+ Reply to Thread
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 37

Thread: Kome slue Boje zapovijedi?

...
    size="tall"

Kome slue Boje zapovijedi?

Treba li nevinom reći "budi nevin"?
    Zna li nevin uopće to je nevinost? Ili spozna o čemu se radi(lo) tek kad je izgubi?

Dakle, kome slue Boje zapovijedi, ako ne onima, koji ih zapravo ne mogu "čuti"?
    Jer, onome, tko "čuje", iovako nisu potrebna uputstva.

Love Bird Rose's Avatar
    Ima među nama ljudima i nagluhih, ili se katkada jedno uho začepi...
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve to vas u ivotu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo to su se obukli u odijela koja ste im vi sami saili..." DPS 2
    kapi
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

član nobie's Avatar
    Quote Originally Posted by enky View Post
    Treba li nevinom reći "budi nevin"?
    Zna li nevin uopće što je nevinost? Ili spozna o čemu se radi(lo) tek kad je izgubi?

Dakle, kome služe Božje zapovijedi, ako ne onima, koji ih zapravo ne mogu "čuti"?
    Sluze grješnicima... isto tako Isus nije dosao "pravednicima"... nego grješnicima... za njihov spas...

...
    nobie,
    kad kažeš da Božje zapovijedi služe (nama) grješnicima, stavljaš li u skupinu grješnika i djecu?

član nobie's Avatar
    nobie,
    kad kažeš da Božje zapovijedi služe (nama) grješnicima, stavljaš li u skupinu grješnika i djecu?
    Ne, ne stavljam u skupinu griješnika i djecu... zasto? evo jedan od citata iz Biblije...

"1 U onaj čas pristupiše učenici k Isusu i zapitaše: "Tko je doista najveći u kraljevstvu nebeskom?"
    2 Tada on dozva dijete, postavi ga među njih
    3 I reče "Zaista, kažem vam: "Ako se ne obratite i ne budete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko.
    4 Tko se dakle drži malenim kao dijete ovo, taj je najveći u kraljevstvu nebeskom.
    5 Tko primi takvo dijete u ime moje, taj primi mene.
    6 Tko zavede jednoga od ovih malenih, koji vjeruju u mene, bolje bi mu bilo, da mu se o vrat objesi mlinski kamen i da potone u dubinu morsku."
    Don't Judge Me, If You Don't Know Me... Only God Can Judge Me And No One Else... No One Else...

član
    Quote Originally Posted by nobie View Post
    Sluze grjenicima... isto tako Isus nije dosao "pravednicima"... nego grjenicima... za njihov spas...
    Pozdrav Noobie, ratni drue
    Ako je tako, zato onda KC ne trai da se raspela stavljaju u kockarnice?
    Ili u javne kuće i kladionice, već u kole gdje su sve nevina djeca?

član
    Dakle, kome služe Božje zapovijedi, ako ne onima, koji ih zapravo ne mogu "čuti"?
    Mislim da služe ljudima da se zaštite od sebe samih. Život bez zapovjedi je totalni kaos, a čovjek je zasigurno suprotnost od kaosa.
    Inače Bogu nisu potrebne zapovjedi. Ako uopće postoji, njegovo djelovanje je datost, a ne mogućnost.

član
    Slaem se sa Servantesom da zivot bez zapovjedi, tj. određenih moralnih normi i samokontrole jeste kaos

I ne samo da je čovjek suprotno od kaosa! Nego je i Bog suprotno od kaosa! Pa i univerzum (prostorvrijeme) ako ba hoćemo. Neki propovjedaju stanovitu ''teoriju kaosa'' kao jedine realnosti ne shvaćaju da - kao to iz mrtvila moe nastati ivot, tako se i iz prividnog nereda očituje red gdje god da uperimo svoj pogled. I samo vidimo da je čovjek jedino biće koje kao da svjesno radi protiv tog reda. No čovjek nije samo takav! Iako je to jedino biće koje je sposobno svjesno raditi protiv reda i stvarati kaos.. ipak je i biće sposobno popraviti se, shvatiti sebe i poeljeti da bude koristan a ne tetan.. i u tome je čovjekova veličina. u sposobnosti da pobjedi sebe i uzdigne se iznad vlastitih poriva koji ga pozivaju neredu a ne redu, nemirima a ne miru. A oboje se očituje svakodnevno. Zbog toga su Pisma bila korisna. Jer predstavljaju ne samo Objavu, nego i jedno ljudsko spoznajno i duhovno iskustvo. Pozdrav

član
    Postoje dva obzira u Bozanskim Imenima koja se manifestiraju nad svijetom, a ta podjela je podudarna dvjema Bozanskim rukama.
    Lijeva ruka ili imena Dzelala a to su imena uzvisenosti, gordosti, gnjeva.
    Desna ruka ili imena Dzemala a to su imena samilosti , suosjecanja, njeznosti, ljepote i razumijevanja
    Bozanske naredbe nas stite od toga da se nadjemo u manifestiranim bozanskim atributima Dzelala, a sa druge strane nas cuvaju u manifestiranim imenima Dzemala.

član
    Kad malo bolje razmislim, onda mislim da Božje zapovijedi ne služe ničem...
    Zašto?
    Pa zato, jer je svima jasno da je ubiti, lagati, krasti, napraviti preljub, poželjeti tuđe stvari itd. grijeh.
    Zbog toga su mi Božje zapovijedi pomalo apsurdne.
    Osim ubojstva, krađe itd. postoje i drugi 'grijesi' koje Božje zapovijedi i ne spominju!
    Npr. ratovi, osvajanja, vrijeđanje, mučenje, nasilje, iskorištavanje, manipulacije, mnoge nepravde, itd.
    Kao i svi zakoni, a pogotovo Božje zapovijedi imaju puno 'rupa u zakonu'.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread