+ Reply to Thread
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 21 to 30 of 48

Thread: Kuda vodi Sloboda govora?

Quote Originally Posted by N'dugu View Post
    Kantovski gledano, sloboda predstavlja djelovanje koje se izdiže iznad uvjetovanosti prirodnim i društvenim okolnostima. Za zapadnjaka, sloboda jest u razbijanju kruga, jer inače nema slobode. Za muslimana ili nekog drugog ortodoksnog vjernika, sloboda se postiže izborom ponavljanja pravila kruga, ali - svojevoljnom. Iz uvjerenja da je tako moralno najbolje. Za Kanta, mi smo slobodna i racionalna bića sa slobodom izbora. Za muslimana, mi smo iracionalna bića koja imaju sreću da im je viši razum (Bog) ostavio zakone po kojima će urediti svoje postojanje.
    .. ali kako god okreneš .. nešto nam je slobodno nešto nije .. .. da je isus onomad bio pretvorio kamenje u kruh .. možda bi nas bio oslobodio od traženja hrane .. svakako .. pomogao bi nam .. na putu slobode .. .. ovako .. nekakav .. amor fati jeste .. i poželjan .. i jebeno potreban ..
    .. da .. i ja volim .. zakonodavca .. u sebi .. .. to je i pitanje sartrove odgovornosti .. u jednom trenutku više ne trajemo kao životinja .. nego počnemo izvršavati zakon .. koga smo sami postavili ..
    .. izvršavanje .. sebe .. izgleda kao .. odluka .. o tome .. jesam .. odsada jesam .. ja odlučujem o sebi .. .. i meni to izgleda kao .. postojim ..
    .. ne vidim ovdje prednost zapadnjaka .. .. gotovo mi izgleda kao da hoće svakoga pretvoriti u .. onog ko nije .. ko ne postoji .. pa čak i ako sebe usput pretvori u ništa ..

To ne znači da za zapadnjaka ne postoji moral - bar je postojao, prije nego što je novac prevladao.

Kad zapadni čovjek djeluje u skladu s moralnim zakonom, on postiže samopoštovanje, ispunjava se, a u suprotnom slučaju osjeća krivnju i sram jer se nije izrazio kao slobodno i racionalno biće. Ali vidimo da je moderni čovjek postao i besraman, kao što je predvidio Huxley u "Vrlom novom svijetu". Mora da je Kant bio u krivu. Međutim, Kant nije bio u krivu, jer on samo opravdava Roussseauovu ideju da čovjek treba djelovati u skladu sa zakonom kojeg sam sebi daje. Na taj način se postiže međusobno poštovanje s obzirom na različite moralne zakone koje ljudi sebi propisuju. Kao neka konvergencija konkurentskih moralnih zakona u kojem se oni ne poništavaju, nego se međusobno poštuju i nadopunjavaju.
    .. ja ne zamjeram ni čovjeku koji postaje kurvin sin .. bez morala ..
    .. i to je mogućnost .. i to može biti odluka .. i čovjek .. i tu .. može biti .. u skladu sa sobom ..
    .. takav čovjek treba imati strategiju .. recimo .. mafije .. .. nekih svojih .. koji su dovoljno organizirani i skriveni .. da mogu .. učiniti sredstvom .. neke druge ..
    .. mislim da je to i hrvatska danas ..

.. mislim da čovjek .. evoluira .. uvid .. svijest čovjeka .. vodi dalje ..
    .. nekakav komšiluk sve bolje vidi .. prosječni čovjek sve bolje zna .. .. i to postaje problem .. i za nemoralne .. i za cjeli komšiluk ..
    .. pravi .. kurvin sin .. ima ovaj problem ..
    .. u svojoj krajnosti .. on je protiv svih .. i .. protiv sebe .. .. on .. dosljedan .. mora biti i protiv onih koji ga drže u životu ..
    .. imao sam .. jedan ili dva .. takva .. sučeljavanja .. .. i tu .. odnos .. više nije ljudski .. .. pa ni odnos mržnje .. shvatiš da je taj čovjek .. proklet .. ne nemoralan .. on je protivan .. svakom postojanju ..
    .. jebiga .. to me čini .. vjernikom ..
    .. moral nije .. prihvaćeni zakon .. moral je uređenje svemira ..

Liberali su sve sveli na novac i tržište. Tako su i sve vrijednosti na tržnici pa tko da više, ta će vrijednost toga časa biti više na cijeni. To znači da sve vrijednosti zapravo više sebe međusobno ne poštuju, moralni zakoni se ne poštuju, nego se omogućava da se i jedni i drugi nađu na zajedničkom tržištu, pa kome obojci - kome opanci. Uključujući i Boga, jer postoji danas i tržište raznih bogova od kršćanskog (tu su katolički, pravoslavni i protestantski među najznačajnijima), do židovskog, muslimanskog, pa i hinduističkog panteona ili budističke praznine. Trguje se bogovima kao i valutama, ali neke valute se vežu za neke bogove, kao što se dolar veže za naftu, i tako kupujući zapadnog kršćanskog boga kupuješ i kršćansku permisivnost, a kupujući muslimanskog boga kupuješ njegovu autoritarnost. Koliko se jedinica permisivnosti može dobiti u konverziji za jedinicu autoritarnosti ovisi o trenutnim odnosima snaga na svjetskoj tržnici. Trenutno se za jedanaest novinara i drugih radnika čarlija može dobiti jednog islamskog terorista i 25 hitaca iz raznog oružja po teroristu, s tim da imaš 50% šanse da će biti smrtonosni.
    .. početak ovog zapisa je .. vrijednosti su na tržištu .. one se međusobno ne poštuju ..
    .. kraj zapisa je .. trenutna .. burza .. ovako stoji ..

.. ali ja kažem .. pa ima boga .. .. pojedinac .. i zakon u njemu ..
    .. on crta .. on ubija .. on radi sve što hoće kad može .. .. jer boga nema ..

Vjernik ne daje sam sebi zakon, kao kod Kanta, nego mu je zakon dan odozgo i mora ga vršiti. Prema tome sloboda nije u djelovanju u skladu sa vlastitim zakonom, nego u voljnom poštivanju zakona koji mu je dan (iako uslijed urođene slabosti on ima sklonost i da ne poštuje taj zakon). Nema međusobnog poštivanja između različitih zakona, jer zakon mora biti samo jedan.
    .. ali .. sad .. koja je razlika između nekog muslimana i mene ..
    .. on će dobiti 1000 udaraca bičem ako ne bude poštivao zakon .. .. ali on to zna .. .. ako mu je neka sloboda jako važna .. nastojati će se .. izmaknuti .. .. možda odseliti ..
    .. ja neću dobiti bičem .. ako se ne slažem sa nečim .. .. ali komšiluk može .. i mene .. prilično ograničiti .. tako da i meni bude jedini izlaz da iz njega izađem ..
    .. ja i muslimanac imamo jednake mogućnosti .. ili možemo prihvatiti komšiluk .. ili ga napustiti .. .. sva naša daljnja rasprava je bespredmetna .. jebeš slobode do kojih ne mogu .. .. šta da radim .. da plačem .. da pozivam u pomoć kanta ili isusa krista .. kojeg jebenog boga da pozovem kada ni jednog nema .. ?

Ali tema je sloboda govora i kamo vodi, a ne što je ispravno. Zapadnjak kaže da on sebi sam propisuje zakon i sloboda mu je da živi u skladu s tim zakonom. On treba u skladu sa svojom racionalnom prirodom i uvažiti zakone drugih ljudi koji se razlikuju od njegovoga, iako im se ne mora pokoravati. Granica slobode govora je u njemu i svaki član zajednice zna da uvreda nije nanesena osim ako ne bi bila nanesena i onom koji je nanosi, naravno pod uvjetom da djeluje slobodno, u skladu sa svojim moralnim zakonom. Jedino što nije ispravno u zapadnom smislu je ne djelovati slobodno, nego po nečijem nalogu, kao puki izvršitelj, jer se time čovjek voljno lišava slobodne volje. Za muslimana, zakon je propisan i on ga mora provoditi. Njemu je sloboda govora besmislen koncept, jer on može imati jedino obavezu govora. Na primjer obavezu da se moli ili obavezu da svojim govorom upozorava druge što da čine ili što da ne čine. Za muslimana "sloboda govora" vodi u uništenje zakona, u besmisao koji znači isto što i smrt. Pucati u besmisao nije ubojstvo, nego ispravak onoga što je postalo beznadežno izopačeno i pokvareno.

Što je tu ispravno? Treba li zapadnjak dopustiti da bude ubijen u ime izvršenja svoje slobode? Treba. Tako oni kažu - MORALI smo nastaviti pisati da ne bismo bili zastrašeni i odrekli se slobode. Jedino što zapadnjak zapravo MORA je održavati slobodu do smrti. U tom slučaju postaje sveta žrtva slobode govora i odlazi u raj sa sto naljepših pera kojima može pisati najljepše još neispisane stranice slobode. Trebaju li muslimani najebati od Francuza samo zato što su bili u skladu sa svojim moralnim zakonom? Zar Francuzi ne bi morali uvažiti njihovu DRUGOST, njihov zakon koji je na taj način drugačiji da ih tjera da radikalno krše moralni zakon zapadnjaka ubijanjem, ali ga istovremeno i izvršavaju (jer zapadnjaci smatraju da trebaju biti ubijeni u ime slobode)? To mi je malo problematično i nezapadnjački. Ali budući da je jedina sloboda muslimana u tome da slobodno biraju propisano, a od svih muslimana samo su ona dva terorista uistinu izvršila ono što im je bilo propisano, to znači da svi ostali muslimani nisu bili na visini zadatka kojeg im je propisala vlastita zadana moralnost. Dakle, od svih muslimana po zapadnjačkoj verziji muslimanskog moralnog zakona trebaju najebati svi muslimani - osim onih koji su stvarno izvršili to ubojstvo. Njih bi, ako je pravde, trebali osloboditi. Zapravo, ubiti, jer oni i žele da budu ubijeni kako bi otišli u muslimanski raj. Svi ostali muslimani moraju se i dalje mučiti u zapadnjačkom paklu. Tako nalaže metamoralnost (iznad zapadnjačke i muslimanske/vjerničke)!
    .. o ovome ne bi imao ništa za reći .. .. jer do toga nisam još došao .. .. u stvari teško da ću i doći .. jer idem unatrag ..
    .. slikovito .. ovako ..
    .. neki su za abortus .. neki protiv abortusa .. .. ali svi su zato da se jebu nekontrolirano ..
    .. mene sve više zanima to .. zar ne znaju da nekontrolirano jebanje vodi u probleme ..

.. muslimani mogu biti .. neki drugi ljudi .. koje zapad zna samo iz pričanja .. i koji nikako ne utječu na njega ..
    .. zašto bi se najprije trebali izmješati a tek poslije odrediti čiji je bog veći ..
    .. bilo bi zanimljivo da nam .. najprije .. treba njihova nafta .. ili neko da nam kopa kanale po njemačkoj .. ?

.. naravno .. ni tu nema problema .. neko kopa dok mu se kopa .. i jedno jutro umire .. jer mu se umire .. .. uzeo je .. svoj život u svoje ruke .. alal mu vera ..

N'dugu's Avatar
    Quote Originally Posted by alim View Post
    .. o ovome ne bi imao ništa za reći .. .. jer do toga nisam još došao .. .. u stvari teško da ću i doći .. jer idem unatrag ..
    .. slikovito .. ovako ..
    .. neki su za abortus .. neki protiv abortusa .. .. ali svi su zato da se jebu nekontrolirano ..
    .. mene sve više zanima to .. zar ne znaju da nekontrolirano jebanje vodi u probleme ..

.. muslimani mogu biti .. neki drugi ljudi .. koje zapad zna samo iz pričanja .. i koji nikako ne utječu na njega ..
    .. zašto bi se najprije trebali izmješati a tek poslije odrediti čiji je bog veći ..
    .. bilo bi zanimljivo da nam .. najprije .. treba njihova nafta .. ili neko da nam kopa kanale po njemačkoj .. ?

.. naravno .. ni tu nema problema .. neko kopa dok mu se kopa .. i jedno jutro umire .. jer mu se umire .. .. uzeo je .. svoj život u svoje ruke .. alal mu vera ..
    Bilo je tih miješanja. Prvo je Paris oteo Helenu i odveo je u Troju. A kažu da je to bilo u Gabeli, ili tamo negdje oko Neretve - Mostar, Imotski. Onda su Grci navalili na Troju, ali nisu mogli osvojiti, jer su se ovi ogradili zidinama. Pa su im smjestili "trojanskog konja", da se umiješaju unutra. Dali im poklon, a kad tamo osvojili ih iznutra. I tako i danas ovi se smješkaju, hoće kao dati demokraciju, a u biti bi naftu, oni bi im dali da fino žive kod njih jer im trebaju kopači kanala, ali i kopači bi danas-sutra neka ljudska prava. I tako... Kuda sve vodi to nekontrolirano jebanje. Jer da Paris nije bacio oko na Helenu...

Bilo je tih miješanja. Prvo je Paris oteo Helenu i odveo je u Troju. A kažu da je to bilo u Gabeli, ili tamo negdje oko Neretve - Mostar, Imotski. Onda su Grci navalili na Troju, ali nisu mogli osvojiti, jer su se ovi ogradili zidinama. Pa su im smjestili "trojanskog konja", da se umiješaju unutra. Dali im poklon, a kad tamo osvojili ih iznutra. I tako i danas ovi se smješkaju, hoće kao dati demokraciju, a u biti bi naftu, oni bi im dali da fino žive kod njih jer im trebaju kopači kanala, ali i kopači bi danas-sutra neka ljudska prava. I tako... Kuda sve vodi to nekontrolirano jebanje. Jer da Paris nije bacio oko na Helenu...
    .. da .. tako .. mnogo mješanja .. i prilično jebanja .. na sve strane ..
    .. biblija kaže .. dva velika vremena mješanja .. vrijeme mača i vrijeme novca .. .. u tim vremenima je čovjek nastojao živjeti na račun čovjeka ..
    .. prje toga je živio .. pobjednik .. taj se .. jebao valjda kako je stizao .. ali se mješao nije .. .. marks kaže .. prvobitna zajednica ..
    .. a nakon ovog .. čarlijanja .. dolazi vrijeme .. totalnog ne mješanja ..
    .. tako veli biblija .. a ja .. kao vjernik .. vjerujem .. .. a šta će stvarno da bude .. živi bili pa vidjeli ..

N'dugu's Avatar
    .. da .. tako .. mnogo mješanja .. i prilično jebanja .. na sve strane ..
    .. biblija kaže .. dva velika vremena mješanja .. vrijeme mača i vrijeme novca .. .. u tim vremenima je čovjek nastojao živjeti na račun čovjeka ..
    .. prje toga je živio .. pobjednik .. taj se .. jebao valjda kako je stizao .. ali se mješao nije .. .. marks kaže .. prvobitna zajednica ..
    .. a nakon ovog .. čarlijanja .. dolazi vrijeme .. totalnog ne mješanja ..
    .. tako veli biblija .. a ja .. kao vjernik .. vjerujem .. .. a šta će stvarno da bude .. živi bili pa vidjeli ..
    U ta prvobitna vremena pobjeda i jebanje bili su izjednačeni i pobjednik je istovremeno bio i pojebnik. A poraženi je bio pojebani. Tako se isplaćivala i ratna šteta, a nije se moralo ići zato na sud u Haaagu, da sve strane budu jednako izjebane sa svih strana. U međuvremenu Njemačka i dalje napreduje u osvajanjima. Lidl unajmljuje vojnike za rat protiv Todorića koji će biti gotov u tjedan dana. To će se zvati "travanjski šoping-rat". I u 2. svjetskom su tako radili - prvo su podijelili ove prostore, ali su im partizani kasnije vezali 17-18 divizija. Neki mudrijaši kažu da je Hićo baš zato izgubio, jer je zakasnio s napadom na Ruse. Grčka je nova Češka. Ritat će se, ali joj neće pomoći. Onda će opet početi rješavanje ekonomskih pitanja drugim sredstvima. Bitna je Turska, koja je nova Poljska. Nju će Rusi i Islamska država koja će se nazvati Veliki Islamski Kalifat s jedne strane podijeliti s Njemačkom EU s druge strane, a nad Kurdima će biti genocida i rezanja glava. Onda će biti frke. Kinezi će zbombati Japan neutronskim bombama koje ubijaju stanovništvo, ali ostavljaju nekretnine netaknutima, ali ono što preostane dokusurit će zemljotresi. Onda će Ameri napasti Kinu da vrate natrag Japan, al će izgubiti jer će Kinezi razviti neko novo oružje, a Rusija će uz kinesku pomoć osvojiti EU. Onda će u Americi službeni jezik biti kineski, jer će se tamo doseliti pola milijarde Kineza, a u Europi ruski i arapski. Arapska Francuska će vršiti pogrome nad kršćanima i židovima. Engleska će postati indijska kolonija u kojoj će radnici raditi dan i noć u ogromnim čeličanama, dok će indijske maharadže ispijati čaj na verandi. Latinoameričke države će biti vazalne države neokomunističko-liberalne kineske Amerike s Brazilom na čelu, osim Argentine i Čilea koji će zadržati poluovisni status kao male fašističke diktature, a muslimani će osvojiti Afriku. Srbi će pokušati ponovo osvojiti Jugoslaviju i napraviti Veliku Srbiju, ali će ih poraziti Albanci uz pomoć muslimanske braće i napraviti Veliku Albaniju. Hrvati će shvatiti da su oduvijek naginjali muslimanskoj vjeri i pokrenuti antiamerički ustanak udruženi s Bošnjacima-muslimanima i osloboditi cijeli prostor bivše NDH, koji će biti muslimanski i priključit će se turskom dijelu Velikog Islamskog Kalifata. U toj državi koja će se možda zvati NDBiH (Nezavisna država Bosna i Hrvatska) s užasom će se sjećati nekadašnjeg divljačkog bratoubilačkog rata katoličkih Hrvata i Bošnjaka-muslimana, kao i rušenja starog mosta koje je počinio ratni zločinac i klerofašist. Vatikan će biti razoren, a Katolička crkva će prebaciti sjedište u Buenos Aires.

Latinoameričke države će biti vazalne države neokomunističko-liberalne kineske Amerike s Brazilom na čelu

i onda ce konacno vrijedjeti glas onog brazilskog haaaskog sutije koji vjeruje u to da je HR bila izgenocidirana od strane crvene dinastije VS kojoj je namjera uvijek bila jasna i glasna, ali ne i gromoglasnija od spremnih kravatasa. dzaba bilo ovima sto su si pjevali 'spremte se, spremte cetniki', kad poustase spremniji! tada ce i ostali sutci uvidjeti da nije potrebno bas VS pustiti do Tokija pa da joj se uracuna u uspjeh njen pokusaj bezumne namjere

a hoce li se i dalje u toj turskoj NDBeHraziji jesti slanina i švargl? i hoce li i dalje ti neovelikosrpski albanski Splicani biti koki? i nasta ce se vabiti, da li na 'badzo', ili na Splićo? da li to znaci da ce isti gravitirati prema Stambolu umjesto prema ZG? koja ce kola voziti Mostarcani i Imoćani?

i, koliko stoljeca moze trajati tranzicija u taj Veliki Kalifat, ili ce to ici briznom ostrice sablje? sto ce se desiti s mediscinskom gandzom?

ah, izgleda da ce Mercedes i sva ta ostala kokiness svijeta jedino moci biti prezervirana na ozi Antarctici i na drift-away Gondwani pingvini do Shangaja i do Buenos Airesa!

U ta prvobitna vremena pobjeda i jebanje bili su izjednačeni i pobjednik je istovremeno bio i pojebnik. A poraženi je bio pojebani. Tako se isplaćivala i ratna šteta, a nije se moralo ići zato na sud u Haaagu, da sve strane budu jednako izjebane sa svih strana. U međuvremenu Njemačka i dalje napreduje u osvajanjima. Lidl unajmljuje vojnike za rat protiv Todorića koji će biti gotov u tjedan dana. To će se zvati "travanjski šoping-rat". I u 2. svjetskom su tako radili - prvo su podijelili ove prostore, ali su im partizani kasnije vezali 17-18 divizija. Neki mudrijaši kažu da je Hićo baš zato izgubio, jer je zakasnio s napadom na Ruse. Grčka je nova Češka. Ritat će se, ali joj neće pomoći. Onda će opet početi rješavanje ekonomskih pitanja drugim sredstvima. Bitna je Turska, koja je nova Poljska. Nju će Rusi i Islamska država koja će se nazvati Veliki Islamski Kalifat s jedne strane podijeliti s Njemačkom EU s druge strane, a nad Kurdima će biti genocida i rezanja glava. Onda će biti frke. Kinezi će zbombati Japan neutronskim bombama koje ubijaju stanovništvo, ali ostavljaju nekretnine netaknutima, ali ono što preostane dokusurit će zemljotresi. Onda će Ameri napasti Kinu da vrate natrag Japan, al će izgubiti jer će Kinezi razviti neko novo oružje, a Rusija će uz kinesku pomoć osvojiti EU. Onda će u Americi službeni jezik biti kineski, jer će se tamo doseliti pola milijarde Kineza, a u Europi ruski i arapski. Arapska Francuska će vršiti pogrome nad kršćanima i židovima. Engleska će postati indijska kolonija u kojoj će radnici raditi dan i noć u ogromnim čeličanama, dok će indijske maharadže ispijati čaj na verandi. Latinoameričke države će biti vazalne države neokomunističko-liberalne kineske Amerike s Brazilom na čelu, osim Argentine i Čilea koji će zadržati poluovisni status kao male fašističke diktature, a muslimani će osvojiti Afriku. Srbi će pokušati ponovo osvojiti Jugoslaviju i napraviti Veliku Srbiju, ali će ih poraziti Albanci uz pomoć muslimanske braće i napraviti Veliku Albaniju. Hrvati će shvatiti da su oduvijek naginjali muslimanskoj vjeri i pokrenuti antiamerički ustanak udruženi s Bošnjacima-muslimanima i osloboditi cijeli prostor bivše NDH, koji će biti muslimanski i priključit će se turskom dijelu Velikog Islamskog Kalifata. U toj državi koja će se možda zvati NDBiH (Nezavisna država Bosna i Hrvatska) s užasom će se sjećati nekadašnjeg divljačkog bratoubilačkog rata katoličkih Hrvata i Bošnjaka-muslimana, kao i rušenja starog mosta koje je počinio ratni zločinac i klerofašist. Vatikan će biti razoren, a Katolička crkva će prebaciti sjedište u Buenos Aires.
    .. hm .. da .. moguće .. .. samo dosta ubrzano .. .. godinu ili nekoliko .. ? .. .. mislim da se čeka apokalipsa .. a to znači da se sve to treba izmješati i izjebati .. prije ..

N'dugu's Avatar
    Quote Originally Posted by todaytonight View Post
    i onda ce konacno vrijedjeti glas onog brazilskog haaaskog sutije koji vjeruje u to da je HR bila izgenocidirana od strane crvene dinastije VS kojoj je namjera uvijek bila jasna i glasna, ali ne i gromoglasnija od spremnih kravatasa. dzaba bilo ovima sto su si pjevali 'spremte se, spremte cetniki', kad poustase spremniji! tada ce i ostali sutci uvidjeti da nije potrebno bas VS pustiti do Tokija pa da joj se uracuna u uspjeh njen pokusaj bezumne namjere

a hoce li se i dalje u toj turskoj NDBeHraziji jesti slanina i švargl? i hoce li i dalje ti neovelikosrpski albanski Splicani biti koki? i nasta ce se vabiti, da li na 'badzo', ili na Splićo? da li to znaci da ce isti gravitirati prema Stambolu umjesto prema ZG? koja ce kola voziti Mostarcani i Imoćani?

i, koliko stoljeca moze trajati tranzicija u taj Veliki Kalifat, ili ce to ici briznom ostrice sablje? sto ce se desiti s mediscinskom gandzom?

ah, izgleda da ce Mercedes i sva ta ostala kokiness svijeta jedino moci biti prezervirana na ozi Antarctici i na drift-away Gondwani pingvini do Shangaja i do Buenos Airesa!
    Da. Logično da već planiram kupiti kartu do tamo u jednom smjeru. Kako najbolje do Buenos Airesa? Direkt u Sydney, pa od tamo u BA. Još uvijek ispadne jeftinije od direktnog leta. Sjeverne i atlantske sfere prepuštam spremnijima od sebe. Znači jug Amerike s Patagonijom će biti blago i dalje anarhistički, jer ni fašizam se neće ufati tamo zaći gdje je i Bog rekao laku noć. Može se fino preživjeti od lova na divovske patagonijske lignje i drugu morsku zvjerad.

Turci će također evoluirati, kalifat će početi krvavo s odsijecanjem glava, ruku, škopljenjem eunuha i drugim užasima iz 1001 noći, ali s vremenom će se pripitomiti i postati tolerantan i podnošljiv, čak i više od kršćanstva. nakon što muslimani zavladaju nekadašnjim kršćanskim svijetom, postat će mirni i veseli kao i svi Mediteranci. Likeri od kamiljeg mlijeka će ući u modu. U Bosni nikad neće biti pravih mudžahedina, nego više neka pomirljiva atmosfera, iako će svi morati biti čipirani da ne bi švercali robu iz muslimanskog u ruski dio i obratno. Doduše, svi s imenom Hrvoje će se početi nazivati Haso. Domagoj će postati Dževad ili Džemo, Milan Mujo, a Marko Muharem. Severina će i dalje nastupati, ali pod imenom Šeherezada, a Jelena Rozga će postati Dženana. Mercedesa neće biti, nego će se furati ruska Volga de luxe. Možda će biti Mercedesa oldtimera u Perthu i tamo će se svake godine u ljeto održavati utrka Mercedes SUV-ova s klokanima u pustinji. Hrvati neće gravitirati prema Istambulu, nego prema Bagdadu, jer se uvijek moraju potčiniti nekom gradu na B (Beč, Budimpešta, Beograd, Bruxelles). Hrvatskog kur-bana će imenovati Veliki Kalif iz Bagdada, koji će od tamo upravljati cijelim sjevernim Velikim Islamskim Kalifatom, dok će južnim (Afričkim) dijelom upravljati Khartoumski Kan koji će se još zvati i Afričkim Vezirom, a istočnim dijelom Sultan iz Kabula, koji će se nazivati Mongolo-Indijskim Sultanom, budući da će današnje područje Pakistana zahvaćati i cijelu Sjevernu Indiju.

.. hm .. da .. moguće .. .. samo dosta ubrzano .. .. godinu ili nekoliko .. ? .. .. mislim da se čeka apokalipsa .. a to znači da se sve to treba izmješati i izjebati .. prije ..
    Armagedon bi trebao biti negdje kod Izraela, ali su profulali par sto kilometara sjevero-istočnije, jer zapravo je to u Kurdistanu, Irak/Sirija, tamo gdje sad ISIL radi pizdarije. Kao što vidimo, Amerika je sve to i zakuhala i ne reagira, jer se tako ispunjava proročanstvo. Sadašnje vodstvo SAD-a je izopačeno i nastoji izazvati sveopći rat i pokolj radi zarade na oružju i napada na Iran i Rusiju. ISIL će se usmjeriti na Tursku ili će i Kurdi popizditi pa početi udarati po Turskoj, a onda tko živ - tko mrtav.

N'dugu's Avatar
    No, zapravo sam htio još nešto reći o temi, a to je: zašto se sloboda govora izjednačava sa slobodom mišljenja? Ili slobodom izražavanja? TO uopće nije isto. Ima ljudi koji svašta govore, a uopće ne misle slobodno. Uopće ne misle. A izražavaju se vrlo oskudno. Možda bi to trebalo zabraniti, a sloboda mišljenja kao takva se ne može zabraniti - kako spriječiti nekoga da misli? Ako misli, on se već i time nekako izražava, čak i ako ne govori. Možda i piše, ali za sebe. Sloboda govora ovako ispada skoro više kao sloboda huškanja ili sloboda da trubiš nešto po svojem ili kako su te platili, ili što već. Vrlo rijetko je to stvarno sloboda mišljenja i izražavanja, a u današnje vrijeme kad novac vlada svime sve manje i manje.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread