Page 1 of 31 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 10 of 306

Thread: Moderator i njegovo stado (livada bez moderatora :D )

persona non gratis
    size="tall"

Moderator i njegovo stado (livada bez moderatora :D )

Dobar dan, dobri ljudi!
    (lošima ko j.m. )

Evo, otvaram ovu temu u cilju unapređivanja virtuelne poljoprivrede i stočarstva.
    Sve je više seljaka koji migriraju u grad i tamo se transformišu u seljobere, dok pošten čovek seljak ostaje sam da rmbači i hrani urbane građane i urbane seljobere.
    Drugovi i drugarice, dame i gospodo, seljanke i seljaci, građanke i građani, seljančure i seljoberi!
    vreme je da izvršimo obrnutu migraciju i usmerimo duh prosvetiteljstva i napretka k našim ruralnim predelima.
    (kako serem, to je neviđeno No, ne zaboravimo da se prirodno đubrivo u poljoprivredi veoma visoko kotira )

dakle, plan za oživljavanje ovog pdf-a je sledeći:

- napraviti urnebesan i zanimljiv chat topic koji će privući veliki broj diskutanata
    - stvoriti ovisnost od ovog pdf-a
    - elegantno chat prebacivati na teme koje se tiču poljoprivrede i stočarstva
    - organizovati kratke video kurseve upotrebe ašova, motike, grabulja i kose.
    - dodeliti besplatne motike i grabulje najboljim polaznicima kursa
    - organizovati dobrovoljan rad forumaša na imanjima supermoderatora i admina, na obostrano (a i svestrano) zadovoljstvo.

A sada krećemo sa zanimljivim temama koje nemaju mnogo veze s poljoprivredom, ali su dobre za privlačenje pažnje velikog broja posetitelja.

(tema izvorno dignuta na forumu Poljoprivreda i stočarstvo, no kako nema veze s istim, prebačena na odgovarajuće mjesto.
    enky

................

Ovako se bori protiv lopova (klik)
    Last edited by sanja; 20-02-11 at 19:46.

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    ahahahahahah. umirem.

majstorski

nisu mi baš svi doma (jedan je otišao na put), ali svakako ću se pridružiti ovoj humanoj akciji.

persona non gratis
    dakle, evo teme koju će mnogi forumaši rado priviti u naručje i smatrati je knjučnom temom evr potegnutom na nekom forumu.

Tema su - moderatori.

moderatori su, kao što znamo, ljudi koji na forumima imaju moć nad drugim forumašima i tretiraju ih kao svoje stado - određuju im u okviru koje ograde se mogu kretati, na šta smeju a na šta ne smeju blejati, na kojoj livadi smeju da pasu, etc.
    Moderatori su ti koji zabludele ovce lupaju šibom, ili šalju u večna lovišta.
    (iako se ovce ni po jednoj kategorizaciji ne ubrajaju u lovnu divljač)

Sada kada smo definisali odnos između forumaša i moderatora, možemo postaviti nekoliko ključnih filozofskih pitanja vezanih za moderatore i njihovu pastirsku praksu.

Prvo neka bude ovo:
    - Šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da shvati dokle se proteže njegova, a dokle komšijska livada?
    Iliti, drugim rečima - šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da razume teme i postove forumaša koje bi svojim pastirskim prutem trebao usmeravati?

Da čujemo vaša iskustva, mišljenja, sugestije, kletve i off-topice.

Scrubs
    Guest
    - organizovati kratke video kurseve upotrebe ašova, motike, grabulja i kose.

persona non gratis
    dva supermoda se raduju temi, to ne sluti na dobro.

:uzdah:

Scrubs
    Guest
    Nikako

klon B
    Guest
    - Šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da shvati dokle se proteže njegova, a dokle komšijska livada?
    Iliti, drugim rečima - šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da razume teme i postove forumaša koje bi svojim pastirskim prutem trebao usmeravati?
    Štovana pastirice, zaboravili ste jednu važnu granu a ta je marikultura, koja u sebi sadrži uzgajanje riba, školjaka i srednjoškoljaka s tim da se za uzgoj ovih potonjih javljam kao dobrovoljac za eventualne radne akcije.

klon B
    Guest
    Jel moguće da moj post još uvjek stoji? E moderatori, moderatori...

persona non gratis
    štovani klone, odnos moderatora prema forumašima bi se teško mogao opisati kao odnos ribara prema ribi.
    mislim, ribe ne govore, a i ne bleje. Simbol su nekoga ko ne daje glasa od sebe.
    postojanje moderatora je, dočim, usko vezano za (o)glas(havanje) forumaša.

klon B
    Guest
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    štovani klone, odnos moderatora prema forumašima bi se teško mogao opisati kao odnos ribara prema ribi.
    mislim, ribe ne govore, a i ne bleje. Simbol su nekoga ko ne daje glasa od sebe.
    postojanje moderatora je, dočim, usko vezano za (o)glas(havanje) forumaša.
    Ma sve 5 nego dogodio vam se previd, naime mislim da sam prekršio zakon ili sam barem na samoj granici istog, a o moralno/etičkim vrijednostima posta najblaže bi bilo okarakterizirati ga kao šovinističkog i mizoginog uz to i vrlo morbidnog. Takvi su postovi za brisanje.
    Štovana sanja, tražili ste citiram--
    Šta ako moderator nije dovoljno inteligentan da shvati dokle se proteže njegova, a dokle komšijska livada?
    , Dao sam vam primjer, ne vjerujem da niste shvatili, već po mom skromnom mišljenju nedostajalo vam je sigurnosti da isti i sankcionirate.
    Ne zamjerite na edukaciji.

P.S. Ako uzgajanje srednjoškoljki nije zakonski prekršaj, svakako je za brisanje.

Tags for this Thread