+ Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 22

Thread: Stvaranje svemira iz niČega

član
    Kad tvrdiš da je stavrnost singularna, a ne dualna, onda sam pred takvom tvrdnjom nemoćan.
    After decades of particle physics experiments, we now know that every type of particle has a corresponding antimatter particle, called an anti-particle. A particle and its anti-particle are identical in almost every way - they have the same mass, for example - but they have opposite charges. The existence of the positron, the positively charged anti-particle of the negative electron, was first hypothesized by Dirac in 1928. Its existence was experimentally proven in 1933 by Anderson, who received the 1936 Nobel Prize for this achievement. Since then, physicists have discovered the anti-particles of all the known elementary particles, and have even been able to combine positrons with antiprotons to make antihydrogen "antiatoms".

OVO ŠTO JE OVDJE NAPISANO NIJE DUALNOST VEĆ SINGULTNOST. JA SAM PREBLESAV DA BI TAKVE TVRDNJE RAZUMIO. Zato ostajem pri tvroglavoj tvrdnji da je stvarnost komplementrano polarno dualna, a ne singularana. To je ujedno i grnica rasprave s tvrdnjma bez argumenta.

član
    Napisao sam da je stvranje svemira iz NIČEGA vjerojatno nastalo u vremenu kada čovjek nije imao pojma o energiji i plazmi. Dakle, teza je da nema stvaranja iz ničega, ono je uvijek stvranaje iz nečega, i to nešto je energija kao što je fotonska plazma i to je uvijek nešto ma koliko netko u svom mozgu zamišljao ništa.
    Hologram nije nikkva teorija to je ČINJENICA. Ta činjenica je holografska forografija. Svi su rekli to je ono kada svako " zrnce " razbijene fotografske ploče predstavlja cjelinu slike. Nakon toga su usljdile holografske teorije u biologiji,a zatim u fizici. Prvi je Eskels rakao do mozak radi holografski, a zatim je fizačr gospodin Bhom postavio holografsku teoriju svemira. Sve je to lijepo napisano u knjizi Michaela Talbota " Holografski svemir ". Za tu knjigu se kaže da je ČUDESNA NOVA TEORIJA STVARNOSTI KOJA OBJAŠNJAVA NAJNOVIJA OTKRIĆA FIZIKE. Preporučujem ju svakome koga zanima tema STVARANJE SVEMIRA IZ NIČEGA.

...
    Čitala sam, ima par godina, kako Craig Venter (mikrobiolog) u svom laboratoriju može od nule stvoriti mikroorganizam sa željenom kombinacijom gena. Takav organizam nazvali su Mycoplasma laboratorium.

Obzirom da se ova tema bavi stvaranjem svemira iz ničega, smatrah kako bi se mogla napraviti i paralela s čovjekovim stvaranjem, evo, čak i živih organizama - od nule.

Quote Originally Posted by enki View Post
    Čitala sam, ima par godina, kako Craig Venter (mikrobiolog) u svom laboratoriju može od nule stvoriti mikroorganizam sa željenom kombinacijom gena. Takav organizam nazvali su Mycoplasma laboratorium.
    koliko ja razumjedoh, ipak nije stvoren od nule vec od labaratorijskih hemikalija.

...
    pa jest; od prvotnog ravnotežnog stanja tj. već postojećeg oblika života, dodavanjem različitih dijelova unutar istog, dobiveno je novo ravnotežno stanje nove DNA strukture tj. novi život.

(ravnotežno stanje = nula)

član
    To je ona moja stara priča. Da li Nula ili ništica? Europski um se zaljepio u ništicu i tako ući djecu i ljude da je NULA NIŠTICA. Za razliku od tko shvaćene nepostojeće nule, pstoji i Nula koja izražava RAVNOTEŽU komplementranih, polarnih sila i bića. Ja uvijek govorim o ovoj drugoj paravoj Nuli dok prvu smatram samo pragmatički točnom kao kad se 5 jedinica jabuka izuzme iz košaric s pet jabuka. Ta " točnost " nema nikakvu spoznajnu vrijednost, osim piljarsku.

član
    Quote Originally Posted by enki View Post
    pa jest; od prvotnog ravnotežnog stanja tj. već postojećeg oblika života, dodavanjem različitih dijelova unutar istog, dobiveno je novo ravnotežno stanje nove DNA strukture tj. novi život.

(ravnotežno stanje = nula)
    To je moja stara priča. Da li ništica ili Nula? Europski Zapadni um se opredjelio za ništicu, dok ja uvijek govorim o Nuli. Ta Nula je uvijek izraz ili simbol RAVNOTEŽNOG STANJA sila ili bića. Temljem toga odavno sam napiso tekst " SVJETSKA FORMULA " gdje se opširnije i argumentirano piše o tome.

...
    Quote Originally Posted by geza View Post
    To je moja stara priča. Da li ništica ili Nula? Europski Zapadni um se opredjelio za ništicu, dok ja uvijek govorim o Nuli. Ta Nula je uvijek izraz ili simbol RAVNOTEŽNOG STANJA sila ili bića. Temljem toga odavno sam napiso tekst " SVJETSKA FORMULA " gdje se opširnije i argumentirano piše o tome.
    Pa dajte, budite ljubazni, i taj svoj tekst kopirajte ovdje na temu (pošto je u svezi s istom) te stavite link na izvor.

A dobro, total energy naseg univerzuma je 0. Onda polazimo od toga da je ovaj nas univerzum zatvoren? Jer jedino zatvoren sistem moze imati total energy 0 (sto do sada vecina naucninka suprotno tvrdi, al nebitno).

Eh, onda na sve to mozemo jos nadovezati ”brane-teoriju”, (da je nas univerzum u stvari 3-brane) i multiverzum i da nikad nije ni bio Big Bang vec Big Splat... i ciklicna kosmologija... pa tako i dodjemo do stvaranja svemira is nicega: Big Bang NOT, but Big Splat two univers

član
    Quote Originally Posted by enky View Post
    Pa dajte, budite ljubazni, i taj svoj tekst kopirajte ovdje na temu (pošto je u svezi s istom) te stavite link na izvor.
    Čini mi se da sam već dobio po " prstima " kada sam sugovornika upućivao na portal. Ako to ponovno učinim sa specifičnom temom i dam link, nije li to isto? Tako da ne znam što bi trebao činiti? Možda bi bilo bolje da se povde rasprava, što je Istina: da li ništica ili Nula? Zašto mi zapadnjaci uopće imamo ništicu, kad ni prazani skup nije ništica, jer je uvijek prisutan, ili prazni, ili puni skup!? Dok praznimo jedan skup, pravimo novi puni skup, zar ne?

+ Reply to Thread

Tags for this Thread