+ Reply to Thread
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 33

Thread: NWO - New World Order

član
    Hvala lijepo na kulturnom odgovoru. Uvijek je pitanje s koje pozicije gledamo svijet, odnose u svijetu, trendove i anticipacije budućnosti. O čemu pišete stoji , ali štovani gospodine, zar Vi nemate pred očima smrt, stradanja i patnje na tisuće ljudi koji su raskomadani diljem svijeta od eksplozija i trovanja koje su uzrokovale i učinile nekontrolirane budale? Samo jedan mrtav čovjek zaslužuje kontrolu svih drugi da neka budala ne bi ubila drugog čovjeka, a ubijeno ih je do sada ne desete tisuće!? Ne znam zašto se Vi plašite nadzora i kontrole kad ste već odavno kontrolirani, a da o tome nemate pojma. Po tome nesloboda je i video nadzor u robnim kućama, bankama, ulicama, prometnicama i t.d.
    Prema mom gledištu mi nećemo ući u humanu civilizaciju sve dotle dok svaki čovjek ne bude kontroliran s aspekta njegovih potencijalnih i stvarnih negativnih radnji, naprosto stoga, što takvi ljudi postoje kao što u našim stanicama postoje RETROVIRUSI. Oprostite, što Vas direktno pitam : Znate li što je HUMANI RETROVIRUS? Postoji li ? Djeluje li među nama ?

Vaše gledište o siromašnima mi je poznato i smatram da je pogrešno. Pogrešno je zato što pričanje o siromašnima i huškanje drugih protiv bogatih da bi siromašni eventualno zato postali bogati, povijest je pokazala, da je promašena stvar.
    Ono što se danas radi u Bangladešu, Indiji, Nigeriji i nekim drugim državama je pravi put borbe protiv siromaštva, a ne huškanje siromašnih protiv bogatih. Siromašnim treba dati elementarnu mogućnost da rade i održavati ih da stalno rade za sebe i zajednici u kojoj žive, sve do mogućnosti da bogate kao bilo koji bogat čovjek. Mitologiziranje siromaštva, kao i više ne postoječeg radništva je pogrešno. Danas su promjene eksponencijalne i tko se tim tempom ne obrazuje gotov je, kako kaže Meksički predsjednik. I umjesto da „ brblja „ o siromaštvu dijeli meksičkoj sirotinji besplatno računala da bi postala pismena i da počnu zarađivati u svoj sobi, na smetištu, brdu, brodu, zarkoplovu, ili WC-u. U tome je „ kvaka „ gospodine, ane žalovanje nad sirotinjom.
    Jedan radnik nakon što pušten u pogon stroj koji sam konstruirao za njega, jer ga više nisam mogao gledati kako „ životinjski radi „ dok njegovi šefovi, sindikalni i ljevičarski vođe ispijaju jutarnje kave i brbljau o tome što će brbljat radnicima, plakao je kao malo dijete i ljubio me pred svima s uzvicima. „ Ovaj čovjek je napravi više za mene radnika od svih vas koliko vas ima zajedno. „ Danas je isto tako, i zato svako isticanje sebe kao zaštitnika sirotinje, radnika i sličnih socijalnih grupacija bez da se nešto ne učini konkretno za te ljude smatram i smatrao sam uvijek običnom blasfemijom.

Žalosno je da ponovno uranjamo u takve blasfemije, iako smo ih se nedavno jedva od njih izvukli.

Za razliku od Vas, rekao sam već, vidim sretnu budućnost čovjeka i čovječanstva, uz uvjet, da se premosti linearna prtljaga prošlosti i da se uđe u nelinearani svijet slobode i kreacija. To se inače zove tranzicija prema bioničkoj organizacija i bioničkom svijet budućnosti. U tom svijetu sve ovo o čemu raspravljamo izgleda drugačije, pa tako izgleda drugačije i Vaša velika briga o zagađenju svijeta i tome slično. Podsjetio bi Vas na činjenicu da je Rajna bila zagađena do mjere da ste u njoj mogli razvijati filmove. Danas je to pitka i bistra rijeka koja teče. Tako, umjesto plakanje i kukanja nad „ Rajnom „ kako je zagađena „ Rajnu „ treba očistiti, da bi bila čista. I to je sve. To čovjek može i zna. No u nekim dražavama, kao i u našoj, važnije je kojekakvo primitivno političko brbljanje i nadmudrivanje, varanje, laganje i podmetanje, umjesto da se čiste Hrvatske „ Rajne „.

Bez daljnjega gospodine, mi samo iznosima svoja gledišta. Ja ga iznosim samo iz jednog razloga da bi eventualni čitatelji teme imali i svjetlu opciju budućnosti osim CRNE, koja traje još od iskona. Svi znamo da moramo umrijeti, a svi radimo kao „ idioti „ da bi živjeli. Ja govorim o ovim drugima, time da podrazumijevam prve prave idiote koji oko sebe uzrokuju smrt, bolesti ili bilo što drugo destruktivno.

S ovim bi zaključio moj dosadašnji doprinos temi.

član nobie's Avatar
    Upravo te koje ti branis... i uzrukuju najveca ubojstva, ratove i glad na svijetu....
    Don't Judge Me, If You Don't Know Me... Only God Can Judge Me And No One Else... No One Else...

član
    Razlika među nama je u tome što imamo drugačije gledanje na temelje društva. Mene ne fascinira Zapad sa svojim moćnom tehnologijom, urbaniziranim društvom, strojevima koji rade umjesto čovjeka, ljudi koji rade kao strojevi i sl. Sve je to jadno, neprirodno i nehumano. Demokracija je samo obična farsa.

Taj svijet ima nešto za ponuditi ljudima, ali to je više čista zabava koja ih odvraća od vlastitog bića i nekog dubljeg smisla. To sve služi za zarobljavanje čovjeka i pružanje mu neke lažne slobode.

Svaka čast Vama i vašim dostignućima. Sve to lijepo izgleda, jer naoko olakšava ljudima život, ali mu ne daju odgovore na neka temeljna pitanja i ne daje mu pravu slobodu, nego ga samo još više zarobljava.

Što se tiče siromaštva... tu ne mislim na ljude Trećega svijeta, nego na ljude Zapada kod kojih nestaje srednji sloj (što ste sami naveli - a to i je navodno cilj NWO). Ostaju samo ljudi koji su vlasnici svega (monopol, moć) i oni koji će za njih raditi i kao plaću dobivati toliko koliko im treba doslovno 'za kruh'. Tu su banke koje im 'daju novac' koji im nedostaje za stan, auto i ostalo, da bi ga vraćali uz ogromne kamate... A to nisu samo ljudi, nego i države koje se zadužuju kod istih banaka i tako u beskonačnost. Ali jednog dana to će puknuti! I gdje je tu svijetla budućnost? Sve je to očito dobro isplanirano, da dovede do sveopće krize i novih ratova...

Zemlje trećega svijeta su druga priča. Oni ne poznaju tehnologiju, znanost, obrazovanje... Oni žive nekim drugim ritmom i načinom života, a pomoć bogatih zemalja se sastoji u davanju im strogo namjenskih kredita, opet za neku svoju korist (to bi bio po meni neokolonijalizam)... Tako ta pomoć postaje 'medvjeđa usluga'. Zapadni moćnici ih dodatno iskorištavaju za jeftinu radnu snagu, da bi svoje proizvode skupo prodavali građanima Zapada. Zapadu nikako nije u cilju stvarno pomoći siromašnim zemljama da više ne bi bile siromašne...

Ja nisam nikakav ljevičar, niti me zanima politika, niti huškam siromašne protiv bogatih i sl. nego samo vidim što se događa i da to nije dobro! Ja ne moram nikoga navoditi na takve stvari. Navest će ih siromaštvo, nezaposlenost, kriza, na to da se pobune i da nešto naprave. Ja ne mogu hvaliti ni braniti takav 'novi svjetski poredak'! Tu nema humanizma, nego je tu samo prisutan interes - kako postati još bogatiji i kako još bolje manipulirati ljudima i koristiti ih za svoje interese. Iskreno rečeno, ne vidim alternativu i kako promijeniti stvari - samo konstatiram da to nikako nije dobro! Više sam za to da ljudi rade na osvješćivanju i buđenju, a ostalo će doći samo po sebi, kada se dođe do spoznaje, da tu nešto smrdi! Revolucije to ne mogu riješiti i tu ste u pravu! Bilo je takvih pokušaja u prošlosti...

U svakom slučaju mislim da ljudi danas ne bi morali toliko raditi 'za kruh', baš zahvaljujući tehnologiji, ali očito sva ta tehnologija onda služi nekom drugom, a ne širem sloju ljudi, koji moraju gotovo ropski raditi, da bi zaradili bar osnovno za život. S druge strane postoje (navodno) alternativni izvori energije koji se skrivaju od javnosti, jer bi to značilo gubitak moći i vlasti, kontrole, tj. današnjeg sustava koji se bazira na vlasti i kontroli manjine nad većinom. No na žalost, mogao bih se složiti s tim da su ljudi još očito nezreli. Kada bi imali više slobode, vjerojatno bi je zlouoptorebljavali u nekim hedonističkim i niskim ciljevima, a ne u nekim višim ciljevima. (npr. obrazovanja, duhovnosti, rekreiranja i sl.) pa bi bilo možda više štete nego koristi od toga...

Svi ratovi su umjetno izazvani od strane onih koji su utjecajni i moćni da bi se ljudi međusobno ubijali, a da bi oni opet od toga imali korist. Jeste čuli za psihopate (njima se bavi ponerologija)? Takvi ljudi dolaze na vodeća mjesta da bi 'vladali' uživajući u moći, kontroli i vlasti nad drugim ljudima u nekim bolesnim ciljevima, u piramidalnoj strukturi vlasti...

Vi ste očito vrlo obrazovan čovjek, inteligentan, ali na žalost, čini mi se da ne vidite neke stvari. Ne vidite neku širu sliku i pozadinu svega toga. Da, tehnologija, informatizacija, znanost su vrlo lijepe stvari - ali pitanje je za što se to koristi? Tj. kome je to stvarno na korist? Ljudima ili samo nekoj eliti koja danas (kao i u prošlosti) vlada svijetom?

član
    Evo malo ilustracija za NWO:

član
    Svatko od nas može misliti što hoće, priželjkivati ovakav ili onakav svijet, ali jedino što ne može jest red i poredak,a jedno i drugo su povezani s ljudskom slobodom, odnosno ne – slobodom. Ljudi bi već konačno morali postati svjesni da se u prometu moraju ponašati po pravilima prometa, a ne tumarati amo tako kao za vrijeme pješačenja ili konjskih zaprega. Isto tako se svi moraju ponašati po pravilima struke, a radnici kojih je najviše prema pravilima tehnologije. Svi ostali ljudi moraju se ponašati prema pravilima i Zakonima društva u kojem žive.
    Nadalje svijet se stalno mijenja i danas nije onakav kakav je bio prije 10, 50, 500 ili 5.000 godina. Te promjene se nazivaju „ društvena evolucija „ i danas imamo fazu društvene evolucije prema GLOBALIZACIJI. Na proces promjena na toj razini evolucije sve više utječe i određuje tehnologija,a ne čovjek, odnosno, kako običavam reći: čovjek od objekta evolucije postao je njezin subjekt. U takvim okolnostima svako prizivanje i prakticiranje otpora takvim primjenama je besmisleno, a još besmislenije je „ huškati „ jedan poredak protiv drugog kako se to pokušavalo u prošlosti i kako poneki pokušavaju još i danas. Globalizacija nije monolitni poredak kakav je bio nacizam, ili komunizam, to je poredak uređenih funkcionalnih uloga i različitosti s kojima upravlja globalni mozak – super mozak.

Nedavno sam pročitao da integracija u EU i globalizacija donose više slobode i identiteta malim narodima i državama od prividne slobode koja je vrijedila i još uvijek vrijedi u „ samostalnim državama „ samo za vladajuće „ kaste „. Naravno da osobno dijelim takvo gledište zato što EU integracija i globalizacija donose i određuju FUNKCEIONALNE ULOGE NARODA I DRŽAVA, A MANJE POLITIČKE KOJE SU DO SADA UGLAVNOM BILE SUBJEKTIVNE I KRIMINALNE.
    Zato predlažem da se više raspravlja o fenomenima koje donosi globalizacija, a manje tko je zločest, a tko dobar na ovom svijetu. Politika subjektivizma i voluntarizma odavano je prošla. Mi se nalazimo u svijetu velikih kreacija i tehnologija koje s jedne strane odvode čovjeka u svijet nano tehnologija i kreacija, a s druge strane odvode ga u svijet svemirskih tehnologija i kreacija. To su činjenice o kojima bi trebali voditi računa svi ljudi na svijetu, pa tako i u Hrvatskoj i to naročito mladi ljudi, jer je to njihova budućnost

Blinky's Avatar
    Kad zbrojim sve gore pročitano - sve se radi za dobrobit i slobodu naroda, a na kraju isti taj narod robuje i nadrapa. Može se reći i da smo si samo krivi za to jer smo samo statisti u ovom filmu. Razni izrazi, nazivi, teorije i zavjere....činjenice. Da, svijet se mijenja. Da, promjene su neizbježne. Promjene koje ja želim ovom svijetu su promjene svijesti. Nikakva tehnologija, biologija, niti raznorazne vjere neće pokrenuti svijet prema boljem ako ne promijenimo stanje svijesti. Ova tema je mene osobno samo zastrašila. To je vjerojatno njena svrha. Prestravljenu masu koja ne vidi riješenja je lako manipulirati i servirati joj "jedino moguće riješenje". Preostaje mi jedino da budem dovoljno mudra, da razvijem svoju svijest-savijest do tog nivoa da od dva zla izaberem ono koje je za mene bolje. Što ako ne želim izabrati, što ako imam neko svoje riješenje? Hoću li biti eliminirana? Izbrisana? Preodgojena? Što ako nam svemir uzvrati udarac i razguzi nas po svekolikom prostranstvu. Kako to eš lipo zna kasti a budaleeeeeeeee

član
    Quote Originally Posted by Blinky View Post
    Kad zbrojim sve gore pročitano - sve se radi za dobrobit i slobodu naroda, a na kraju isti taj narod robuje i nadrapa. Može se reći i da smo si samo krivi za to jer smo samo statisti u ovom filmu. Razni izrazi, nazivi, teorije i zavjere....činjenice. Da, svijet se mijenja. Da, promjene su neizbježne. Promjene koje ja želim ovom svijetu su promjene svijesti. Nikakva tehnologija, biologija, niti raznorazne vjere neće pokrenuti svijet prema boljem ako ne promijenimo stanje svijesti. Ova tema je mene osobno samo zastrašila. To je vjerojatno njena svrha. Prestravljenu masu koja ne vidi riješenja je lako manipulirati i servirati joj "jedino moguće riješenje". Preostaje mi jedino da budem dovoljno mudra, da razvijem svoju svijest-savijest do tog nivoa da od dva zla izaberem ono koje je za mene bolje. Što ako ne želim izabrati, što ako imam neko svoje riješenje? Hoću li biti eliminirana? Izbrisana? Preodgojena? Što ako nam svemir uzvrati udarac i razguzi nas po svekolikom prostranstvu. Kako to eš lipo zna kasti a budaleeeeeeeee
    Ne radi se uvijek samo za dobrobit i slobodu naroda. Uglavnom se radi za potrebe i nužnosti nositelja državnog i svjetskog razvitka. Radi se za kompanije i korporacije, radfi se za militarizam, radi se za zemljske i svemirske ciljeve koji nemaju skoro nikakve veze s aktualnim životom ljudi - naroda. Narod preko ustroja i uređenja država dobiva " životni standarad ": stanove, kuće, automobile, jela i pića, ne malu mjeri zabave i razonode. Osim ovog što bi to narod još trebao dobiti?
    Radnici u visokorazvijenim džavama svijet ne robuju niti nadrapaju, već žive kao gospoda, žive kao " bogovi ". Znte li Vi kako danas izgledaju moderne tvornmice svijeta.
    Kakvu Vi to promjenu svijesti želite? U kojem smjeru i zašto? Koja je to bolja svijest od postojeće svijesti? Pokušavam to zamisliti,a li mi ne ide od ruke. Ajde pkušajte opisati nekakvi bolji svijet od današnjeg svijeta? Je li to možda svijet u kojem će svi ljudi za ručak imati pečene patke!? Recimo ja volim žgance s mlijekom, a Vi?

Blinky's Avatar
    Pitanje je postavljeno u množini za sve forumaše ?, ili meni(blinky)- zahvaljujem na iskazanom poštovanju. Odgovaram u jednini, jer odgovaram u svoje ime i iz mog osobnog iskustva iliti moje perspektive.

Uglavnom se radi za potrebe i nužnosti nositelja državnog i svjetskog razvitka - a narod je taj koji radi za njih i koji ih bira. Točno je da ciljevi kompanija i korporacija nemaju nikakve veze s aktualnim životom ljudi jer oni rade na budućem načinu života ljudi i uvjetuju životni standard.(stanovi, kuće, automobili, hrana, zabava i razonoda).
    Što bi narod još trebao dobiti? Ne znam, narod čine pojedinci, a ti pojedinci imaju različite potrebe. Dakle krećem od sebe - meni treba sigurnost da ću sutra imati posao kojim ću si osigurati financijsku mogućnost ostvarenja životnog standarda, isto tako da je taj posao u granicama normale - odnosno da mi ostavlja dovljno vremena za zabavu i razonodu. Da nositelji državnog pa i svjetskog razvitka osim što ispunjavaju svoje privatne ciljeve malo više pažnje posvete na aktualni život pojedinca-naroda, jer ipak je taj pojedinac-narod energija koja i njega pokreće i da se ne koriste tehnike zastrašivanja i zaglupljivanja i laži.

Ne, ja neznam kako žive radnici u visokorazvijenim državam a još manje znam kako žive "bogovi". Ne, neznam kako danas izgledaju moderne tvornice svijeta, mogu samo pretpostavljati.

Kakvu promjenu svijesti želim?
    Da bi mogla odgovoriti na ovo pitanje, morala bih prvo dati odgovor na pitanje - Što je svijest?. Mislim da je na to vrlo teško dati odgovor i da bi svaki moj pokušaj vrtio se u krug. Ali mogu pokušati - svijest bi bilo sve ono što mene čini kao misaono biče, svo znanje i sva iskustva koja me čine kao osobu sposobnu razmišljati i prosuđivati i na temelju toga odlučivati.
    U kojem smjeru i zašto?
    U smjeru naprijed, nazad ići nema smisla treba uvijek gledati prema naprijed a posebno u sadašnji trenutak. Zašto - zato što trenutno stanje svijesti ljude odvlači u depresiju, razočaranje, beznađe i tugu. Neko izlaz traži u vjeri, neko u tehnologiji, neko u alkoholu i drogi, neko u neprekidnom nočnom životu i zabavama, neko u iskorištavanju tog obezglavljenog stanja svijesti. Trenutno radim na mjestu gdje je protok ljudi jako velik i kriza svijesti je golema.
    Koja je to bolja svijest od postojeće svijesti?
    Nemam točnog, eksplicitnog iliti opće važečeg odgovora na ovo pitanje. I meni je to zagonetka na kojoj radim. Možda bi bolja svijest bila ona koja bi pokrenula ljude, koja bi im otvorila nove putove prema naprijed. Društvo u današnjem trenutku gleda samo materijalno i zdravstveno. Bilo bi dvolično od mene da kažem da novac nije bitan, meni je to najvažnija sporedna stvar u životu, jer to je činjenica, ali ipak...zar mi treba auto od pola milijuna eura? Zar mi treba kućetina od 500 kvadrata? ....nametnute su nam nekakve izmišljene potrebe, a mi gladni svega(?) tonemo u mulj zabluda i laži. Ipak, sve te velike industrije, korporacije i nositelji državnog razvoja moraju zarađivati da bi pojedinac-narod mogao nešto zaraditi i opet to potrošiti. To je začarani krug kojeg ako se prekine.....dolazi do svjetske krize?!
    O boljem stanju svijesti teško je govoriti a da se ne uđe na područje filozofije, vjere, sociologije.
    Bolji svijet od današnjeg svijeta? - ne, ja to tako ne zamišljam. Današnji svijet je za mene savršen upravo takav kakav jest, jer jedino putem aktualnih događanja doći će do promjena. Svijest je kao voda - ali ne u obliku agresivne podivljale rijeke koja probija nasipe već je tiha podzemna, nevidljiva riječica koja polako ali sigurno otvara sebi nove putove i neprestano ide naprijed, dalje...nezaustavljivo. Možda bi trebalo razmišljati o boljem društvu kao takvom. Ali sad već predaleko odlazim od same teme.

Je li to možda svijet u kojem će svi ljudi za ručak imati pečene patke!? Recimo ja volim žgance s mlijekom, a Vi? Pečene patke ne volim, a žgance volim uz brudet ili sa vrhnjem, i ima još mnogo načina kako volim žgance iliti pulentu

I mislim da se svijet ne svodi samo na hranu, i zašto bi svi trebali imati pečene patke, ne ne i ne. Ostavljam im svima mogućnost izbora da jedu što god im srce poželi. A Vi?
    Last edited by Blinky; 12-10-10 at 07:17. Reason: tipfeler:)

član
    Quote Originally Posted by Blinky View Post
    Birati od dva zala manje zlo je jako mudro. a još mudrije je znati koje zlo je manje, a koje veće? Ako je sve zlo, a samo svijest nije, onda jao se onima koji nemaju svijest,a takvi je najviše. Svjesni su nas bili UČILI i popušili!!

Blinky's Avatar
    Tko nas UČI svojim djelima a ne rječima?

+ Reply to Thread

Tags for this Thread