+ Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 34

Thread: Multipla skleroza i kako je pobijediti

...
    Bude li se netko uspio prisiliti pridržavati (do kraja i kako spada, svakodnevno) ovog načina borbe protiv multiple skleroze - bar 6 mjeseci, molim da mi se javi na Facebook ili mail: enky@hi.t-com.hr

Pozdrav i sretno!

(nastavit ću s izlaganjem jednog dana ili dan kasnije . ne znam kada, ali znam da budem)

N'dugu's Avatar
    Drži se. I ja sam shvatio da D vitamin dosta pomaže preko zime, bar za prehladu i upale. Ako nemaš prirodni ten kao Obama moraš preko godine povremeno hvatati sunce ili uzimati dodatke (ako pomaže). Ne znam pomaže li kod MS neki lijek za ublažavanje boli? Vidim da oni često imaju nuspojave - čir na želucu ili infarkt. Ovisno o tome što i koliko inhibiraju. Nije zgodno, ali ni bol nije zgodna, uzmimo kad te boli to izaziva stres koji isto tako može izazvati čir ili infarkt.

...
    size="tall"

KETOGENA DIJETA - prehrana, napredni dio

U ovom izlaganju objasnit ću što je najbolje jesti ukoliko bolujete od neuroloških oboljenja (dakle, i multiple skleroze, ali i epilepsije), ukoliko se liječite visokim dozama vitamina D3, ukoliko ste u radnom odnosu (pa ne stignete jesti mnogo puta dnevno) te ukoliko si ne možete priuštiti više od 1000 kuna mjesečno za prehranu.

Prvo vam želim reći kako je znanost, do sada, ustanovila da je tzv. MTC dijeta (medium-chain triglyceride oli, po naški, trigliceridi sredneg lanca (klik)) vrlo učinkovita u liječenju razno raznih bolesti te da, između ostalog, čak i zaustavlja epileptične napadaje.
    Shodno tome, danas se doktori, diljem svijeta, sve više okreću MTC dijeti kod liječenja Parkinsona, demencije, kroničnih migrena, autizma, moždanih udara, karcinoma, multipe skleroze i drugih autoimunih i/li kroničnih oboljenja pa i psihijatrijskih (od PTSP-a do psihoza)!

Što, zapravo, znači ketogena dijeta?
    Najjednostavnije rečeno, ketogena dijeta znači da vaš organizam kao gorivo, umjesto šećera, koristi masti! Više o tome pročitajte ovdje (klik)

Koja je razlika između ketogene dijete i MTC dijete?
    MTC dijeta je isto ketogena dijeta, no u njoj su masnoće za konzumaciju trigliceridi srednjeg lanca za koje je dokazano kako proizvode više ketona pa kaloriji od drugih masti pa, stoga, možemo jesti nešto više saharida ("šećera" - klik), a i dalje imati izvrstan učinak prehrane na regeneraciju organizma.

Dakle, slijedi za vas (tj. nas, koji iziskujemo što više energije od hrane ne bi li se uspješnije regenerirali) prilagođena MTC dijeta.
    Najbolje od najboljeg; redoslijed prehrane:
    1. sok od grejpa (i/li limuna);
    2. vodeni kefir (tibicos) sa spirulinom, limunom i đumbirom (ukoliko ćete svaki dan jesti kiselo zelje, možete preskočiti ovaj korak);
    3. Frape od borovnica (ili kupina ili aronija) i kokosovog mlijeka (jedna šalica kokosovog brašna se zblenda s dvije šalice vruće, ali ne i kipuće vode, procijedi i zblenda ponovo sa šalicom voća);
    4. puni jušni tanjur sa sljedećim naribanim sastojcima: ljubičasti kupus, sirova mrkva, klice brokule (ili afla-alfa ili rotkvice, tko uspije izdržati ljutinu), stapke brokule (na svaki sastojak staviti bar pola žličice kokosovog ulja) i nešto kiselog zelja + par rotkvica;
    5. puni jušni tanjur (oko 350 - 400g) polusirovog kelja (lagano skuhati na pari, tek toliko da se "potrgaju" njegove celulozne ovojnice tj. da vam ga bude lakše prožvakati), koji prelijte sokom od jednog (ili pola) paradajza te začinite s bar dvije vrhom pune jušne žlice kokosovog ulja + 100 grama sirovog mesa (a vegetarijanci neka kupe dodatak prehrani - vitamin B12 100mcg te neka ga uzmu zajedno s brokulom - korak 7). Dva puta tjedno, umjesto sirovog mesa, preporučjujem jesti ribu (ulovljenu u moru; nikako ne uzgojenu);
    Koraci od 1-5 predstavljaju ono što trebate pojesti kad se dignete ili, drugim riječima - prvi obrok! (ako vam je to sve previše, možete korak 4 prebaciti u zadnji obrok tj. jesti uz korake 6 i 7)

6. Juha od kostiju (najbolje su pileće, jer otpuštaju najviše minerala pri kuhanju. juhu kuhati najmanje 6 sati. ne bacati stapke od peršina, nego ih kuhati zajedno s juhom. dodati i luk. uzimati najmanje dvije šeflje dnevno.).
    Juhu jesti s 20 grama sitno nasjeckanog peršina te 2 režnja češnjaka (peršin i češnjak staviti u tanjur nakon serviranja juhe ne bi li zadržali što više nutritivnih vrijednosti, koje bi se, u protivnom, uništile visokom temperaturom pri kuhanju;
    7. brokula (cijela glavica, a za vegetarijance glavica i pol), glavica ljubičastog luka, pola sirove paprike (mijenjati boje ili svaki dan uzeti malo žute, malo zelene i malo crvene). Brokulu, zajedno s lukom lagano popariti (tek toliko da vam ju bude lakše žvakati). Servirati s bar dvije vrhom pune žličice kokosovog ulja.
    (meni najdraži umak za brokulu: popržiti 2 režnja češnjaka na najmanje dvije žličice kokosovog ulja, dodati malo brašna bez glutena te napraviti zapršku, dodati malo soli i šeflju do dvije juhe, pošteno izmiješati. skinuti s vatre i dodati sok od jedne naranče)
    Koraci 6 i 7 predstavljaju drugi tj. zadnji obrok.

Zadnji obrok valja pojesti bar dva sata prije spavanja.
    Što veći razmak izmađu drugog (dakle večernjeg) i prvog (jutarnjeg) obroka - to bolje!
    Zašto?
    To vam ga dođe kao mali post, a organizam na post reagira tako, što će hranu koja uslijedi iskoristiti maksimalno ne bi li se pripremio na sljedeći post. A to nam treba!
    (Zato npr. ljudi, kojii nakon kakve dijete za mršavljenje, opet krenu normalno jesti, vrlo brzo povrate kilograme pa se čudom čude i misle kako se baš njih sve hvata.)

Obroke zalijevati zelenim čajem.

Tko bude na poslu (ili tijekom dana) gladan ili mu se, pak, jede slatko - neka pojede bananu (ili nešto ananasa ili kivi ili miješano) s bar pola žličice kokosovog ulja ili, ako može, neka si napravi frape od banane (ili ananasa ili kivija ili miješano), koji radi na isti način kao i frape od borovnica, opisan u koraku broj 3. Kockica čokolade s visokim postotkom kakaa, uz frape od voća, dobro je došla.
    Isto tako, ako vam je lakše, vi koji radite, nosite korak 3 na posao (a možete mu dodati i koju bananu).

Umjesto kelja, može se koristiti špinat ili blitva (blitva je bolja skroz skuhana, dočim špinat jesti kao i kelj, polusirov tj. malo kuhan na pari).
    Umjesto brokule možete jesti karfiol ili gljive (250g).

Što nikako ne jesti? (klik)
    Inače, svakome preporučujem svakodnevno jesti paštetu od sirove jetre, a pogotovo onima, koji koriste visoke doze vitamina D3.
    Više o pripremi mesa, jetrenoj pašteti i nekim drugim "zašto?", možete pročitati ovdje (klik)

U slučaju alergije na kokosovo ulje/mlijeko, koristite masnoće životinja, koje pasu travu, i/li ekstra-djevičansko maslinovo ulje ili konopljino ulje; s time da jedino na životinjskim masnoćama smijete peći tj. pržiti hranu (ulje avokada isto nije loše, poglavito zajedno s voćem, jer nema tako intenzivni miris/okus kao maslinovo tj. konopljino).

..............

Preporučam svima, osim epileptičarima (kojima ekstra predlažem da se, od voća, najviše drže limuna, grejpa i aronije), da prvo krenu jesti onako kako je opisano na početku izlaganja te da se na mtc dijetu prebace tek kroz 3 do 6 mjeseci, nakon što im se tijelo navikne na promjenu prehrane tj. nakon što uhvate ritam pripreme hrane tj. nakon što im apetit toliko proradi da mogu pojesti SVE bez ikakvog problema.

.............

Kad stignem, odgovorit ću još na neke "zašto?" + par ekstra "sitnica" za koje vjerujem da bi svi imali koristi.

Draga Svjetlana, predivan si post napisala! Minding your mitochondria u najsazetijem obliku. mene je knjiga takodje odusevila ali sam lijena da je uvrstim u svoj dnevni ritual.. s obzirom da sam godinama makrobioticar (od cega mi je u pocetku bilo neuporedivo bolje), Terina dijeta mi se cini kao radikalan preokret...

Tvoj post me ipak motivisao da podijelim svoje iskustvo o necem drugom..jednim ruskim lijekom koji sam doslovno isprobla na sebi..zove se Semax I svima koji boluju od ms-a bih najtoplije preporucila
    https://en.wikipedia.org/wiki/Semax
    malo se zna kod nas o tom lijeku (koji se btw moze naruciti preko internet:http://rupharma.com/physicalenergy/
    medjutim na ruskim forumima, koje voljan prevoditi, svasta se moze naci
    ja sam na kraju uspjela stupiti I u kontakt sa jednom ruskom doktoricom koja mi je rekla da se semax kod njih uzima 4xgodisnje, po 40 kapi (od 0,05ml) deset dana
    meni takva dozaza nije dala rezultate kao ona koju sam ja sama sebi prepisala kad nisam ni znala kako se koristi..a to je mjesec dana, prvih tri dana po 12 kapia pa smanjivala, da bih zadnjih deset dana uzimala jednom dnevno po dvije kapi (0,05ml po nosnici)
    od 300 metara koje sam sa teskocom prelazila, mjesec dana poslije pocetka terapije prelazila sam 1300m sa lakocom..istina, nije dugo trajalo (iako je osjecaj bio BOZANSTVEN), ali nakon toga ipak sam ostala na nekih klimavih 1000m
    Moj neurolog, nikad cuo za taj lijek, ipak mi je nakon istrazivanja dao zeleno svijetlo da nastavim da ga koristim..sto bih vjerovatno I bez njegovog blagoslova

toliko od mene

...
    Milice, i svi vi, koji vjerujete u magičnu mogućnost droga (koje nazivamo "lijekovi"), molim vas, pogledajte bar prvi donji video od početka do kraja,
    a kako bi,
    napokon,
    shvatili da farmakološkoj industriji nije u interesu proizvesti lijek, koji liječi.

Kad bi droga ("lijek") - liječila - izliječila bi - pa bi se prestala što??? --- prestala bi se toliko kupovati! Nema (više) neke zarade.

Naravno, sigurno postoje droge ("lijekovi"), koji će nam, povremeno, pomoći ublažiti neke simptome određenih bolesti pa nam, bar neko vrijeme, olakšati patnju ili, čak, i ubrzati ozdravljenje, obzirom je uklonjen npr. stres izazvan boli.
    No, oslanjati se na kortikosteroide (o tome nešto više jednom drugom prilikom), citostatike .......... ili ovaj novi lijek, koji vi, Milice, spominjete - je - zabluda + linija manjeg otpora.

Možda griješim. Ne znam. Svakako ne znam dovoljno da bih bila mjerodavna, kao autoritet, u bilo kojem području. Sve što pišem, isključivo je moje (privremeno) mišljenje, koje baziram temeljem vlastite sposobnosti stjecanja i povezivanja informacija, podebljano osobnim iskustvom.

Ukoliko itko naiđe na išta - "sumnjivo", neprimjereno, neistinito ili, čak, štetno - u mojim izlaganjima na ovoj temi, molim da se registrira te da to javno napiše i obrazloži, a kako bi svi mogli profitirati.

Pozdrav pozitivtisci neunistivici Enky i njenim citaocima!

Saperlot! i ova dvojica iz ovog gornjeg YT klipa! Immune deficiency virus .. Da, ali HIV to najcesce postaje tek nakon duzeg prikrivenog i latentnog nedetektiranog perioda u organizmu gdje do svog otkrivanja uz svoje enzyme toliko vec mutira i razmase se u organizmu da vec dotle pojede skoro sve zdrave stanice u organizmu

Deckima iz videa treba priznati, da, virusi imaju enzyme

A enzimi su sto? Oni su odgovorni za stvaranje kemijskih reakcija. Virusi potpomognuti enzimima prave i radjaju bolesne spojeve – u gejova i promiskuitetnih pojedinaca isto kao i u svih osoba koje ili same, ili njihovi partneri cesto mijenjajuci partnere izmjenjujuci raznorazne enzyme koji nalaze plodno tlo u sistemu organizma

A sto se tice lab štakora somenutih u klipu kod kojih nisu zabiljezili hiv (bar ne odmah) – to je naprosto zbog toga sto su se ovi medjusobno parili bez rodnih devijacija i bez simultanog torchiranja svoga organizma toksinima nikotina/kanabisa/heroina itd, kao niti neumjerenim kolicinama alkaloida (kakaovca-cokolade/kave itd)

I za svog life-spana ne izmjenjuju svoje enzime s pola planete kroz osobe koje su bile s drugim osobama, a ove s nekim drugim toksicnim osobama za koje cak niti ne mozes imati evidenciju, niti itko moze znati s kim je bio partner njegovog partnera. Enzimski, kada covjek lijeze s nekim u krevet on lijeze sa svima onima s kojima su bili partneri njihovih partnera. Nema H2O koja moze saprati tu kemiju koja je vec forever mutirala i postala dio tvoga organizma

Ova dvojica iz ovog YT klipa toliko ismijavaju korelaciju HIVa sa gejovima iz jednog prostog razloga, a to je odbijanje vjerovati da je priroda stvorila anus za milinu ekskluzivne satisfakcije izbacivanja toksina van iz organizma (svi znamo onu zahodsku: srecu cine stvari male!), a ne za uvlacenje (promiskuitetnih) enzima klistirnim nacinom u anus

Poredak stvari nemres triknuti istrgnutim iz konteksta znanstvenim ‘dokazima’ niti bilo kakvim ignorantskim nasilnistvima nad tim naravnim zakonom

I netko sad moze kupovati lijek protiv ove ili one bolesti i kazati kako mu ne pomaze i kako lazu oni koji kazu da njima pomaze, a ovima ne – iz jednog jednostavnog razloga zato sto je kemija njihovog organizma drukcija. Ucinkovitost nekog lijeka ovisi o tome da li lijek u tom organizmu nalazi plodno tlo ili ne, da li smo pripremili svoj organizam za njega ili ne. Ako mi i dalje u svoj organizam unosimo toksine po staroj navadi – dati lijek nema bas velike prilike za svoje najbolje djelovanje

Zvuci paradoksalno, isto kao i ono da smo sretnici u nesreci svojoj, ili da se snaga nalazi u nedacama, ili da ono sto nas ne ubije da nas ojaca – ali istina je da nase bolesti trebamo radosno nositi i ubrajati ih u nase blagoslove, jer one nas otreznjuju od pogubnih toksina u koje smo prije bili uranjali, nase nas bolesti podsjecaju da zdravlje ne uzimamo zdravo za gotovo i da se potrudimo razlikovati stetne kiseline od onih koje zivot znace – poglavito masne kiseline omega3 u ribljem ulju koje SVAKA zena u pravom religioznom maniru treba uzimati SVAKO jutro nakon zdravog dorucka

Alkalizirajmo svoj organizam umjesto toksidiranja. Move from acid state to alkaline state. Barem ste vi tamo bogati vocem i zelenjavom, te ječmom i pšnicom/žitom. Japanci nemaju nista drugo do fresh water algae - spiruline, a vi tamo imate alkalinske barley grass & wheat grass koje u prahu ili svjeze mozete imati u svakom svom napitku/salati i sl svakodnevno

Eh, tek na organizam u takvom stanju – lijek djeluje
    Ucinkovitost lijeka nije u dozi (jaca doza bilo kojeg lijeka cak ubija), vec je njegova ucinkovitost u stanju cjelokupnog naseg organizma, tj u njegovoj kemiji naseg organizma inside-out To se moze ilustrirati na prijer slijedecim: SVAKU cigaretu zmijeniti svjezom jabukom ili mrkvom, a SVAKO nezadovoljstvo i muku prigrliti radošću i spasonosnim oslobadjajucim s/trpljenjem

Naglasavam ovo 'svako' zato sto tu vrijedi 'sve ili nista', zato sto tu nema 'samo jednom', ni 'samo malo',
    i zato sto je tu vrijedi 10 -1=0

Barley/Wheat Grass
    Last edited by todaytonight; 21-02-16 at 07:46. Reason: YT video

...
    size="tall"

Još neki "zašto?" + par savjeta

Zašto valja izbjegavati mahunarke, mlijeko i mlječne proizvode te žitarice?
    Zato, jer navedeno hrani u našem organizmu one bakterije i gljivice, koje nam štete, kao što je to npr. Candida albicans.
    Ajmo dalje, žitarice i mahunarke u sebi sadrže pitat, lektin i tripsin inhibitore, što, prevedeno, znači:
    pitati će na sebe, u probavi, vezati minerale (kao npr. cink, željezo, magnezij, kalcij) te će, stoga, isti biti izbačeni iz organizma (umjesto da se iskoriste!);
    lecitin je vrsta proteina, koji poprilično povećava mogućnost upale u osoba s autoimunim oboljenjem;
    inhibitori tripsina (koji se, primarno, nalaze u mahunarkama) blokiraju probavu proteina bitnih za održavanje zdravlja.

Ako ste vegetarijanac pa ne možete zamisliti život bez žitarica i mahunarka - namočite ih u vodu na bar 24 sata.
    Zašto?
    Biljke će, posljedično, proizvesti pitazu, koja smanjuje aktivnost pitata, lektina i trypsin inhibitora.

Dodatno za mlijeko:
    Mlijeko sadrži protiein casein, koji, u osoba s autoimunim poremećajem, može izazvati dodatne probleme (ista spika kao i s glutenom).
    Važnije - mlijeko u probavi izaziva kiselost na što organizam, sasvim prirodno, reagira smanjenjem kiselosti putem svog, već pohranjenog kalcija. Najveće spremište kalcija je gdje? U kostima!
    Dakle, umjesto da iz mlijeka dobijete kalcij, naš će organizam, zapravo, izgubiti kalcij, jer će se kalcij, kao prirodni neutralizator kiselosti, ispustiti iz kostiju da bi neutralizirao kiselost izazvanu mlijekom!
    Prevedeno, piti mlijeko neće zaustaviti tj. usporiti razvoj osteoporoze, već će ga - ubrzati!

Savjeti:

Pijte destiliranu tj. demineraliziranu vodu (čaj pripremajte s njom, isto kao i kokosovo mlijeko).
    Zašto?
    (patološki) stvrdnuta anorganska ili organska tvar, unutar stijenki naših krvnih žila (i organa), vezat će se za destiliranu vodu te ćemo se, pijući destiliranu vodu, na "finjaka" riješiti svih tih starih depozita, koji su stvrdnjavali naše krvne žile, mišiće i zglobove, prouzrokujući arterosklerozu, artritis, bubrežne kamence, povišeni tlak itd.
    Drugim riječima, pijući destiliranu vodu, pročišćavamo organizam, usporavamo starenje i ubrzavamo regeneraciju.
    Većina bolesti rezultat je postupnog nakupljanja otpadnih tvari, toksina i anorganskih mineralnih depozita u tijelu. Obzirom je destilirana voda čisti H20, ima afinitet prema mineralima i s lakoćom će pročistiti naše krvne žile pa će, posljedično, i prokrvljenost centralnog živčanog sistema biti mnogo bolja.
    Prilično dobar članak o rečenom, a čak na hrvatskom, pročitajte ovdje.

Otiđite kod svog doktora opće prakse i tražite recept za Lugolovu otopinu (otopina joda; 5% joda + 10% kalijevog jodida. ne kupovati online!), koju će vam napraviti u ljekarni.
    Jod je vrlo potreban za zdravlje, a ne unosimo ga dovoljno u organizam putem hrane.
    Nedostatak joda = pun kufer zdravstvenih problema.
    Jod (klik) je potreban za normalno funkcioniranje ne samo štitne žljezde, već i mozga, želuca, gušterače, kože itd.
    Kad nabavite Lugolovu otopinu, kapnite jednu kap na podlakticu, razmažite na površinu od 5 x 5 cm (ne manje) i gledajte koliko vremena će trebati da koža upije naneseni jod.
    Organizam, koji ima (u granicama) dovoljno joda, upit će tu kap tek nakon 15tak sati (žuta fleka će u potpunosti nestati. i ne brinite, ne možete vodom isprati jod s kože, tako da se slobodno možete prati, bez obzira kad se testirali).
    Ako vaš organizam upije tu kap za manje od navedenog, preporučam vam da povećate unost namirnica, bogatih jodom.
    Testirajte se na jod svakih 15tak dana i kontrolirajte napredak.
    Alge su bogate jodom pa tko može, neka ih ubaci u svakodnevnu prehranu.
    Po meni, možda, i najbolji mogući način za unos joda u organizam su - brusnice! Da kupite smrznute (nemojte kupovati sušene!) brusnice i zblendate oko 30g - 45g dnevno (a ovisno koristite li himalajsku ili običnu kuhinjsku sol i u kojim količinama) unutar kakvog voćnog soka, riješili ste unos joda u organizam. Na dane, kad jedete ribu, brusnice nisu potrebne, jer prethodno spomenuta ima dovoljno joda.
    Uvijek bolje unostiti jod na prirodan način, putem algi ili riba tj. brusnica pa i sirovih žumanjaka, nego Lugolovom otopinom (jedna do dvije kapi dnevno), ali, eto, nekad financije ne dozvoljavaju pa, zato, vidite, i prilagodite problem joda svom džepu.
    Idealno bi bilo Lugolovu otopinu koristiti isključivo kao test za provjeru nedostaje li nam joda ili ne.

Zubnu pastu zamijenite zeolitnim prahom (ili samo iščetkajte zube dva do tri puta dnevno, bez ikakve paste), a nakon četkanja u usta stavite žlicu kokosovog ulja (ili maslinovog, ako ste alergični na kokosovo) i mučkajte u ustima pola sata. Ispljunite.
    "Standardne" kreme za lice, ruke i tijelo, zamijenite sa ružinim, bademovim i kokosovim uljem, a kome se da raditi sam svoju kremu, savjetujem kupiti shea puter (nerafinirani, organski), zgnječiti ga vilicom (kao npr. kako su nekad bake gnječile kuhani krumpir), dodati nešto avokado hladno tještenog ulja, 10tak kapi lavandinog ulja i zmiksajte dok ne dobijete željeni rezultat (vidjet ćete sve, kad krenete to raditi. ne brinite, nije teško).

Na kraju još:
    Što češće sebe zamišljajte (već) zdravima, mislite pozitivno, ne dozvoljavajte sebi klonuti duhom, budite veseli i disciplinirani i - ozdravit ćete i prije, nego se nadate!

...
    Dragi ljudi, od srca vas sve pozdravljam i želim da što prije ostvarite zdravlje&sreću!

(ako se još čega sjetim da bi bilo korisno za znati, ne brinite, nadopisat ću)

...
    Čini se kako ima još dosta toga za objasniti, a ponajviše se susrećem s problemom konto vitamina B12 i mog "promoviranja" sirovog mesa (i jetre) kao bitnih namirnica.
    Za sada, samo par linkova, a kad bude vremena i volje, objasnit ću na hrvatskom.

https://chriskresser.com/what-everyo...12-deficiency/
    http://www.active-b12.com/what-is-active-b12/
    http://www.clinchem.org/content/49/12/2076.full

Majkumu, treba puno čitati, razmišljati, povezivati, provjeravati....pa onda opet i opet i opet, nerijetko i iz početka! Kako inače shvatiti stvari?
    I danas - sutra, možda i ja postanem vegetarijanac (ili vegan); zašto da ne?! Moralni aspekt je svakako prisutan. Da je pom mom, svi bi smjeli jesti samo životinje, koje su umrle od starosti.
    Možda sam ja debil, koji jede sirovo meso, jer mu, trenutno, njegova saznanja ukazuju kako tako treba.
    Možda je i sasvim svejedno što tko jede; možda je sasvim dovoljno pozitivno misliti i biti emocionalno zadovoljan.
    A možda su u šumi. *

*kome nije jasno, nije mu jasno.

Dodatak. 23.03.

Ja sam debil!

Drugim riječima: ukoliko ne želite jesti sirovo meso, ne jedite. Bit će dovoljno pojesti ribu dva puta tjedno (bitno da je ulovljena u moru. najbolji je losos, divlji losos) i najmanje dva sirova žumanjka dnevno.

Topli pozdrav

...
    Predložila bih svima da unutar svakodnevne prehrane ubace i po 2 do 3 sirova žumanjka. Njih preporučujem jesti zajedno s voćem, jer su bogati lecitinom, a on "pojačava" djelovanje vitamina C (pa, onda, farmakologija proizvodi tzv. liposomalni vitamin C).
    Kako žumanjci imaju i dosta holesterola (koji je potrebam ne bi li se vitamin D, u jetri, "pretvorio" u vitamin D3), smanjite unos banana.

Nadalje, predložila bih vam da izbacite kuhinjsku sol (bila jodirana ili ne) te da istu zamijenite himalajskom soli. Naime, studije pokazuju kako kuhinjska sol ubrzava razvoj osteoporoze te šteti organizmu.

Tko ima volje, bilo bi mu vrlo mudro dan započeti i završiti hladnim tušem. Više o pročitajte ovdje ili, tko ne zna engleski - ovdje.
    A tko si može priuštiti, svakako neka si ugradi ovaj filter za tuširanje! Navedeno unutar linka će vam trajati za 2 osobe - najmanje 16 mjeseci.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread