+ Reply to Thread
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 31 to 37 of 37

Thread: Kome slue Boje zapovijedi?

Quote Originally Posted by Shady View Post
    To je svojevremeno i Tostoj rekao, u svojim mlađim godinama - da se ne drži crkve nego kršćanskog morala. I interesira me, pošto kažeš da propituješ Isusa, - na koji način ti Isus odgovara? Da li je to u vidu nekog zvuka, glasa? ili odjek savjesti u tebi? ili neki drugi vid komunikacije? Pozdrav
    Pa ne držim se baš ni kršćanskog morala, pokušavam se ne držati ni jednog morala, pokušavam, više ili manje uspješno, postupati ispravno pa bilo to u mojem okruženju i neprimjereno iliti nemoralno.

Ne odgovara mi nikako. Što je rekao rekao je. Sam sam s tim što je rekao, a čak i tu moram biti na oprezu jer ko' zna šta su mu u usta metnuli evanđelisti, odnosno kako su oni zapisali ono što je rekao budući da su to zapisivali shodno svome tumačenju, a ne metodom diktafona . Mislio sam ne da ga ispitujem, već da propitujem što je rekao, npr. kad mi nešto što je rekao na prvu ne odgovara, ne slažem se s time, prvo se pokušavam riješiti svega što sam o odnosnim riječima možda čuo od drugih, zatim se pokušavam udaljiti od svog uobičajenog načina mišljenja i razmisliti o tim riječima iz neke druge perspektive, zatim ih nastojim uklopiti u kontekst njegovih ostalih 'pouka' i djela itd. Na njegov nauk gledam kao na svojevrsnu filozofsku cjelinu u kojoj svaka riječ zajedno s ostalima ima savršen smisao koji je, kako ja prosuđujem- ispravan. Do sada, svaki problem koji sam imao s nekim njegovim riječima riješio sam- u njegovu korist, bolje: prihvatio sam ih kao ispravne. Pozdrav

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Matija View Post
    Pa ne držim se baš ni kršćanskog morala, pokušavam se ne držati ni jednog morala, pokušavam, više ili manje uspješno, postupati ispravno pa bilo to u mojem okruženju i neprimjereno iliti nemoralno.
    .. bravo ..
    .. baš tako ..

.. moral je set normi koje je odredilo određeno društvo ..
    .. pa tako .. imati četiri žene u jednom društvu moralno a u drugom nemoralno ..

.. osećaj za ispravno .. koji čovek nosi u sebi ..
    .. to je merilo ..

(.. kaže alim .. da kaže kant .. zvezdano nebo nadamnom .. i moralni zakon u meni ..
    .. a komšiluk se ne pominje ..)

Quote Originally Posted by enky View Post
    Ako čovjek može sam, zašto ima s-pol?
    .. s pol .. je dobio kada je bog padao .. na zemlju .. kada se cijepao .. kao što se praznina cijepala na proton i neutron .. kada je padala .. na zemlju ..
    Last edited by alim; 01-02-11 at 11:35.

Quote Originally Posted by sanja View Post
    .. bravo ..
    .. baš tako ..

.. moral je set normi koje je odredilo određeno društvo ..
    .. pa tako .. imati četiri žene u jednom društvu moralno a u drugom nemoralno ..

.. osećaj za ispravno .. koji čovek nosi u sebi ..
    .. to je merilo ..

(.. kaže alim .. da kaže kant .. zvezdano nebo nadamnom .. i moralni zakon u meni ..
    .. a komšiluk se ne pominje ..)
    Opla, kad smo o tome nedavno razgovarali steko sam dojam da se ne slažeš sa mnom, a vidi sad, kao da ja govorim

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Quote Originally Posted by alim View Post
    .. s pol .. je dobio kada je bog padao .. na zemlju .. kada se cijepao .. kao što se praznina cijepala na proton i neutron .. kada je padala .. na zemlju ..
    i ja mislim tako.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Matija View Post
    Opla, kad smo o tome nedavno razgovarali steko sam dojam da se ne slažeš sa mnom, a vidi sad, kao da ja govorim
    .. pa pogrešan si dojam stek'o ..
    .. a i meni se činilo da se ne slažemo ..
    .. što znači da je i mene zez'o dojam ..

Quote Originally Posted by nobie View Post
    Sluze grješnicima... isto tako Isus nije dosao "pravednicima"... nego grješnicima... za njihov spas...
    ali opet onima koji mogu čuti, koji "imaju ui"

+ Reply to Thread

Tags for this Thread