+ Reply to Thread
Results 1 to 1 of 1

Thread: Religija izaziva atrofiju mozga

No Name's Avatar
    size="tall"

Religija izaziva atrofiju mozga

No ,religije ? Sta je religija ? Sta je vera ? kako verujemo ?Molitva ? Cemu se molimo ?na koji nacin ? Koja su ocekivanja ? Svrha ?

Na ova pitanja bi svi trebali odgovoriti sami sebi jer bez utemeljenja vrtimo madjionicarski trik ,tako mozemo da ispisemo 200 strana foruma i na kraju ostane praznina

U danasnjem svetu verovanje se svelo na puke rituale iz navike ,bez prodiranja u dubinu i sustinu ,to je cinjenica mozemo se sloziti (znaci ne zavisi od mog mislljenja )
    Ako religija sluzi da ljude nauci ispravanom zivljenju a za to sluzi (cinjenica ) da li je uspela ? imamo takodje cinjenicu da je nivo svesti ljudskog roda dramatican na globalnom nivou 2000 god (i to je cinjenica )

Uzmimo samo da postoji jedan Bog jedna religija ,ishod je katastrofalan ,ljude nista i dalje nije naucila ,omanula je toliko da je obicna statisticka greska .
    Sad dolazimo do jos dramaticnije situacije za ljudski rod ,neko se napravio pametan pa izmisljlao religije ,Bogove ,svaki narod ,svako pleme maltene je imalo po svog Boga i religiju ,to jedino moze izazvati atrofiju mozga .
    Religija izaziva atrofiju mozga ? A zasto ?

Zato sto svaka podela vodi u konfilt ? slazemo se ? to je isto cinjenica ,moje misljenje je ne bitno jer je to cinjenica.(hvala krisnamurtiju) Moj Bog je bolji od tvog,ja sam nemac ,ja sam amerikanac ,ja sam srbin ,ja sam afrikanac (podele) itd itd ,tako nastaju ratovi (cinjenica )
    Ljudska vrsta moze napraviti nuklearnu bombu tehnoloski napredovati a ne moze zaustaviti patnju ,siromastvo ,iskoreniti strah ? slazemo se ?(cinjenica )
    Opet idemo na religije ,sta su naucile ljude(sto im je smisao postojanja ) ..i dalje nista . Strah ,ratovi ,tuga je tu i dalje samo jos vise podela i vise zla bez tracka podizanja svesti .

Napomenucu da je ljudski mozak toliko atrofirao da ne moze da prati ni tehnoloski napredak ,jedna vestacka inteligencija ce moci da zameni coveka jer je postao sablonsko mehanicko bice bez svesti o sebi .

PS:tehnoloski napredak i duhovni su dve razlicite stvari .
    Covek moze da izracuna napamet ako uvezba koliko je 25633x567 ali ako ga pitas zasto se ti sustinski plasis ,zasto si zavistan ,zloban i zasto radis to sto radis on nece znati ni da bekne ,od kad postoji
    covek je primitivan ,ne moze emocionalno da resava ni najprostije stvari koje su od presudnog znacaja za napredak svesti i onda jedno takvo bice napravi nuklearnu bombu a neko u pozadini kaze MOJ BOG JE BOLJI OD TVOG I NUKLEARNA BOMBA EXPLODIRA I POBIJE 2 MILIONA LJUDI (CINJENICA ) Gde je tu religija ,stoji po strani i vata prasinu .

PS:napravite experiment na nekom forumu da bi ste sve ovo potvrdili . Otvorite temu pod nazivom ''Hriscanstvo je bolje od islama a Islam je bolji od Budizma '' i samo posmatrajte sta religije rade ljudima i koliko ljudi nisu svesni .
    kada se pobiju u jedno 100 postova dokazujucu da je svakom svoj Bog bolji vi im cak kazite da je to bio experiment da bi ste dokazali da svaka podela stvara konflikt ,verujte da vas u tom trenutku nece ni shvatiti ,pojesce vas .

Evo jos malo materijala za razmisljanje ,da je sad Isus Hrist medju nama ,kako bi smo to znali ? (cak i nek ima isti lik dotle cu da idem ) mislite da ljudi ne bi uradili isto ? Cak i da ga pustitie da govori na nacionalnoj fekfrenciji ljudi bi prebacili kanal na neki rijaliti i rekli " STA SMARA OVAJ SMARAC I I ZABILI PILECI BATAK U USTA ''
    Last edited by No Name; 22-02-18 at 23:26.

+ Reply to Thread