+ Reply to Thread
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 33

Thread: NWO - New World Order

član nobie's Avatar
    size="tall"

NWO - New World Order

Ovo je tema za raspravu o NWO-u tj. totalnoj kontroli planeta od strane elite; koja kontrolira ne samo sve najvece firme svijeta nego kontrolira banke, cijele drzave te vodi ratove diljem planeta; a koju nazivamo - masoni.
    Sam vrh masonstva su illuminati.

NWO se uspostavlja vec godinama, desetljecima i, nazalost, u je zavrsnoj je fazi ( ova ekonemska kriza to dokazuje ), a za sve, koji ipak prvi put cuju za NWO, prilazem par "filmica" kako bi se sto bolje upoznali s tematikom...

član nobie's Avatar

član
    NWO je samo drugi izraz za GLOBALIZACIJU. Na mom portalu WWW. Ishodište. com imate nekoliko tekstova o GLOBALIZACIJI. Pogledajte ih. Ako je globlizacija imperativni evolucijski proces čovječanstva onda je NWO ( Novi svjetski poredak ) logična posljedica tog procesa. Ne može se korektno govoriti o NWO ako se globalizacija pogrešno shvaća i interpretira. Eto, na primjer, elektronizacija i informatizacija svijeta je primarni aspekt globalizacije,a time i NWO-a. Što s tom činjenicom, t.j. da svijet zahvaljujući internetu postaje GLOBALNO SELO!? Toatalna kontrola takvog " sela " je imperativ, kao što je impertaiv totalna kntrola ljudskog organizma. Mozak je taj koji to kontrolira, zar ne?
    GLOBALNI MOZAK - SUPERMOZAK je u funkciji te totalne kontrole. Bez tog mozga NWO ili GLOBALIZACIJA se pogrešno shvaćaju i interpretiraju.

član nobie's Avatar
    Globalizacija je jedno a NWO nesto sasvim drugo....

Na primjer... ako pitate danas ljude dali imaju sto protiv globalizacije velika ce vecina reci ne... a ako pitate dali imaju nesto protiv NWO-a i objasnite im sto NWO podrazumjeva.... a to je ukidanje nacionalnih drzava... ukidanje svih nacionalnih valuta i unistavanje ekonomije (sto je btw upravo sada na djelu sa ovom "ekonomskom krizom") te uvodenje jedne svjetske valute... te nakon toga i cipiranje ljudi... pa jedna svijetska vlada... jedna vojska... unistavanje religija u prvom redu krscanstva pa potom islam itd. itd. velika vecina ljudi ce biti protiv toga...

Mogao bih se donekle sloziti da je NWO ustvari "globalizacija" ali ljudi ne smatraju pod globalizacijom sve ovo sto sam ja naveo pod NWO...
    Last edited by nobie; 29-08-10 at 13:39.
    Don't Judge Me, If You Don't Know Me... Only God Can Judge Me And No One Else... No One Else...

član
    Od mene nikada, ili ćete rijetko ćuti da se s nečim slažem, ili ne. Sve ljude bi trebale zanimati činjenice – istine, a ne mišljenja.

Oni koji shvaćaju NWO kao diskriminaciju, kao poništavanje autonomija država silom, novcem, tehnologijom i nekakvim imaginarnim potrebama gube iz vida činjenicu da su narodi kroz povijest uvijek stvarali sami sebe. Tako će i ostati u globaliziranom, ili u novom svjetskom poretku kao posljedici globalizacije.

Procesi u svijetu uopće ne potvrđuju trend, prema propasti, već naprotiv prema daljoj evoluciji i razvitku. Dokaz za to su pacifičke civilizacije, naročito Japan, Kina, Indija, Malezija i druge.

Protivljenje novom svjetskom poretku i globalizaciji je slično onome kada su marksisti trubili na sve strane kako kapitalisti žele vladati svijetom uz uništavanje siromašnih i malih naroda. Kao što znamo, svi narodi i države koje su pošle putem borbe protiv kapitalizma, ubrzo su se vratile kapitalizmu uz velika stradanja i patnje. Isto će se dogoditi i s teorijama o „ groznom „ NWO poretku.

Ako je Globalizacija imperativ onda je imperativan i Novi svjetski poredak. Tu barem dvojbe ne bi trebalo biti.

Koliko ima protivnika Novog svjetskog poretka toliko ima i antiglobalista, jer je to ista družina ljudi. Ti ljudi ne vide da je globalizacija i novi svjetski poredak posljedica daljnje napredne evolucije, a ne stagnacije. To su objektivni procesi, a a ne subjektivni kako sugeriraju zapisi u uvodu ove teme.

Ako je riječ o Hrvatskoj, a trebala bi biti, onda treba reći da Hrvatska što prije tim bolje treba naći svoju funkcionalnu ulogu u globaliziranom uređenom svijetu. Već time što je članica Ujedinjenih naroda Hrvatska je globalistička, a ako je globalistička mora se uključiti i u novi svjetski poredak. Tek bez toga gubi svoj identitet i iščezava kao „ apendiks „ Tko to eventualno želi, naravno nije Hrvat.

Sa svakim organizmom upravlja centralni upravljački organ – mozak, tako mora biti i s čovječanstvom. Što se to prije shvati to tim prije bolje za čovjeka i čovječanstvo.

Sile globalizacije, ili sile za uspostavljanje novog svjetskog poretka su goleme, pregoleme, da bi im se moglo suprotstavljati. Ta sile se utemeljuje na minulom i sadašnjem stvaralaštvu i radu čovječanstva.

Masoni putuju i SVEMIR, ne vodite brigu o njima. Vodite brigu o vodi!

član
    Poštovani g. Geza. Slažem se s Vašim mišljenjem, ali samo djelomično. Globalizacija postoji i to je činjenica, zahvaljujući tehnologiji itd. I to je određena 'prirodna' evolucija. Međutim, ono što ja vidim kao problem je ono što se radi protiv čovjeka, njegove slobode i dobrobiti. Tu je GMO, uništavanje Zemlje, kontrola i manipulacija ljudi, trovanje (chemtrails, fluor, klor u hrani i vodi)... Dakle, oni koji vode ovaj proces globalizacije, rade protiv čovjeka. Koji su njihovi motivi - ne znam. Ali postoje činjenice koje govore o tome da ova zavjera nije samo teorija...
    Ovaj 'mozak' u svakom slučaju ne radi na dobrobiti svojih 'stanica', nego kao da je protiv njih!

A kako da vodimo brigu o vodi, kada se ona sustavno zagađuje. Ja npr. više nigdje ne mogu naći vodu koja bi bila stvarno prirodna i zdrava... I kako masoni putuju u svemir? To još nisam čuo...

član
    size="tall"

Nwo

Dijlim Vše gledište. Popratne pojave razvitka čovjka i čovječanstva su velike, štetne su u mnogoćemu, ali to nije ni početak ni kraj priče. Nije isto da li nas ima milijarda ili 7 milijardi. Zamislite samo koliko milijarda tona materijala majćice Zemlje je prerađeno ( transformirano ) u tračnice, lokomotive, vagone, brodove, kamione i milijarde kojekakvih strojeva. To se ne može proizvesti bez utjecja na okoliš. Vjerujem da nam je to jasno.
    Međutim, problem je čini mi se druge daleko ozbiljnije naravi - NWO. U tom smislu pripremi sam krači tekst da bi svi znali o čemu govorimo i raspravljamo. Evo tog teksta:

Ovako se objašnjava novi svjetski poredak ( NSP ).
    NSP se je korišten od strane mnogih političara stoljećima. Konspiracija je karakteristika koju su uvodili ekstremno snažni centri moći, a činili su ih poznate osobe u svijetu, politički lideri nekih država, korportivne elite kao i visoka društva Europe, uglavnom pod Britanskom krunom koji su imali ideju stvoriti jedni svjetsku državu. Takav koncept imali su nacisti i komunisti koje su ideološki predvodili Židovi.
    Židov Paul Warburg kaže: „ Mi ćmo imati svjetsku vladu htio to netko ili ne. Jedino pitanje je kada će takva vlada nastati ? „
    Prema ovakvim izjavama, smatra se da su Židovi glavni nositelji koncepta NSP-a.
    Intencija je provesti potpunu kontrolu nad svakim čovjekom na Zemlji i reducirati broj stanovnika na jednu trečinu.
    Godine 1992 nastala je priča o Komitetu 300 koji ima za cilj uspostaviti jednu svjetsku državu , jedna monetarni sistem bez demokratskog nadzora s kojim bi rukovodili oligarhije samoodabrane između svojih članova.
    U takvom društvu ne bi bilo srednje klase, već samo oni koji upravljaju i oni koji su upravljani. Svi zakoni bili bi uniformirani prema pravnom sistemu svjetskog suda koristeći unificirane zakone koji bi vrijedili za sve zemlje. Svjetska vlada bi imala jedne policijske snage i jednu vojsku. U takvoj svjetskoj državi granice između država više ne postoje. Privatno posjedovanje vatrenog oružja, ili bilo kojeg drugog oružja je zabranjeno.
    U ovako zamišljenom svjetskom poretku više nema izbora prema stranačim listama, ili prema opozicji i pozciji. Sada postojeće opozicione grupe od strane novinara smatraju se „ borcima za slobodu „ i često se identificiraju sa ljevicom prošlog stoljeća, ili s ljevičarima modernog doba koji se bore za zaštitu ljudskih prava, ljudske slobode, zaštitu okoliša ili su lučonoše za pravedni poredak i pravdu. Takvi često demoniziraju lidere najrazvijenih država, kao što je to nedavno bilo s američkim predsjednikom Bushom. Uspoređivalo ga se s Hitlerom, a zanimljivo je nikada sa Staljinom. Na taj se način stvara otpor prema Novom svjetskom poretku i globalozaciji , pogotovo ako se zna da su članovi Komitta 300 internacionalni bankari, plemići i farmaceutski karteli, kao i glavene multinacionalne kompanije. Kraljevska obiteljk Engleske uvijek presjeda ili kontrolira rad Komiteta.
    Smatra se da su centri Novog svjetskog poretka gdje se donose odluke u Londonu, Baselu u Švicarskoj i Brusselu - NATO – koji se smatra vojnim alatom NSP-a.
    Lideri glavnih industrijskih zemlja kao što su SAD, Engleska, Njemačka, Italija, Australija, Novi Zeland i druge kao člnice G7/G8 su aktivni i kooperativni u uspostavljanju NSP-a.
    Neki smatraju da su svjetski ratovi i ekonomske depresije i recesije pažljivo planirani od strane elite NSP-a. Šapanjolsko – Američki rat 1898., 1. i 2, Svjetski rat, velika depresija, Francuska revolucija, Ruska boljševička revolucija 1917., pojava nacizma i komunizma, Korejski i Vijetnamski rat, Zaljevski rat, rat na Kosovu te rat u Iraku bili su uzrokovani elementima NSP-a.
    Dakle, vidimo da je NSP nastojanje da napravi jedan unitarni svijet s kojim bi upravljala i vladala elita čovječanstva. Ta nastojanja uvijek su artikulirana od strane pojedinaca kao politički program, a ne kao determinirani proces bez utjecaja svjetske elite. Tek u posljednje vrijeme javlja se jedan novi proces koji se naziva GLOBALIZACIJA koja u sebi sadrži i NSP.Javlja se kao posljedica tehnološkog razvitka država i svijeta. Globalizacija je najveća promjena čovječanstva zadnjih 350. godina. Tako zapravo imamo stari i novi Svjetski poredak. Promjene koje time nastaju naziva se GLOBALIZACIJA, koja na primarno tehnološki način razara nacionalne granice i reducira opsege djelovanja nacionalnih vlada. Neki smatraju da se svijet kreće od svijeta s granicama prema svijetu bez granica. Ostvarenje već vidimo u EU, a u tehnološkom kontekstu to je elektronizacija i informatizacija svijeta, te veliki porast dinamike kretanja ljudi i roba u svijetu, zrakoplovima, brodovima, vlakovima i kamionima. Sve su to činjenice koje kazuju o postojanju dva paralelna procesa, jedan je politički a drugi je tehnološki u ostvarenju NSP putem procesa globalizacije. Zato je potpuno pogrešno odvajati NSP od Globalizacije, jer se time gube iz vida pozitivni procesi.
    Ako imamo na umu što napisano za NSP i usporedi s onim što sam napiso o Globalizaciji i ako se tome dodaju ove engleske rečenice: „Corporate media pundits have characterized globalization as an irreversible force–much like gravity. They say we should accept it and get on with our lives. Powerful forces like the World Trade Organization, the International Monetary Fund and the World Bank are main proponents of these globalization policies . „, a to su i akteri u stvaranju NSP i globalizacuje, kao što su WTO, IMF, i Svjetska Banka.
    Hrvatska će ubrzo postati nova čanica EU u kojoj se granice drugačije definiraju od postojećih definicija, a države članice uređuju svoje zakonodavstvo prema zakonodavstvu EU-a. Kretanje, ljudi, kapitala i roba dobiva posve nove oblike. Sv su to već elementi NSP-a i globalizacije. Protiviti s tome je isto onome kada su se ljevičari protivili kapitalizmu. Ni malo korisno i napredno. Čak štoviše bilo je tragično! To se lako može ponoviti sa žarištem na Istoku. To je primarni problem,a ne očuvanje prirode kako si to zamišljaju romantičari.

član
    Ne bih rekao baš da dijelite moje mišljenje...
    Ovo sve što pišete baš potvrđuje očitu konspiraciju! Pa zar hoćemo da postoje ljudi koji koji upravljaju i koji su upravljani (gospodari i robovi)!? Da sve je to točno i baš to se sprema - međutim - ja sam protiv toga! Ne vidim zašto se ljudi ne bi trebali protiviti tome? Smanjenje populacije na jednu trećinu!? Vi to ozbiljno? Zašto to uspoređivati s ljevičarima koji su se protivili kapitalizmu? Ovo je totalna kontrola, manipulacija i ropstvo!
    Ja nisam nikakav romatičar, nego realist! Ovakav "napredak" vodi čovječanstvo u propast ili u ropstvo...

član
    Kad Vi kažete da ne dijelim Vaše mišljenje onda je to zasigurno i tako. Vi imate svoje mišljenje, ja imam svoje mišljenje.

U mom postu sam napisao ono kako drugi shvaćaju i interpretiraju NSP i Globalizaciju. Moje gledište je u tekstovima na mom portalu.

Vi u što ste uvjereni budite i dalje uvjereni i budite protiv toga u što ste uvjereni da je zlo. Ja samo sugeriram da je to traćenje vremena. Procese globalizacije i nastajanje NSP ne može zaustaviti nitko, pa ni Vi, jer je to objektivi evolucijski razvojni proces. To je moje primarno gledište. Nekome se sviđa nekome ne. No predlažem Vam da bude oprezniji kada mi pokušavate staviti u usta što nisam rekao. Smanjenje na 1/3 populacije nisam izmislio ja niti su to moje riječi, već su to riječi onih protiv kojih se borite. Uglavnom to su židovi. Pa borite se gospodine.

Zašto ljevičari? Zato što su ljevičari soj svjetske siromašnije populacije koji se povijesno bore protiv onoga što je progresivno i zato što kad govore obično lažu.

Da je totalna kontrola, i jest! To je još napisao Orwell. Ja sam za tu totalnu kontrolu, ali ne nacističkim ili komunističko Staljinističkim metodama, već suptilnu i nevidljivu, onako kako to gleda onaj „ s neba „. Zašt sam za to? Zato što je na svijetu već preveliki broj budala koji po džepovima nose kojekakve smrdljive naprave i bombe kod podmeću po stražnjicu, ili u krilo drugim ljudima.

Ako ste realist onda morate vidjeti sve kulturološke, intelektualne, tehnološke, komunikacijske, obrazovne, sociološke i religijske vrijednosti NSP koji donosi globalizacija.

Zar nije divno razgovarati s tisućama ljudi u svijetu ma gdje bili iz svoje sobe, zar nije lijepo da uvijek u svako vrijeme imamo odgovor i uputu na svako pitanje, zar nije maksimalno humano da ljudi mogu putovati bilo gdje u svako vrijeme kada žele, zar nije trgovanje u syber prostoru u kojem se već odvija bussines vrijedan na stotine milijarda dolara, čudo suvremenosti, a mi za to vrijeme tulumarimo da li je globalizacija korisna ili ne.

Za razliku od Vas ja vidim put čovječanstva u sretnu budućnost, a ne u propast, nikakvo ropstvo…… to su pojmovi iz prošlih stoljeća i propale političke Internacionale, koje je tek bila ropstvo na temeljima ideološke političke globalizacije. Znate li Vi nešto išta o tome?

član
    Da, malo sam neoprezno to napisao: "Vi to ozbiljno?" Ispalo je nehotice kao da ste vi to rekli, ili planirali, a niste... Moja isprika za to!

Slažem se da globalizacija donosi puno dobrih stvari, o kojima govorite... ali to da preveliki broj budala po džepovima nose smrdljive naprave i bombe... To jednostavno nije istina! Da budala ima i primitivnih ljudi, s tim se na žalost mogu složiti! Ali da ih treba staviti pod totalnu kontrolu!? To su lažne izlike, da bi se ljude kontroliralo! Ja sam za dostojanstvo i slobodu čovjeka, da se razumijemo, a ne za neki komunizama i sl. stvari. Osim toga ja sam za prirodu i prirodan način života - prije svega! Ovaj progres koji imamo je bolestan, neprirodan i uopće mu se ne divim (iako ima nekih pozitivnih strana, kao što su navedena povezanost svih ljudi i sl.)

Ne vidim nikakvu sretnu budućnost čovječanstva, pošto vidim da je previše siromašnih koji nemaju ništa i šačica bogatih koji imaju sve i koji stvaraju NSP, kontrolu, manipulaciju itd! To nije težnja za nekom vrstom komunizma, nego jednostavno za nekim pravednijim i normalnijim društvom! Ovaj progres je otišao predaleko, dok čovjek duhovno kaska za njim. Ovo je čisti materijalizam, koji potiskuje duhovne vrijednosti i mogućnosti čovjeka, kao i opće ljudske vrijednosti (npr. humanizam).

Ja sam protiv 'borbe', ali sam za to da ljudi budu više svjesni onoga što se događa i da shvate da se radi zapravo radi protiv čovječanstva. GMO, farmacija, prehrambena industrija, bankarstvo, farsa od demokracije, prodaja vode (možda i zraka?), fluor, klor i druge vrste trovanja koje se provodi... I što je tu dobro?
    o.k. Ne moramo se slagati, naravno. Samo iznosimo svoje mišljenje. Forum za to i služi, zar ne?

+ Reply to Thread

Tags for this Thread