+ Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Thread: Vrijeme

član
    size="tall"

Vrijeme

Kaže se da je vrijeme misterij.
    Imamo mnogo različitih teorija kao što su: matematičke, zemaljske, sunčeve, satne, simultne, loklane, fizikalne, psihološke, nuklearne, biološke, teološke, svete, profane, valne, spiralne, kvantne i polarne. Ljudima je najpoznatije satno vrijeme kako nam govore naši satovi: sekunde, minute, sati, dani, godine ….. To je naše subjektivno kretanje od točke A do točke B na Zemlji, hodajući, trčeći , jašući, plivajući, leteći….

Zemlja se okreće oko svoje osi, oko Sunca, Sunce se okreće oko središta galaksije. Takva vremena nikada nisu linearna. Vrijeme dana i noći je invertno nelinearno vrijeme, isto kao što su invertne lijeva i desna ruka . Invertno znači kiralno - zrcalno. Tako su prošlost i budućnost zrcalni . Prošlost je ostvarena budućnost i obratno. Budućnost i prošlost su identični.

Vrijeme je uvijek asocirano s polarnim bićima, koja uvijek imaju svoj početak i svoj kraj. To je pojava svih valnih i oscilatornih kretanja. Svaka takva polarna relacija vezana je uz svoje Ishodište, koje je izvor dugovječnosti, besmrtnosti i beskonačnosti. Mi smo uvjereni da je Zemlja nastala prije oko 4 milijarde godina, Sunce prije 5 milijardi godina, a svemir prije 14 -15 milijarda godina, uvijek u prošlosti vremena. Strijela vremena pokazuje naše vjerovanje od Big Banga do sadašnjosti, s uvjerenjem da je prošlost do sadašnjosti pravocrtno linearno vrijeme. Nije nam na umu da je to i nelinearno vrijeme koje nam kaže da se početak - Ishodište vremena nalazi u budućnosti vremena, a ne samo u prošlosti kako smo uvjereni. To je par exelans spoznaja, koja se do sada jednino pojavila u teologiji s anticipiranjem pojave Boga - Ishodišta i u budućnosti vremena.

Ovdje govorim o znanstvenom, a ne religijskom diskursu. Početak - Ishodište svemira pojavljuje se u budućnosti. Mi se krećemo prema budućnosti, i time prema Ishodištu. Sadašnjost se uvijek kreće prema svom Ishodištu, prema početku, nikada prema kraju kako se to tradicionalno misli. Da nije tako sav život i svemir ne bi bili mogući. Naša velika pogreška je da je samo prošlost nešto realno, dok je budućnost imaginarna, nešto ne postojeće, nedostižno i nemoguče. Kozmološka strijela vremena kaže nam da se povijest svemira u vremenu kreće nepovratno samo naprijed. Zabluda je tu očita! Nama se još uvijek čini nemoguće, glupo, nelogično da vrijeme počinje u budućnosti,a ne u prošlosti kako smo uvjereni.

Svemir i sve u svemiru počinje u budućnosti vremena. To je veliko otkriće za 21. stoljeće i dalje.
    Ako zapitate svoje roditelje kada ste začeti i kada ste rođeni oni imaju jasan i istinit odgovor: Moj sin, ili moja kćer je začeta i rođena u budućnosti vremena, neu prošlosti. To je ista percepcija vremena kakvu imamo kod proljeća, ljeta, jeseni i zime, koji uvijek počinju u budućnosti, a ne prošlosti. Oprašivanje, klijanje, cvjetanje, pojava plodova uvijek se javlja u budućnosti vremena. Sve se uvijek kreira, stvara i razvija u budućnosti vremena. Velika varka vremena je da vrijeme teče od prošlosti prema budućnosti. Istina je da vrijeme teće od budućnosti prema prošlosti. To je Istina o vremenu. Implikacije te spoznaje su vrlo velike. Uključite se i raspravljate o VREMENU.

Autor na kraju posta kaže:"Uključite se i raspravljajte o VREMENU.", a već je na početku naveo 17 različitih teorija o vremenu. Ako ih čovjek nije proučio - ima li uopće smisla i ima li pravo da se uključuje u diskusiju? No, Geza nas poziva - pa pokušajmo!

Mi smo već navikli da su mnoge zamisli, koje nam se isprva čine čudne i bezvezne, zapravo istinite. To se može primijeniti s promatranjem vremena od budućnosti prema prošlosti, pogotovo ako prihvatimo da su "prošlost i budućnost zrcalni - i da je prošlost ostvarena budućnost".

Mi zamišljamo i postavljamo neka ishodišta u prošlosti da bismo se lakše snalazili u nama, za sada, poznate četiri dimenzije, prostor-vrijeme. No, kako postaviti i gdje to navedeno ishodište u budućnosti?

Vrijeme je "nešto", što mi svojim osjetilima ne možemo uhvatiti, možemo ga samo zamisliti (možda je i misao jedno od čovjekovih osjetila). I zašto apriori pretpostaviti da ono ima svoje ishodište ili smatrati da ono "teče" u nekom smjeru?
    Nije li boje zamisliti da je vrijeme konstantno i vječno - minus beskonačno (- ∞) do plus beskonačno (+ ∞), da se ono NE mijenja, nego da mi trčkaramo po vremenskoj skali naprijed i natrag, odnosno svijet se mijenja, linerano i nelinearno, u bilo kojem smjeru u vremenu?
    Ishodišta bi na takvoj skali bilo mnogo, koliko god ih mi sami postavimo, zbog sebe ili zbog boljeg razumijevanja s drugima, odnosno razumijevanja prirode čiji smo dio.

Eto, u moje vrijeme pluskvamperfekta ljudi bi rekli:"Ovako si mali Ivica zamišlja vrijeme".

član
    Dobro je Meteor pristupio vremenu. Kad sam nabrajao različite „ teorije „ o vremenu nakana mi je bila da se čitatelj upozna s velikim izborom pristupa , te da je široko polje istraživanja vremena. Tako, na primjer, fizikalno linearno i mehaničko pravocrtno vrijeme nemaju nikakve sveze s biološkim vremenom. Kada istražujem vrijeme, iz univerzalnih razloga, uvijek je predmet istraživanja vremena polarno , koje je sveprisutno upravo u biologiji i dakako u valno kvantnoj nelinearnoj fizici. Budući da u tim sferama postojanja uvijek imamo početak, što nazivam Ishodištem, to je jasno da i vrijeme koje se odnosi na trajanje polarnog fenomena mora imati svoje Ishodište, jer su biće i vrijeme u identitetu, povezani su trajanjem polarnog, ili kvantnog fenomena. U takvom polarnom svijetu Ishodište je uvijek infleksija polarnog, sjedinjeno stanje polarnog u točki tranzicije ( izmjene ) jednog pola u drugi. Meni si čini, da je to jedan dobar i korektan pristup istraživanju vremena koje daje obilje vrlo kvalitetnih interpretacija za mnoge pojave i pojmove koji su se nagomilali „ kao brdo smeća „ tijekom povijesti.
    Dakle, moja definicija vremena je trajanje, ili to je put postojanja polarnog, ili polarnih bića od Ishodišta do Ishodišta. To je zapravo polovina amplitude vala određene frekvencije, ili to je polovina života polarnih oscilatornih invertnih bića. Ishodište je imanentno svakoj takvoj pojavi, i logično uvijek se nalazi u budućnosti vremena, a ne u prošlosti kako smo još uvijek uvjereni.

Čitao sam nedavno o najnovijim otkrićima iz područja kvantne fizike, koje govore da strijela vremena daje prednost jednom smjeru.
    Ispitivanja su radili na čestičnoj razini (s hadronima, specifično s B-mezonima).
    Čini se da je vremenska simetrija reverzibilnosti time dovedena u pitanje.
    Što mislite o tome?

http://phys.org/news/2012-11-quantum...asymmetry.html

član
    Ne znam nisam čitao o tome. Mora da je interpretator pogriješio , jer kvantna fizika bez valne ne postoji, a svaki valni fenomen je dvosmjeran, onaj u koncentraciji energije što vidimo i mislimo kao brijeg vala, što je ujedno i kvantni " paket " energije, i onaj u deficitu energije štom vidimo i mislimo kao dol vala. Te dvije pojave imaju svoje vrijeme trajanja, frekvenciju i poluamplitudu. Na cijeloj amplitudi imamo točku inverzije gdje dolazi do izmjene polariteta. To se sve jako lijepo može vidjeti ako se kružno kretanje u projekciji vidi kao sinusoidno - valno. Budući je sve u nama i oko nas, u svemiru za sada valno - kavntno, oscilatorno, polarno i komplementrano strijela vremena nikako ne može biti jednosmjerna. Kao što sam pisao, početak valno - kvantne pojave nije u prošlosti već je u budućnosti vremana i mi se krećemo prema budućnosti u susret novog početka. Bez toga postojuanje je " mistika ", nema ga. To je poanta moje poruke. Razumijeti da se u budućnostui nalazi Ishodište svega, pa tako i svemira, ili bilo koje PARNE ČESTICE, a sve čestice su parne ako vrijedi ekvivalencija materije i antimaterije u svemiru do najsitnije čestice - energetske korpuskule. Eto, da li ste zadovoljni odgovorom . To je moje provjereno gledište.
    Idemo kvantno - valne pojave istraživati - analizorati u biologiji svijeta. Tu je sve,baš sve valno - kvantno. Ne postoji samo valno - kvantna fizika, postoji i valno - kvantna biologija. Ptice lete, ribe plivaju, ljudi hodaju, a zmije gmižu na isti valno - kvantni način. Ne postoji samo mikro fizika, postoji i makro fizika. Isto tako ne postoji samo mikro biologija, postoji i makro biologija. Sve je to upakirano u valno - kvantne fenomene. Probajmo istraživati na primjeru čovjeka ? Pogledajte si malo: http://williambrownscienceoflife.com/?page_id=133

Pročitao sam naknadno što piše na linku. Vremenska asimetrija je isto što je i polarna asimetrija. To je asimetrija lijeve i desne ruke, to je kiralna asimetrija, to je asimetrija žensko - muškog para , sve i na vizualnoj razini. Zašto? Zato što između brijega i dola vala postoji energetski pomak, razlika, deficit, a ukupno je u potpunoj simetriji. Da je tako, kako kako kažu " dečki ", onda bi prestao vrijediti zakon o ekvivalenciji mase i energije!!?, a to je onda kolaps fizike i svijeta. +1 i - 1 su asimetrični, a u zbroju su 100% simetrični, zbroj je = Nula.

Evo g. Vlado pročitajte si na http://deskarati.com/2013/03/29/quantum-biology/ da kvantna biologija postaje aktualna. Tu je ujedno moj komentra na taj tekst.

The fact is that for over 30 years I am writing about the wave - quantum biology. My book Philosophy of Origins is woven all of the quantum wave phenomena. Just look at the functioning of biological organisms, particularly our human, so we'll see how everything is organized on a wave - quantum phenomenon. We see by wave – quantum optical light , quantum wave breathe, our heart works as a quantum wave four polarities pump, we walk oscilating with feet, rhythmic phenomenon is our life and so we live with quantum changes of day and night, sleeping and waking. Amplification and operation of our cells is mad by quantum phenomenon and ultimately our entire biological macro-quantum structure is omnipresent. Of course, the implications of quantum wave phenomena in the future of man and mankind are great. Quantum Biology and quantum perception of Life and everything about orund us is build up by quantum wave PHENOMENON.
    Quantum Biology is our reality.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread