja se na praćenje vidljivog. Ne možeš pratiti ono čega nema, zar ne? Sukladno tome, tamo gdje postoje podaci o meni postoje jer sam JA tako htio i svjestan sam njihovog postojanja, ne zato što sam toliko glup da popunjavam svaki login stvarnim podacima nego jer sam namjerno dao prave podatke u svrhu koja meni odgovara. Ne postoji anonimnost na interetu, ali postoji low profile behavior koji je druga najbolja stvar. Ovo kažem kao netko tko je dobro upoznat ne sa zaštitom podataka, nego sa njihovim zlorabljenjem.

Paranoja je zdrava samo u malim količinama. Zašto se brinuti? Zbog čega točno? Organi pravosuđa mogu slobodno imati uvid u sve što činim. Ako pronađu nešto nezakonito, svaka im čast. Za korporacije i ostale ja sam statistika, n.n. iz male europske zemlje, faktor broj petsto tri milijuna sedamsto šezdeset četiri. Voli ovakvu glazbu, ovakve filmove, ovakve proizvode. Preporučene reklame: Pepsi, Alienware, proizvodi protiv sunčanih opeklina. Na internetu postoji minimalno 5 000 ljudi sa u dlaku istim profilom ponašanja i prohtjeva i sklonosti. Da me "prisluškuje" Agrokor ili Lura grupa onda bi se već raspravljali, ali iz principa, ne iz paranoje.

Privatnost je točka gledišta. Pitaj policiju i PR stručnjake. Kužiš, zapravo, na što aludiram? Fejsšit JE velika reklamna baza podataka, ali opasnost koja leži u njemu ne dolazi od vladinih službi ili kojekakvih megakorporacija: opasnost, prva, realna i stvarna, je u bolesnicima kojima internet otvara zone izlova.