+ Reply to Thread
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6 14 15 16
Results 151 to 156 of 156

Thread: Alternativna medicina - da ili ne?

Tatum's Avatar
    Jutros čitam o kortizolu, hormonu kojeg luči nadbubrežna žlijezda. Jedna teorija kaže da je povećano lučenje tog hormona jedan od uzroka i debljine jer regulira i razine stresa i metabolizam..Višak tog hormona često je uzrokovan uzimanjem nekih drugih lijekova pa se prestankom terapije rješava i kortizol , međutim debljina se teže uklanja. Najbolje za kontrolu kortizola je, navodno, meditacija, joga i laganevježbe koje su prvenstveno smišljene radi smirivanja stresa, postizanja svjesnog osjećaja zadovoljstva.
    Ima li netko od vas konkretnih iskustava s tim problemom ( stres tj smirivanje stresa meditacijom) da me poduči pa da se i ja okušam u svrhu kontrole težine koju očito do sad nisam mogla kontrolirati ni dijetama ni tjelovježbama. Skoro da me proglasiše ludom na jednom forumu. Nek im bude, pokazat ću ja njima...

Keyboard Samurai™ /dev/null's Avatar
    LINK, koji je više informativne nego edukacijske prirode. Mislim da sam ti ga već negdje pokazao. Tehnike disanja uz meditaciju

U principu, ne postoji nikakav čarobni lijek za stres osim snage volje. I prozaca, naravno, ali on nije čaroban. Ne postoji ni univerzalan odgovor na pitanje kako se osloboditi stresa. Jednostavno moraš potražiti vlastito rješenje. Meditacija nije ni lijek ni opuštanje - ona je samo način na koji samu sebe tjeraš na psihičku disciplinu. Ključna riječ je DISCIPLINA. Možeš do jutra sjediti u lotosovom položaju i maštati o slapovima koji ispiru negativnu energiju iz tebe - što postižeš ako u pozadini toga i dalje leži cilj povezan sa stresom? Disciplina je čin volje. Trenutak u kojem volja kaže navici "dosta" i preuzme potpunu kontrolu. Za to ti ne treba vježba, nego jednostavno trud. Tjeraš samu sebe i ne prihvaćaš vlastite izgovore i isprike. Teško je, ali osjećaj uspjeha je strahovito dobar.

Osobno, u stresnoj situaciji, kad osjećam anksioznost ili ljutnju, doslovce mentalno viknem na sebe "stani!", nekoliko puta duboko, duboko udahnem i krenem dalje polako, smireno.
    Asato ma sadgamaya
    Tamaso ma jyotirgamaya
    Mrtyorma amrtam gamaya

Om shanti shanti shanti...

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Može mi netko reći vezano za "zloupotrebu" bioenergetičara" prilikom tretmana. Bila sam par puta kod njega i bilo je jako profesionalno.Zadnji put smo stavrno zajedno osjetili jaku energiju, on se pritiskao uz mene, trljao mi grudi i polako otvarao usne za poljubac. Ne mogu reći sve to nije bilo neugodno, ali ne znam gdje je granica i ne želim da nitko manipulira s menom.Kad ja sama odlučim, može, ali nikako u okviru tretmana.

Pa nisam ja valjda jedina s takvim iskustvom. Baš me zanima gdje je granica etike i morala ? Pacijent je ipak u nekom posebnom stanju, ne zna ni sva pravila, u momentu misliš da je to sve kao normalno, a opte ispada kao iskorištavanje situacije. Osim toga duplo je stariji od mene, pa eto prilika..

Svjetlana Valentić enky's Avatar

Problem je što smo svi mi - pacijenti. Netko manje, netko više. E sad, što se tiče love i plaćanja usluga, valja se sjetiti kako ono jedino što vrijedi - nema cijenu. Tako da, platio ne znam koliko za ne znam što, duplo ili ne - dobit ćeš upravo to. Kad makneš lovu, znaš što si dobio .. pa eto prilika.
    .. toliko o bioenergiji i etičkim pitanjima.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread