+ Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 28

Thread: Savršenstvo = Smrt

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    size="tall"

Savršenstvo = Smrt

Uzmemo li kako je 'savršenstvo' bivstvovanje u kojem si dovoljan samom sebi, a 'smrt' prestanak bivstvovanja u kojem nisi dovoljan samom sebi; koja je razlika između njih?

(molim one forumaše, koji na savršenstvo i/li smrt gledaju drugačije da opišu kako i, ako im se dâ, objasne zašto)

smalltown boy
    Guest
    Quote Originally Posted by enky View Post
    Uzmemo li kako je 'savršenstvo' bivstvovanje u kojem si dovoljan samom sebi, a 'smrt' prestanak bivstvovanja u kojem nisi dovoljan samom sebi; koja je razlika između njih?

(molim one forumaše, koji na savršenstvo i/li smrt gledaju drugačije da opišu kako i, ako im se dâ, objasne zašto)
    Znaš enki mi se radjamo savršeni, bebe nemaju Ja.

size="tall"

Thumbs up

Quote Originally Posted by smalltown boy View Post
    Znaš enki mi se radjamo savršeni, bebe nemaju Ja.

Znao sam da je sve do roditelja...

N'dugu's Avatar
    U tome što iz prvoga možeš doći u drugo stanje, ali iz drugoga ne možeš u prvo. Ireverzibilno je. Osim ako ne vjeruješ u reinkarnaciju.

Opa. Jesi li to rekao kako je "prvo" - život? (brzo se izvuci )

N'dugu's Avatar
    Ne. Prvo je žena, a kad ona dođe u drugo stanje, onda ti dođeš u prvo (život). A možda je i život nešto kao "Beskonačni dan" (Groundhog day), ne reinkarniraš se u nešto drugo, nego čim umreš ponovo se rodiš na istom mjestu, i tako sve dok ne odživiš jedan "savršeni" život.

N'dugu's Avatar
    Mislim da su i biolozi dokazali da je prvo bila kokoš, a tek onda jaje.

Dobro, no sad ne razumijem u kakvom su odnosu 'drugo stanje', život i smrt sa savršenstvom tj. uvodnim postom?

N'dugu's Avatar
    Pa utoliko što žene, kao bića koja rađaju, ne mogu biti savršene po tome što su dovoljne same sebi, jer moraju poslužiti još nekome da bi došao iz smrti u život. No, one mogu biti savršene i po tome što su potrebne još nekom novom životu, osim sebi, dok muškarci to ne mogu. Zato žene imaju dva 'druga stanja'. Jedno je kad umru, kao i muški, a drugo je kad su trudne. Kad bi postojale samo žene, u biti ne bi bilo ni smrti jer bi se uvijek rađala jedna te ista osoba od jedne te iste osobe, kao onaj tip u 'Odiseji u svemiru 2000' koji je istovremeno postojao u svim fazama života. Muškarci remete žensko savršenstvo svojim Y kromosomima.

Quote Originally Posted by N'dugu View Post
    Kad bi postojale samo žene, u biti ne bi bilo ni smrti jer bi se uvijek rađala jedna te ista osoba od jedne te iste osobe, kao onaj tip u 'Odiseji u svemiru 2000' koji je istovremeno postojao u svim fazama života. Muškarci remete žensko savršenstvo svojim Y kromosomima.
    ovo moze smisliti samo muska glava koja radi na svojoj zenskoj strani mozga, i koja ce zbog toga zivjeti vjecno (mislim, i zbog toga sto je muska, i zbog toga sto pokusava koristiti cijeli mozak)

+ Reply to Thread

Tags for this Thread