+ Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Thread: Duhovnost u ljubavi

Tatum's Avatar
    size="tall"

Duhovnost u ljubavi

Zanimljiv je status, koji objedinjuje duhovnost i ljubav; koji objedinjuje ta dva elementa.

Za ljubav mogu zasigurno reći da je čista energija i da napaja. Možda sam već s tom frazom prešla u beznačaj, ali to je samo onima, koji ne vjeruju u duhovnu dimenziju same ljubavi.
    Što je, uopće, ljubav osim energije?
    Ništa. Međutim, ta je energija sve što nas napaja, što nas hrani, ispunjava, što raste sve više dijeleći se.

Volimo nekog i želimo s tom osobom provesti sve vrijeme do kraja isteka. Želimo da nas ta osoba predstavlja svojojm polovicom, da mi predstavlajmo nju svojom, da smo jedno.
    Želimo tu osobu osjećati fizički, seks je izuzetno važan, motivira nas...

Međutim, ljubav kao esencija, kao pračestica, ne uvažava nužno taj fizički segment. Ta se ljubav zadovoljava prijenosom energije kroz dušu, kroz eter, zrak što dijelimo.

Fizički je kontakt trenutan, traje koliko traje i nestaje, a ona dubina i snaga, ona energija, koja je stvorena od ljubavi, traje vječno, traje neovisna o uticajima okoline. Ne može biti zabranjena, ne može biti ružna, ne može biti uklonjena.
    Postoji. Napaja. Hrani dušu. Stvara .

Kako se osjećate kad volite, kad ste voljeni, kad se osjećate kao drugi dio nekog..? Ima li toga kod vas ili sam ja zaljubljena?

Tatum's Avatar
    Žao mi je da niste zanitrigirani u ovu moju misao o ljubavi. A toliko bismo zajedno mogli jedno drugome reći i ispuniti se pozitivnim...

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Quote Originally Posted by Tatum View Post
    Za ljubav mogu zasigurno reći da je čista energija i da napaja.
    Bi li, onda, bilo ispravno reći kako, stoga, ljubav koja boli - ljubav nije?

Osobno, držim suosjećanje dijelom (volim, čak, reći i jednim od "simptoma") ljubavi, koje može biti kako okrepljujuće (kad suosjećamo s tuđom npr. srećom), tako i iscrpljujuće (kad suosjećamo s tuđom npr. nesrećom), dakle, čak i bolno.

I ne znam kako da "zbrojim" do sada rečeno.

ljubav kao esencija, kao pračestica, ne uvažava nužno taj fizički segment. Ta se ljubav zadovoljava prijenosom energije kroz dušu, kroz eter, zrak što dijelimo.
    I tako sam, potaknuta tvojim riječima, razmišljajući i analizirajući razno razne događaje, došla do sljedeće misli:

Mi, odrasli, se zaljubljujemo u ideal, a volimo ideju.
    Baš kao što mala djeca, čija su srca još uvijek čista od egoističnog omotača, žive u (svom) idealnom svijetu ideja.

Kako ti se ovo čini?

Tatum's Avatar
    Quote Originally Posted by enky View Post
    Baš kao što mala djeca, čija su srca još uvijek čista od egoističnog omotača, žive u (svom) idealnom svijetu ideja.

Kako ti se ovo čini?

Rekla bi da se trebamo učiti od djece tj u sebi zadržati dječu svijest o ljubavi koliko je god moguće dugo...
    A glede ljubavi koja boli, mogu samo reći da je bol prirodna i da je osim š'to je potrebna naš prijatelj jer nam ukazuje na nepravilnosti..koje se mogu, glede ljubavi, prevoriti u pravilnosti ili u prestanak boli..

N'dugu's Avatar
    Rekla bi da se trebamo učiti od djece tj u sebi zadržati dječu svijest o ljubavi koliko je god moguće dugo...
    A glede ljubavi koja boli, mogu samo reći da je bol prirodna i da je osim š'to je potrebna naš prijatelj jer nam ukazuje na nepravilnosti..koje se mogu, glede ljubavi, prevoriti u pravilnosti ili u prestanak boli..
    Zanimljiva tema, možda bi se moglo objasniti ovako. Ljubav, duhovna ljubav, nije želja nego energija. Energija može uzrokovati bol, kao što i puno energije može dovesti do "pregrijavanja". Izloženost zračenju ili toplinskoj energiji može uzrokovati opekline, oštećenje tkiva koje ne može primiti toliku toplinu, a oštećenja bole jer su živci napravljeni na taj način da mozgu signaliziraju preko boli da dolazi do opasnosti za preživljavanje, preopterećenja, oštećenja. Bol ne mora imati fizički uzrok, jer može biti uzrokovana i nekim duševnim fenomenom (psihalgija). Želja koja se razvija je posljedica boli, ali sama ljubav nije uzrok boli nego možda premalen kapacitet duše za primanje energije, uslijed čega se ona (energija) spušta u niže sfere (tijela), kanalizira se prema dole i postaje želja.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread