+ Reply to Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 26 of 26

Thread: "Ruičaste" naočale

medeari's Avatar
    Ja ću vjerovatno sada izreći totalnu glupost i reći da su roze naočale apsolutno poželjne

Nije stvar u tome kako promatramo svijet. Mislim da je više pitanje kako vidimo ono što se događa nama samima. Ako se shvati da svaki događaj ima svoj smisao u našem razvoju, u našem putu ka sreći, roza je tako nekako prirodna boja
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji neto to je jače od okolnosti koje ih okruuju. Bruce Barton

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Quote Originally Posted by medeari View Post
    Ja ću vjerovatno sada izreći totalnu glupost i reći da su roze naočale apsolutno poželjne

Nije stvar u tome kako promatramo svijet. Mislim da je više pitanje kako vidimo ono što se događa nama samima. Ako se shvati da svaki događaj ima svoj smisao u našem razvoju, u našem putu ka sreći, roza je tako nekako prirodna boja
    Nije to glupost. Na neke stvari koje nam se događaju ne možemo puno utjecati, ali možemo utjecati na to kako ih doživljavamo. Sigurno da je bolje vidjeti ono dobro i lijepo i u najluđim situacijama. A često to samo ovisi o osobnom odabiru "naočala".

ema007's Avatar
    Quote Originally Posted by adain View Post
    Nije to glupost. Na neke stvari koje nam se događaju ne možemo puno utjecati, ali možemo utjecati na to kako ih doživljavamo. Sigurno da je bolje vidjeti ono dobro i lijepo i u najluđim situacijama. A često to samo ovisi o osobnom odabiru "naočala".
    Svakako se slažem da je sve u načinu kako doživljavamo neke stvari.
    Koliko sam samo puta neku situaciju pogledavši ju iz drugačijeg "vedrijeg" kutka doživjela kao pouku i još jedno vrijedno životno iskustvo a ne kao nekakvu kaznu.

medeari's Avatar
    Quote Originally Posted by adain View Post
    Slažem se sa tobom.
    To nije pitanje nekog bezrazložnog optimizma koji onda često biva i tužan jer rijetko nam se ispune sva očekivanja.
    I takve su naočale po meni crne jer zamagljuju svijet koji gledamo.
    Roze su one koje prikazuju svijet baš onakvim kakvim jeste. Prekrasnim mjestom za naš rast i razvoj.
    Često ne shvaćamo razlog, ne shvaćamo smisao neke situacije ali sa vremenom shvatiš da je sve sa savršenim smislom. U savršenom skladu. A nama je da mu se samo prepustimo.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji neto to je jače od okolnosti koje ih okruuju. Bruce Barton

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

ema007's Avatar
    Quote Originally Posted by medeari View Post
    I takve su naočale po meni crne jer zamagljuju svijet koji gledamo.
    Roze su one koje prikazuju svijet baš onakvim kakvim jeste. Prekrasnim mjestom za naš rast i razvoj.
    Često ne shvaćamo razlog, ne shvaćamo smisao neke situacije ali sa vremenom shvatiš da je sve sa savršenim smislom. U savršenom skladu. A nama je da mu se samo prepustimo.
    Kao npr. što će osoba koja nosi ružićaste naočale na nekoj livadi vidjeti prekrasno cvijeće, nebo i oblake dok će oni sa crnim naočalama uglavnom gunđati kako ima mnogo komaraca ili ih bode visoka trava.
    Znati uživati u sitnicama je velika stvar

N'dugu's Avatar
    Nesreća je to ljudi s crnim naočalama ne mogu iskoristiti ljude s ruičastima da bi bili sretniji. Ljudi s ruičastim naočalama u pravilu nalete na neke realiste koji ih dobro smuvaju i izrabe. Obično neto kao u stilu "da, slaem se da je svijet prekrasan, pa moda da mi kupi sladoled, pa moda da uloi u moj biznis..." A ljudi s crnim naočalama su sami, jer druge ljude opterećuje njihov pogled na svijet. No, realisti i njih znaju izvozati... prikau im se kao netko tko ih razumije. Ljudi s crnim naočalama tek pogotovo mogu nadrljati ako ih realisti izvozaju, jer im se moe učiniti da nije sve tako crno i da uloe sve na tu jednu kartu. I onda sve izgube.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread