+ Reply to Thread
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 67

Thread: Pokrivanje muslimanskih žena

size="tall"

Pokrivanje muslimanskih žena

Ono što prvo, nas nemuslimane, bode u oči jest to pokrivanje muslimanki.
    Zašto je tako propisano?
    Meni je to dugo bilo glupo, jer što bi se žena morala pokrivati kad tim pokrivanjem više izaziva, nego otkrivanjem. Pokrivanje ga dođe nešto kao zabranjeno voće. A kad je zabranjeno, onda je tek jako primamljivo, zar ne?

Sjetio sam se potom većine mojih poznanika (a ponekad i sebe), koji kad sjedimo na terasi nekog lokala i pričamo o poslu i ostalim nevažnim životnim pitanjima, zablokiraju ako blizu nas prošeće kakav "komad". Nekima se, sasvim nesvjesno, i otvore usta u stilu pravog blejanja.
    Što je najgluplje od svega, ti "komadi" izledaju uglavnom totalno bez-veze. Ako imaju minicu, noge su im najčešće ili krive ili debele. Ista je stvar s tajicama. Za dekolte da ne govorim. Nije bitno kakve su te grudi. Glavno da su što veće, da vire. Stražnjica, ista stvar. Što se bolje vide njene obline, to je "komad" bolji.
    Mislim da ste shvatili poantu.

Onda sam sasvim slučajno naletio na jedan članak u kojem neki znanstvenici tvrde kako žensko tijelo, njegove obline, djeluju na nas muškarce kao droga.

Pročitajte sami

Možda bi se fakat trebalo zamisliti nad islamskim propisom o pokrivanju žena, jer ako je istina da ženske obline na muškarca djeluju kao droga, onda je taj islamski propis ništa više nego zaštita nježnijeg spola od neugodnosti.

onda je taj islamski propis ništa više nego zaštita nježnijeg spola od neugodnosti.
    Islamski? Da.... Marija je bila pokrivena na isti nacin kao muslimanka. Neke zene-pastirice u planinskim podrucjima nose saleve tako da im se vide samo oci, radi zastite lica od vjetra i sunca....
    I, naravno, izbor odjece trebqa da ostane sasvim slobodan izbor svakoga pojedinca.
    Razgolicavanje ipak nije pristojno. Zene koje se tako dojevaju salju u okolinu svjesno ili nesvjesno poziv, slicno kao sto cine prostitutke. One svojim stilom odijevanja komuniciraju sa okolinom i daju odredjene signale. To je njihov problem.

Love Bird Rose's Avatar
    Propis je takav i ima svoje razloge.
    No, pri tome, dakako, treba voditi i računa da pokrijemo svoja usta, jer propisno pokrivenog tijela, bacajući vatru iz usta, nekada radimo veći nered nego obrnuto.
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

. Vess's Avatar
    Meni se sviđa to kao modni izričaj - iziskuje minimum truda za frizuru i šminku :
    A da ne govorimo o opsesivnim preokupacijama celulitom i debljinom, od čega koristi ima samo farmaceutska industrija. Fino se pokriješ od glave do pete i sve bi bilo ok da onda opet ne zure u tebe. No, ako bi mi takvo što bilo nametnuto kao propis, popizdila bih.

silver fox's Avatar
    Quote Originally Posted by Toni View Post
    Onda sam sasvim slučajno naletio na jedan članak u kojem neki znanstvenici tvrde kako žensko tijelo, njegove obline, djeluju na nas muškarce kao droga.

Možda bi se fakat trebalo zamisliti nad islamskim propisom o pokrivanju žena, jer ako je istina da ženske obline na muškarca djeluju kao droga, onda je taj islamski propis ništa više nego zaštita nježnijeg spola od neugodnosti.
    ha, u konačnici je zaštita muškaraca jer mičeš drogu od potrošača.
    a baš me interesira kak se štiti gay populacija ? jel onda i muški imaju burke?

Love Bird Rose's Avatar
    Silver fox, burka je kada je skroz pokriveno lice, a hidžab je u ono što se npr. nosi u našim krajevima - marama, otkriveno lice.

Imaš žena koje se neugodno osjećaju dok ih se odmjerava, takva sam npr. ja, bez obzira čini li to muškarac ili žena. (Nisam pokrivena.)
    "Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
    kapi

silver fox's Avatar
    Quote Originally Posted by Rose View Post
    Silver fox, burka je kada je skroz pokriveno lice, a hidžab je u ono što se npr. nosi u našim krajevima - marama, otkriveno lice.

Imaš žena koje se neugodno osjećaju dok ih se odmjerava, takva sam npr. ja, bez obzira čini li to muškarac ili žena. (Nisam pokrivena.)
    hm, @rose komentirajući temu zauzeo sam stav da je bilo kakvo sakrivanje žene atak na njezinu ličnost. zašto? - zato jer o tome ne odlučuje žena kao pojedinac ( znači isključivo ženin izbor ) ,već o tome odlučuje muški dio populacije ( kojem se živo fučka kaj žene misle ) .

nemoj mislit da ženama drugih vjeroispovjesti odmjeravanje ne smeta .
    isto tako nemoj misliti da će skrivanje iza burke il plašta omesti odmjeravatelje u njihovom naumu .
    skrivajući se iza bilo čega čovjek/žena trajno gubi samopouzdanje i sve teže će izać u
    životu ko pobjednik u bilo kojem sukobu - stav skrivanja uči: pokloni se i istrpi .
    a oni koji uče žene da se skrivaju čine to samo zato da bi njima lakše vladali.

kad se jednom uspiješ izborit i postaneš slobodan duh tek tad prave bitke počinju, iz dana u dan , da slobodan duh i ostaneš .

. Vess's Avatar
    Lijo, reč da bih rekla. Lijo, ti si vjerojatno žensko?!?

Mislila sam da mogu komentirati, ali mogu samo potpisati.

Sve je točno, samo bih nadopunila da je bilo što PROPISANO atak na ljudsku individualnost - uglavnom žensku - jer se nama više propisuje. Pokrivati se ili razotkrivati, svejedno, koliko ti nije po tvojoj vlastitoj volji - sve je to atak.

član
    Pokrivanje muslimanski je obaveza propisana Bozijom objavom. Pokrivanje ima mnogostruka znacenja, pokriva se ono sto je avret(stidni dio). Pokrivanje je zastita od napasnika i oka zavidnika.Historijski gledano uzimajuci u obzir okolnosti koje su bile kada je se propisalo pokrivanje, pokrivanje je propisano kada je u Medini vladala anarhija(fitna) pa su licemjeri napastvovali verbalno il fizicki Poslanikove i druge cestite zene, a pravdali su se time da su mislili da to nisu slobodne zene vec robinje. Inace u takvom drustvenom okruzenju pokrivanje se smatralo znakom slobodne zene.

Love Bird Rose's Avatar
    Ne očekujem da shvatite (sf i Vess) da je nama PROPIS od Boga nešto najsvetije... i u tom svjetlu, i u tom smislu gledamo i pokrivanje, ništa manje i ništa više nego koji drugi propis koji je od Boga. Kur'an je riječ Božja u kojem stoji propis.... capisci? Nije ga pisao muškarac, ni žena, nego je riječ Božja.
    Vess, napamet pričaš kome se više ili manje nešto propisuje.
    Propis koji je od Boga nama je 'iznad' nekakve naše vlastite volje... a termin 'naša volja' je isto za razglabati... a i ovo ćete opet krivo protumačiti i izgubila sam volju već sad
    Dalje mi se ne dâ jer nisam raspoložena.
    kapi

+ Reply to Thread

Tags for this Thread