+ Reply to Thread
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 36

Thread: demokracija kao put u idiokraciju

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Vess View Post
    A zapravo je četvrto, odavno poznato, Rambo Amadeus je vrhunski zajebant. Na humor se čovjek nasmije a ne secira ga.
    Čudno, zato što je upravo rambo u par intervjua secirao humor

kao i embrouz biiirz (za koga nemam pojma kako se piše).

Šta ćeš, duhoviti ljudi su ujedno talentovani i za seciranje humora. Što vlastitog, što tuđeg.
    I drugo - ramboove zajebancije su smrtno ozbiljne.
    Ko to ne shvata, ne shvata ni njegov humor.

Orao's Avatar
    Eh, još kad bi inteligencija bila objektivna i mjerljiva...gdje bi vam bio kraj.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Orao View Post
    Eh, još kad bi inteligencija bila objektivna i mjerljiva...gdje bi vam bio kraj.
    in fact, it is.

Ali ti si upravo na jednom drugom topicu dao značajan doprinos u prilog mojoj tezi.

Naime, favorizovao si američku demokratiju u kojoj su objašnjenja NEPOŽELJNA (dao si primer američkih foruma), već se postavljene besmislice trebaju prihvatati bez iole razmišljanja (jer se razmišljati i nema čime)
    Upravo takav sistem je detaljno opisan u genijalnom filmu iz uvodnog posta.
    (genijalan je zbog ideje i načina na koji je obrađuje, a ne kao umetničko ostvarenje - a kao inspiracija za film je poslužila upravo američka demokratija)

Orao's Avatar
    Ja sam favorizirao pravnu državu, a ne američku demokraciju. Iako bismo se trebali u mnogočemu ugledati na američko civilno društvo i slobodu medija.

persona non gratis
    Američka civilna država?
    Jel to misliš na JEDINU državu koja u modernom dobu vrši VOJNE INVAZIJE na druge države?
    Misliš na državu koja je pobila najviše ljudi u poslednjem veku? (dakle, više od hitlera ili od staljina)
    Misliš na državu u kojoj se najduže zadržao robovlasnički sistem?
    Misliš na državu u kojoj je i dalje (uprkos reklami) zajebano biti crnac, osim ako nisi bogati crnac?
    Misliš na državu koja je tvorac debilnih termina tipa "govor mržnje" (zabranjuju da se iskazuje mržnja prema crncima, kako bi prikrili koliko je te gadosti tamo), ili "kolateralna šteta" (kako bi legalizovali tendenciozna ubijanja civila radi postizanja vojnih ciljeva)

Misliš na onu civilnu državu u kojoj civili imaju jednu od svetski najjebenije katastrofalnih sistema zdravstvenog osiguranja?

Misliš na onu civilnu državu u kojoj je školstvo toliko katastrofalno, da više od 90% stanovništva ne zna koliko treba zemlji da se okrene oko sunca?
    Misliš na onu civilnu državu čija populacija prema nekim istraživanjima spada u najgluplje na svetu?

Da ne bih dalje nabrajala, jer može potrajati do sutra - na tu civilnu državu misliš?

Orao's Avatar
    Ne sjećam se da sam igdje napisao da je Amerika raj. I daj me poštedi svog popovanja. Di si na meni našla lječit komplekse.

persona non gratis
    Zašto misliš da sposobnost valjane argumentacije kod osobe izaziva komplekse?
    Ili to pokušavaš reći da je sposobnost valjane argumentacije posledica kompleksa?

Orao's Avatar
    Daj mi objasni kako od kompleksa napraviš valjanu argumentaciju, jel vegeta u pitanju, ili nešto kompleksnije?

persona non gratis
    Nakon stavljanja izvesnih korisnika na ignore, nastavljam s temom.

Dakle, just look at this beauty:

http://www.opendemocracy.net/article...ctices-lessons

democracy was a gift made by the Americans to the Europeans.

Democracy for export

Love Bird Rose's Avatar
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    Nakon stavljanja izvesnih korisnika na ignore, nastavljam s temom.

Dakle, just look at this beauty:

http://www.opendemocracy.net/article...ctices-lessons

Democracy for export
    :
    dobar, dobar
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

+ Reply to Thread

Tags for this Thread