+ Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3

Thread: Statički elektricitet i neuroloke fluktuacije

...
    size="tall"

Statički elektricitet i neuroloke fluktuacije

Približavanje ciklone može u većoj ili manjoj mjeri poremetiti postojeći statički elektricitet određenog područja što, vjerujem, izaziva neurološke fluktuacije unutar organizma, pošto iste ovise o protoku iona kalija, kalcija i natrija, dakle čestica s nabojem.

Zar ne bi istovremenim praćenjem količine statičkog elektriciteta i brzine provodnje živčanih impulsa mogli, možda, otkriti u kojoj su mjeri povezani pa stoga, posljedično, eventualno i došli do ideje na koji način regulirati pretpostavljene raskorake pri djelovanju iona natrija, kalija i kalcija te tako postavili temelje za ublažavanje raznih neuroloških tegoba, bez lijekovima izazvanih štetnih nus-pojava?

Boli me glava!!!
    Šalim se, ali neki ljudi kažu boli me glava jer je niski tlak, a drugi kažu boli me glava jer je visoki tlak. Očito postoje dvije vrste glava, jer kako rastumačiti ova razilaženja. Očito je i nešto drugo, a to je statički elektricitet, koji može drastično varirati u atmosferi. No vratimo je niskom/visokom tlaku. Ima dosta ljudi koji žive na 10ili čak 15 katu nekog nebodera. To je visina cca 30 do 45 m. No u meteorologiji nas uče da se tlak zraka za promjenu visine od 8 m promjeni za 1 hPa (mbar). To znači 3,75 do 5,63hPa. Za ove stanovnike nebodera idući u/iz stana koji rabe lift, nikada nisam čuo da se žale na promjenu tlaka i glavobolju. Koji je zaključak? Jeli promjena tlaka za par hPa nailaskom ciklone (koji traje barem satima) glavni uzročnik glavobolje ili je nešto drugo? Glavoboljci na neboderima naprijed s vašim iskustvom.... Gdje je statički elektricitet.

član
    Statički elektricitet djeluje na svim razinama mikroorganizama, tako i na razini naših stanica. U jednom zagrebačkom labosu nakon dugotrajnog i opasnog uzgoja uzročnika jedne teške bolesti, dolazilo je do naglog ugibnja teško uzgojenog soja. Nitko nije znao zašto do toga dolazi. Budući sam bio blizak osobi koja je radila u tom labosu rekao sam da uzročnik ugibanja soja najvjerojatnije fluktacija statićkog elektriciterta u atmosferi labosa. Tek nakon neki 10 godina ustanovljeno je u Njemačkoj da je uzrok ugibanja statički elektricitet.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread