+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2

Thread: Konobar

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    size="tall"

Konobar

Kako je to biti konobar, znaju samo oni, koji su se oprobali u istom.

Pa evo, kako sam i sama, svojedobno radila i taj posao, rekla bih da je to jedan vrlo težak i iscrpljujući posao.

Stalno si na nogama, u pokretu; često i u trku.
    Animir si dama (nevezano sad za rod/spol), jer u lokalu (disko klubu ili već) je bitno raspoloženje.
    Trpiš česta podcijenjivanja i bahatost na koju ne smiješ uzvratiti, a tako bi rado. Joj, kako bi ponekad rado.
    Naseru ti se na šank i opterećuju svojim problemima i kuknjavama. Teško je ostati indiferentan, a ponekad ti dođe da ih sve što "piju i plaču" za šankom torpediraš Bogu iza nogu.
    Meso si. Gledaju na tebe kao da si u kavezu, znaju kad i gdje će te naći i stalo sline. Opet, ponavljam, ovo nema veze sa spolom. Isto je i konobaricama i konobarima. Nekad ti paše, ali uglavnom ti ide užasno na živce.

Užasan posao, koji, ako nisi nervozan "po prirodi", ipak može biti i vrlo dobar, jer donosi čisto pristojnu zaradu, ali i upoznaješ mnoge zanimljive ljude.

Ima i jedna caka: Dobar konobar - NE SMIJE PITI! (tj. smije, ali neće dugo izdržati raditi taj posao, a da se ne pretvori u hodajući kostur ili se razboli na neki način).

Eto, to bi bilo ukratko konto mog iskustva za šankom.
    Jedva čekam čuti druga(čija) iskustva.

Blinky's Avatar
    Pozdrav svima

Konobarila sam dobrih 15 godina , težak i težak i težak posao. Kako fizički tako i psihički. Odradila sam to pa neznam ni sama kako, ali gledajući sad unatrag gotovo kao robot i kad se memorija napunila.......bzzzzzzzzzzz kratki spoj i nikada više . Upoznala sam jako mnogo ljudi, ali vrlo mali broj vrijednih siječanja i mog vremena. Tužno je što sam uvijek bila doživljavana kao objekt raznoraznih namjena , a rijetko kada kao osoba. Tužno je što je i danas u velikoj večini slučajeva još uvijek tako i ne samo u tom području.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread