+ Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 28 of 28

Thread: Savršenstvo = Smrt

hm...baš smatram da nikad nismo dovoljni sami sebi, a u smrti se vraćamo početku u kojem smo dio svega

Quote Originally Posted by enky View Post
    Uzmemo li kako je 'savršenstvo' bivstvovanje u kojem si dovoljan samom sebi, a 'smrt' prestanak bivstvovanja u kojem nisi dovoljan samom sebi; koja je razlika između njih?

(molim one forumaše, koji na savršenstvo i/li smrt gledaju drugačije da opišu kako i, ako im se dâ, objasne zašto)
    Nije li smrt i prestanak bivstvovanja u kojem si dovoljan samom sebi?
    Ako bih proveo u djelo svu teoriju koju znam, gdje bi mi bio kraj...

Uvijek je lakše teoretizirati i puno pričati, nego "zasukati rukave" i uraditi ono o čemu toliko pričamo.

...
    Ne znam. Vjerujem u daljnji život (duše) poslije smrti, ali ne znam kako da ga definiram, kad ne znam kako izgleda, jer sam još uvijek ovdje.

Pravo je pitanje ima li života PRIJE smrti. Poslije znam da ima, a ovo prije šta je, pitajboga

Mislim da ni prije ni poslije nije predviđeno da budemo dovoljni sami sebi. Samo u životu osim što smo si nedovoljni smo i ćoravi i imamo dva broja premale cipele.
    have a strawberry
    Darkness isn't always evil, but light is often quite deceptively evil.
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Ne znam. Vjerujem u daljnji život (duše) poslije smrti, ali ne znam kako da ga definiram, kad ne znam kako izgleda, jer sam još uvijek ovdje.
    Što nas briga kako izgleda? Garantirano ćemo saznati. To nam neće izbjeći.

Inače, primjećujem u RL da se ljudi groze pričati o smrti.

Nikako da dokučim zašto...

Uvijek je lakše teoretizirati i puno pričati, nego "zasukati rukave" i uraditi ono o čemu toliko pričamo.

...
    Strah od nepoznatog.
    Veći je od straha od poznatog.

Strah od nepoznatog.
    Veći je od straha od poznatog.
    Strah od nepoznatog ne postoji.

Postoji samo strah od gubitka poznatog.

Ne možeš se bojati nečeg što ne znaš što je, pošto je nepoznato. Možda je nepoznato lijepo i ugodno, pa se nemaš čega bojati. Kako znaš? Ne znaš.

Bojiš li se njtnujtposđ-a ili ga voliš ?

...
    Stoji ovo tvoje. Oprosti, malo sam kolabirala pa ne pazim dovoljno kako se izražavam.

Poanta je kako je nama ljudima izuzetno teško promišljati (pa i pomisliti) da nas više nema. Mnogi (možda čak i svi. stvarno ne znam. govorim temeljem onog što sam pričala s ljudima) i prolaze fazu u životu, koja "nosi boju straha od smrti".
    Kako zamisliti vlastito nepostojanje?

Dakle, kad rekoh - strah od nepoznatog - mislih na to što ne znamo hoćemo li uistinu (nakon smrti) prestati postojati, a vlastito nepostojanje je ono što je mozgu vrlo teško prihvatiti. Zapravo, nemoguće prihvatiti.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread