+ Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 24 of 24

Thread: Ima neka tajna veza - iliti: Hrvati, idovi, i iracionalni osećaj krivice

Cesto smo nemoci da mijenjamo ista, jer su energije drugih vece, odnosno mi nemamo dovoljno energije.
    Za izerci posten sud, zauzeti posten stav, ne treba mnogo energije, treba biti samo malo hrabar.
    Ljudi to nemaju, nemaju hrabrost.
    Sanja, poslusni novcu, Americi, iluziji boljeg ziovta, politckoj stranci, crkvi... eto odgovoram na pitanje:
    poslusni kome?
    tvoja osuda je samo čini još gorom i ne dozvoljava joj da se promjeni.
    Nece se ocito nikada promijeniti, niti se od nje ocekuje.... (mozda, kada je izda sasvim snaga, silom prilika) za demona je mogla odmah reci. Nudjeno joj je da sve kaze, bez bojazni od promjene osjecaja. Smrt ce biti nevazna, jer sve ima svoje trajanje.

Ukoliko sam pomogao da bar razumijes o cemu pisem, i da to ne uzimas u negtivnom nego u pozitivnom kontekstu, ukoliko nadjes u sebi snage da priznas da je opce dobro ono cemu treba da tezi svaki pojedinac, onda si me veoma obradovala, bez obtira na nsatavak tvoga zivota.
    Ja cu moju Evu svakako odvesti u Raj, ako Bog da.

Ovo sam uskocio u digresiju jer sam bio "prozvan" za razumijevanje Vedrane Rudan, ali ne i neke prosjecne zabludjelice. Vedrana ipak razmatra opce, i vrlo teske teme, za razliku od prosjecnih zena i muskaraca smjernih ili bludnih, nije bitno. Gdjun Rudan treba izdvojiti. Njene vulgarnosti su mozda samo nacin da prodre u glave prosjecnih ljudi koji jesu vulgarni uvijek. Ili da razbije himbenu smernost profesora koji se ne libe da legnu sa ucenicama ili studenticama....Itd. Ja njene vulgarnost preskocim kao nepotrebne.

član
    Ne vjerujem da se tu radi o nekom "iracionalnom osjećaju krivnje", nego prije svega o strahu, na izvjestan način. Zna se što Židovi predstavljaju u svijetu... i zamjerati im se - ne bi bilo baš pametno. Osim toga u II svj. ratu Židovi su djelomično stradali od NDH režima, što je činjenica. I previše 'napadati' Židove (verbalno, po novinama i sl.) ne bi bilo baš pametno, jer bi nam se odmah spominjalo to što je bilo u II svj. ratu itd. I bez toga smo svima 'nemili'... pa nam ne treba još i to.
    Osjećaj krivnje mislim da ne postoji! Ako postoji, postoji kod onih koji su sudjelovali u nečem lošem! Zašto bih ja ili bilo tko zbog drugih osjećao krivnju? To je glupost.

To što Židovi rade Palestincima je za svaku osudu... naravno! A to što su dobili državu na tim područjima je samo zbog njihovih žrtava u II svj. ratu i zbog njihovih utjecaja u SAD-u! Izrael kao država, odn. kraljevstvo nije postojao već više od 2000 godina i položaj tog naroda je specifičan u svijetu. Bili su narod bez države, poput Roma, s tom razlikom da su se bavili unosnim poslovima (trgovina, bankarstvo...), a ne prosjačenjem i švercanjem...

A to što su dobili državu na tim područjima je samo zbog njihovih žrtava u II svj. ratu i zbog njihovih utjecaja u SAD-u! Izrael kao država, odn. kraljevstvo nije postojao već više od 2000 godina i položaj tog naroda je specifičan u svijetu. Bili su narod bez države, poput Roma, s tom razlikom da su se bavili unosnim poslovima (trgovina, bankarstvo...), a ne prosjačenjem i švercanjem...
    Nikada nije postojala drzava Izrael! Ni prije 2000 godina ni ranije! Izrael je nacionalistiocka drzava u kojoj je izvrsen genocid i etnicko ciscenje nezidova, nesto kao sto je Republika srpka u Bosni ili kao sto je trebala biti Srpska Krajina u hrvatskoj (na svu srecu da nije nikada zazivjela! tek bi onda bio cirkus od autoceste, granice, carine...)

Tucanje s nepoznatima je ružno, da li je ružno zaljubiti se u nepoznate pa odma ispravno s njima otići u postelju ili krevet(auto,šumu,hotel).
    Adame tebe pitam ako nije problem odgovori.
    Ruzno je, svakako. Iako vjerujem u ljubav na prvi pogled, te ljubavi cak i nakon trajanja propadnu, koliko ja znam. Mozda ima i drugacijih primjera, ali ja za njih ne znam.
    Ima tako slucaj kada s emomak zaljubio, pa ga onda ljepotica odvela u sumu, a on se porbudio u sok sobi, opoljackan i prebijen....
    Muskarac se moze zaljuviti na prvi pogled, ne vjeruj zeni da se ona zaljubila.

član
    Iracionalni osječaj krivnje je paranoja. Izglada da ovdje netko želi podvaliti da su Hrvati paranočan narod, isto kao što se putem Tita zločinca želi Hrvatima podvaliti da su nezločinački narod zto što je on Hrvat!? Kad se pokreće ovakva tema onda bi pokretač teme trebao potkrijepiti s nečim svoje gledišta da Hrvati nose iracionalni osječaj krivnje. Tko je to izavio ili napiso, gdje i kada?
    Gdje su Hrvati koji javno izjavljuju da nose osječaj krivnje? Ako ih ima i kažu da imaju osjećak krivnje moraju reći- zašto? Ovako sve je ovo lamatanje i pdmatenje kojekakvih muteži da bi neupućeni pojedinci postali žrtve muteža.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread