+ Reply to Thread
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 36

Thread: demokracija kao put u idiokraciju

Equalizer
    Guest
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    Ma ja ti nisam za melitokratiju, niti je topic o melitokratiji, tako da ovim malčice idemo u off.
    Al neka, nek izbirstrimo, pa ćemo onda dalje.

Mislim da su u prvoj varijanti šanse negde podjednake (pogledaj razloge za glasanje štićenika one moje prijateljice).
    Pa to se uklapa u moju procjenu.

S tim što su male šanse da se pod takvim uslovima kandiduje bilo ko ko je ujedno i inteligentan i benevolentan.
    Mislim da to nije primarni razlog nekandiranja...

U drugoj varijanti - hm, ne bih rekla da među ljudima koji su desni kraj gausove krive po pitanju inteligencije mahom nalaze nebenevolentni i korumpirani.
    Ali oni koji uspiju isplivati kroz stranačke strukture - jesu.

No, opet - sve se to svodi na želju za moći nad drugima, bilo kakvo glasanjei i bilo kakav oblik vlasti.
    Eh, pa to i je problem.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Vess View Post
    Slažem se s uvodnim postom, no ne i s vađenjem iz konteksta citiranog. Jer je kontekst bio jako važan. Zapravo, razni luđaci i jesu na čelu ovog svijeta, samo nisu dijagnosticirani, nit mogu biti, u ovome svijetu.
    O kakvom vađenju iz konteksta pričaš?

Citat je dat u celosti;
    Dat je link na konkretan post, tako da se može videti čak i kontekst u okviru koga je to napisano;
    Autoru te idiotarije je dat link na ovaj topic i pozvan je da razjasni eventualne nejasnoće.
    (nije se javio, jer nije u stanju ništa pojasniti. On jadan samo zna papagajski citirati šta piše u zakonu i na viki, ali ako mu zahtevaš odgovor koji uključuje razmišljanje, e, to ide već malo teže)

Dakle, budući na gore nabrojano - šta je tu izvađeno iz konteksta?

To što su ludaci i intelektualno inferiorni na položajima - coach potato smatra SREĆOM.
    No, pobeže čovek pre nego što je stigao da obrazloži svoju ushićenost članom 54.

ja sam za demokraciju,samo neznam di da se predstavim

Equalizer
    Guest
    Quote Originally Posted by scorpio57 View Post
    ja sam za demokraciju,samo neznam di da se predstavim
    Ona u praksi ne postoji. Postoji samo riječ koja bi se, kada se govori o stvarnosti, a ne ideji, trebala pisati pod navodnicima. To što se ne piše pod navodnicima, to što neki zaista vjeruju da postoji - to je tek posljedica ljudske površnosti i gluposti...

. Vess's Avatar
    Točno tako.

. Vess's Avatar
    O kakvom vađenju iz konteksta pričaš?

Citat je dat u celosti;
    Dat je link na konkretan post, tako da se može videti čak i kontekst u okviru koga je to napisano;
    Autoru te idiotarije je dat link na ovaj topic i pozvan je da razjasni eventualne nejasnoće.
    (nije se javio, jer nije u stanju ništa pojasniti. On jadan samo zna papagajski citirati šta piše u zakonu i na viki, ali ako mu zahtevaš odgovor koji uključuje razmišljanje, e, to ide već malo teže)

Dakle, budući na gore nabrojano - šta je tu izvađeno iz konteksta?

To što su ludaci i intelektualno inferiorni na položajima - coach potato smatra SREĆOM.
    No, pobeže čovek pre nego što je stigao da obrazloži svoju ushićenost članom 54.
    Radi se o zabrani diskriminacijie. Naravno, puko pravna stvar, no onemogućuje da se ljude koji su retardirani trpa npr u konc logore, pa je čovjek na to valjda mislio.

persona non gratis
    Kakve veze imaju izbri za predsednika sa konc logorima?

pa ja ne znam da su ikada strpali u logor nekoga zato što nije podoban za predsednika države.

. Vess's Avatar
    Radi se o općenitoj zakonskoj zabrani diskriminacije, što je pohvalna stvar, iako samo na papiru. Da - retardirani ne samo da neće u konc logor nego se imaju pravo i kandidirati za predsjednika države. Jer je diskriminacija zabranjena po zakonu, ako se isti odnosi na ljude.

. Vess's Avatar
    Rambo Amadeus predlaže osmišljavanje glasačkog listića koji bi bio dizajniran tako da onemogućava glupog čoveka da ga ispravno popuni.

Iz toga zaključujemo jedno, a to su dve stvari:

- Rambo nije anarhista
    - Rambo diskriminiše glupe ljude, pa prema tome nije ni demokrata (samim tim ni idiokrata)
    - Rambo je za melitokratiju.
    A zapravo je četvrto, odavno poznato, Rambo Amadeus je vrhunski zajebant. Na humor se čovjek nasmije a ne secira ga.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Vess View Post
    Radi se o općenitoj zakonskoj zabrani diskriminacije, što je pohvalna stvar, iako samo na papiru. Da - retardirani ne samo da neće u konc logor nego se imaju pravo i kandidirati za predsjednika države. Jer je diskriminacija zabranjena po zakonu, ako se isti odnosi na ljude.
    Šta je pohvalno u tome što se retardirani mogu kandidirati za predsednika?
    Misliš da je izbor Georgija Buša bio čin hvale vredan?

+ Reply to Thread

Tags for this Thread