+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 24

Thread: Ima neka tajna veza - iliti: Hrvati, idovi, i iracionalni osećaj krivice

Equalizer
    Guest
    Eh, sad, ja nisam neki obožavatelj lika i djela Vedrane Rudan, ali kada su joj meta sarkazma neki drugi, onda joj ovi koji sada zvižde, obično plješću. Ostaje činjenica da Židovi zloupotrebljavaju položaj nekadašnje žrtve u današnjem vremenu. Prošlost se, nažalost, ne može promijeniti... a u sadašnjosti Židovi nisu žrtva, nego sprovode nasilje nad slabijima...

persona non gratis
    Quote Originally Posted by enky View Post
    Meni je baš čudno kako ovaj židovsko-palestinski rat nikoga na uzbuđuje, a Hitler kao da je još živ.

to znači da svjetska javnost ne obraća pažnju na židovsko-palestinski rat, ali zato se još uvijek stalno podsjeća na ono što su radili nacisti tijekom drugog svjetskog rata? svašta
    Da, to ona kaže.
    Ne vidim šta ti je tu "svašta" ako se Hitler danas koristi kao "dokaz" o "večnoj" ugroženosti jevreja.
    Jer, u tom kontekstu je autorica to rekla.
    Pitam se ovih dana zašto je dim iznad Aušvica - vječni dim, a dim iznad Gaze je - pizdin dim.

[I]ista stvar. opet Rudanica insinuira kako javnost ne osuđuje rat u Palestini, a to, jednostavno, nije istina.
    Ne, autorica ne insinuira samo to.
    In fact, razgovor o jevrejima DANAS se sankcioniše najčešće pod izgovorom onoga što je hitler radio pre sedamdesetak godina.
    To radiš i ti, na ovom forumu.

Kada se osuđuju dešavanja u gazi, NUŽNO je povezati to s dešavanjima za vreme hitlera.
    Ostavljam tebi da malo promisliš zašto je to nužno, i zašto bez toga osuda ovoga u gazi nema smisla.
    (ne boj se, neću te predugo ostaviti. Ako vidim da ti se ne javlja samo, pojasniću. Mada bi bilo fino da iskoračiš iz šablone i probaš razmisliti)

javnost se cijelo vrijeme miješa i osuđuje. ima članaka i članaka, emisija i emisija te mnogo političkih i inih pokušaja za prekid tog dugogodišnjeg rata.
    hau jes nou.
    Za koliko su godina sjebali hitlera?
    A ovo su uspeli završiti? Ne baš? Koliko već godina ne uspevaju?
    Majkumu, kako to da se sa oličenjem svekolikog zla uspeš obračunati za šačicu godina, a za nešto tako "sitno" i neuporedivo manje značajno (tvoja interpretacija) - nema šanse da iko nađe leka?

Ovo nek ostane među nama; moj otac je u Jasenovcu pokušavao batom zauvijek riješiti židovsko pitanje.

sanja, ta kakva je ovo rečenica? "zauvijek riješiti židovsko pitanje"? ej, ne vidiš li ovdje mržnju? širenje mržnje? "zauvijek riješiti"?!!!
    Tipičan quote-mining.
    ta se rečenica ne može odvojiti od sledeće:
    "Čini li to mene doživotnim zločincem"
    (čime je jasno stavljeno do znanja da rudanka ubijanje jevreja u jasenovcu smatra zločinom)

A i sledećih par rečenica je neodvojivo od te koju si istrgnula iz njenog semantičkog "ležaja".

Ovako vaditi iz konteksta može vaditi samo neko ko je:
    - intelektualno ograničen
    - ograničen indoktrinacijom
    - ograničen paničnim strahom od vlasti, nadležnih, zakona i ostalih bezmozgovnih batica

biraj.

Da li to znači da sam ja dovijeka zločinac?

ok. naravno da nije, ali u sklopu "zauvijek riješiti", ona daje do znanja kako žali što njen otac nije uspio. ne znam kako se to može drugačije shvatiti i ne razumijem kako ti to ne vidiš.
    ja ne razumem kako ti nisi uočila reč "zločinac".
    A drugo, u jasenovcu se i jesu rešavala razna "nacionalna pitanja". To jeste bila zvanična politika.
    Hitler jeste pokušavao rešiti "jevrejsko pitanje".
    Isto kao što jevreji danas pokušavaju rešiti "palestinsko pitanje".
    Rudanica očito pravi jasnu paralelu.
    I mislim da razumem kako to ne vidiš.

A ovi današnji židovi, koji ubijaju Palestince, oni su potomci onih Židova, koji su letjeli u nebo i bili sapun.

ne vidiš li ovdje omalovažavanje rečenim "letjeli u nebo i bili sapun"? kakav je to izričaj, za Boga miloga? tebi je to ok?
    naravno da je ok. Ako jevreji stalno naglašavaju da su ONI ubijani u konc logorima, da su NJIH spaljivali i da su od NJIH pravili sapun - ne znam zašto to Rudanica ne bi mogla koristiti, pogotovo na tako inteligentan način na koji koristi (stavljajući celu priču u pravi kontekst)

I ja sama često to koristim, doduše u nešto modifikovanom obliku - ja često kažem da koljačke pizde među srbima opravdavaju svoja klanja tobožnjim precima koje su im klali po jasenovcu.

Trebalo bi mene sankcionisati zbog govora mržnje?
    (ovo moje je, naime, POTPUNo analogno tome što je rekla rudanka)

Da li su oni, zbog toga, žrtve dovijeka?

i opet se vraćamo na to što se o Holokaustu još uvijek priča, a o židovsko-palestinskom ratu se navodno ne priča. bez veze. gluposti i izmišljotine.
    Ne, to se ti vraćaš jer voliš muljanja, komplikovanja i čitanja između redova tamo gde nema ničega između redova.
    Žena je postavila konkretno pitanje.

Da li su jevreji žrtve doveka?
    Ti očito smatraš da jesu.
    Zašto tako smatraš?

Pa su, onda, Palestinci žrtve žrtve.

opet isto.
    Da, opet isto, ali od tebe.
    Srbi su bili u pravu kada su klali hrvate i reklamirali klanja u srbiji kao "odbranu" jer "nas u klali pod istom tom zastavom"?
    To "ja sam žrtva, i to me va vijeki vjekov opravdava u svim sranjima" je po tebi ok stav?

I vi i ja znamo napamet priču o Ani Frank; kako je bila u onom potkrovlju pa je imala tamnu kosu, tamne oči...Meni je najdraža ona njena rečenica:"Kad će Židovi, najzad, prestati biti Židovi i postati ljudi.". To je pitanje svih pitanja.

ti, sanja, ne vidiš ovdje ništa užasno? tebi nije izokretanje konteksta rečenice "kad će Židovi, najzad, prestati biti Židovi i postati ljudi" vidljivo? mala priča o tome kako ih se ne tretira kao ljude, a Rudanica to izokreće kako Židovi nikad nisu ni bili ljudi i pita se kad će više postati. tebi je to ok?
    Naravno da mi je to ok, kad je to ona čuvena alimova - da bi hrvat trebalo da postane čovek.
    Analogno je i sa onom čuvenom pajinom: "Budimo ljudi, iako smo srbi"
    Dakle, kontekst jeste promenjen, ali nije "izokrenut" nego mu je dat jedan viši smisao.

Linkala sam ti bila topic na kome je upravo ta stvar razjašnjavana.
    Tamo blue bird to nije bila u stanju shvatiti.
    Ti si u stanju shvatiti?
    (a da bar pokušaš?)

Anu znate, a, vidite, o Jahi Hayeku pojma nemate. To je palestinski dječačić, koga su ubili Židovi, ali ga nisu pretvorili u mljeveno meso, nego je mali imao sreću pa je mrtav ostao u jednom komadu. Onda su Židovi njeovoj noni dozvolili da ga identificira. I nona je bila jako zahvalna i rekla je da će čak napisati pismo i reći:"Hvala Židovi na takvoj milosti.". Ako to nije priča, ja stvarno ne znam što je priča, međutim na Cnn-u je nećete vidjeti.

sarkazam. teški sarkazam.

I zato me raduje, na neki način, što će na ekranu biti ispisana imena mrtvih, malih Palestinaca. Vidjet' ćete grobove, vidjet' ćete leševe, i možda ćete shvatit' vi, a možda ja, koliko može biti opak dim i kad je samo pizdin dim.

i još malo sarkazma.
    Da.
    Odličan sarkazam.
    Imaš nešto protiv sarkazma?

znaš, a to što ti kažeš kako se Hrvati ne usude pričati o Židovima na način da se spominje i židovsko-palestinski rat, jednostavno nije istina. generaliziraš.
    Ja sam navela na osnovu čega sam donela taj zaključak (hrvatski forumi).
    A na hrvatskim forumima stoji to što sam rekla.
    Čak i na ovom, koji će biti bolji od ostalih ( ) to, kao što vidiš, ne prolazi bez problema.

ili, možda, pod Hrvati podrazumijevaš hrvatsku vladu,
    ne, nego hrvatske forume i ljude koji moderiraju i svi redom imaju taj refleks brisanja tema o židovima.

dakle, to što tebi Rudanica pametno priča, samo je pokazatelj tvog neshvaćanja "njene" priče.
    zanimljivo, ja sam sad uverena da priču ti nisi shvatila.
    Pogotovo zbog načina na koji si vadila rečenice iz konteksta.
    Sklonija sam verovati da je to urađeno iz neshvatanja, nego iz zlonamernosti.

glupo je bilo uzeti Rudaničin prilog kao dokaz da se u Hrvatskoj o Židovima ne smije pričati. kao što vidiš Rudanica je pričala. kao što vidiš i dalje se priča o tome što je Rudanica pričala i kao što ćeš vidjeti - i dalje će se pričati o tome što je Rudanica pričala.
    a to je samo dokaz kako (određeni dio) Hrvata itekako ima potrebu pričati o Židovima na neprimjeren način. baš kao što ima potrebu na isti način pričati i o Srbima.
    ja nisam ni rekla da ima ljudi koji bi hteli pričati.
    Samo kažem da su ti ljudi sankcionisani, jer se o tome tu ne sme pričati.

Btw, nemam ništa protiv da svako priča o srbima na koji god način hoće.

Jer, upravo takvi idiotski "obziri" i "primereni načini" i dovode do omasovljavanja latentnih fašistoida tipa bluebird, recimo.

gdje je dokaz za iracionalan strah?
    to što je Rudanica sankcionirana za govor mržnje?
    Ne, nego to što u tom njenom neko vidi govor mržnje.

Equalizer
    Guest
    Da, Sanja, dobro si primjetila taj iracionalni osjećaj krivice... ali ne postoji on samo u odnosu na Židove, nego i u odnosu na Srbe... I to je temelj za farsu o "prekomjernom granatiranju Knina" i sluganske političare koji bi i rođenu majku izručili da to zatraži nekakav haški sud... I dok se izmišlja prekomjerno granatiranje Knina, Amerikanci, Englezi, Izraelci čine što žele, a i Srbi su bome radili što su htjeli, od Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, sve dok nisu pretjerali i zamjerili se Amerikancima i Englezima, pa nadrapali zbog Kosova...

persona non gratis
    Ipak ćeš se složiti da se o srbima i o tome kakvi su danas može pričati, a da se o jevrejima ne može?

Na forum.hr, recimo, o srbima je sasvim moguće i vrlo često. Dok je svaki topic o židovima audi a 8

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    zna to, sanja, ti meni pojasni to god ti srce eli, a ja ću to pročitati prije ili kasnije. tko zna, moda bude imalo ljekovito djelovanje.

moj trenutni stav konto ove teme jest da ukoliko postoji bilo kakav iracionalni strah u dijela Hrvata (ili bilo kojeg drugog naroda), konto spominjanja tj. nespominjanja idova, onda je taj ukorporiran u antisemizam, jer, kao to znamo, mrnja = STRAH + ljutnja.

Equalizer
    Guest
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    Ipak ćeš se složiti da se o srbima i o tome kakvi su danas može pričati, a da se o jevrejima ne može?
    Da, situacija sa Židovima je ekstremnija i globalnija... No, na prostoru RH puno veći problem predstavljaju dvostruki kriteriji i podilaženje Srbima...

persona non gratis
    moj trenutni stav konto ove teme jest da ukoliko postoji bilo kakav iracionalni strah u dijela Hrvata (ili bilo kojeg drugog naroda), konto spominjanja tj. nespominjanja Židova, onda je taj ukorporiran u antisemizam, jer, kao što znamo, mržnja = STRAH + ljutnja.
    ti to u stvari tvrdiš da su ovi koji sankcionišu rudanku latentni antisemiti?
    Pa sad, to je zanimljiva pretpostavka. I ne deluje mi nemoguće.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Equalizer View Post
    Da, situacija sa Židovima je ekstremnija i globalnija... No, na prostoru RH puno veći problem predstavljaju dvostruki kriteriji i podilaženje Srbima...
    a ti otvori temu o srbima.
    ovde možeš srbe pominjati samo kao analogiju. Ne možeš mi skretati temu s glavnog toka.
    (to jest možeš, al ću te klepati po ušima )

Equalizer
    Guest
    Quote Originally Posted by sanja View Post
    a ti otvori temu o srbima.
    ovde možeš srbe pominjati samo kao analogiju. Ne možeš mi skretati temu s glavnog toka.
    (to jest možeš, al ću te klepati po ušima )
    Nije to skretanje s teme, nego njezino 'zaokruživanje' u svrhu boljeg razumijevanja pojave.

persona non gratis
    Ok onda.

Nego, budući da je enki otvorila ovu temu (pod mojim imenom):
    http://www.eforum.hr/threads/479-Pov...ted=1#post3839

.. a nadovezujući se na raspravu ovde, dolazimo do zaključka da je za enki (ili već toga ko je prebacio) ubijanje u gazi u stvari borba židova za opstanak i pradomovinu.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread