+ Reply to Thread
Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 10 of 122

Thread: Fama o muko-enskom prijateljstvu

. Vess's Avatar
    size="tall"

Fama o muko-enskom prijateljstvu

Prijateljstvo je isto vrsta ljubavi, biste li se složili?
    Kola fama da nema žensko-muškog prijateljstva. Ja se s tim ne slažem. Smatram da jest rijetko, ali da postoji.
    Uostalom, postoje i uspješne ljubavi, između raznih spolova ili istog spola, ali su podjednako rijetke.
    Što mislite vi o ovome?

Ima bezbroj vaznih faktora tako da se moze diskutirati samo o svakom slucaju posebno. U principu dvoje u vezi ne bi trebali imati tajne prijatelje i prijateljice, kolege i kolegice. Ne bi se trebali nikada jako vezati za jednog prijatelja(prijateljicu), inace sto ostaje njima dvoma u zivotu?

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Quote Originally Posted by Vess View Post
    Prijateljstvo je isto vrsta ljubavi, biste li se složili?
    Kola fama da nema žensko-muškog prijateljstva. Ja se s tim ne slažem. Smatram da jest rijetko ali da postoji.
    Uostalom, postoje i uspješne ljubavi, između raznih spolova ili istog spola, ali su podjednako rijetke.
    Što mislite vi o ovome?
    Je li možemo prvo definirati pojam 'prijateljstvo' malo detaljnije?
    Po meni - prijateljstvo je prisan odnos, čiji je temelj povjerenje između sudionika tog odnosa da će se međusobno pomagati, bez obzira tražili pomoć jedan od drugoga ili ne.
    Po tebi, Vess?

. Vess's Avatar
    Pomagat će se kad se traži pomoć. To je prijateljstvo.

. Vess's Avatar
    Quote Originally Posted by Adam View Post
    Ima bezbroj vaznih faktora tako da se moze diskutirati samo o svakom slucaju posebno. U principu dvoje u vezi ne bi trebali imati tajne prijatelje i prijateljice, kolege i kolegice. Ne bi se trebali nikada jako vezati za jednog prijatelja(prijateljicu), inace sto ostaje njima dvoma u zivotu?
    Malo pojasni, pliz. Kako tajne? Zašto tajne? Naslućujem da tzv (ne nužno) muško-žensku VEZU promatraš kao izvjestan kavez.

Malo pojasni, pliz. Kako tajne? Zašto tajne? Naslućujem da tzv (ne nužno) muško-žensku VEZU promatraš kao izvjestan kavez.
    Obicno ljudi imaju strah od kaveza, veza je njima moguci kavez iz koga traze moguce izlaze. Veza je njima nadmetanje u nekoj zamisljenoj borbi spolova...To je losa veza.
    Zar nije i veza s prijateljem(prijateljiciom) takodje kavez, ako se posmatra uopceno?
    Koliko si izgubila prijatelstava u zivotu? Koliko veza? zasto?
    Po meni tvoj partner mora znati tocno sve tvoje prijatelje, gdje s njima izlazis i o cemu razgovarate (opcenito), kao i da bude upoznat sa svim tvojim novim prijateljima, tako da on moze odluciti hoce li i on biti s njima takodjer prijatelj.
    Ima momenata kada je(njega) nazove partner(ica) i bezazleno pita: gdje si?
    Evo me tu.
    OK, pricekaj me, dolazim za pet minuta, idemo negdje zajedno...
    Pa ako je sve "regularno", reci ce: dodji, cekam te. A ako mozda nije, onda; nemoj, eto mene k tebi, i slicno, tuc-muc.... Veza pcinje da puca. Ako ti je istinski stalo do veze, neces imati tajnih prijatelja(prijateljica).
    Tajna prijateljstva stvaraju jako lose odnose medju ljudima. Ona lice na urote.

colibri's Avatar
    Po meni tvoj partner mora znati tocno sve tvoje prijatelje, gdje s njima izlazis i o cemu razgovarate (opcenito), kao i da bude upoznat sa svim tvojim novim prijateljima, tako da on moze odluciti hoce li i on biti s njima takodjer prijatelj.
    Zasto bi sve to morao da zna ? Zasto ja ne bih imala pravo na nesta tajno ? Zasto moram sve podjeliti sa mojim partnerom ?
    Ne mora meni moj partner sjediti vjecito uz mene i kupiti svaku rijec u trepavice pa mi jos to na nos nabaciti pri prvoj svadji .
    Moj prijatelj je moj a ne njegov . On ima svoje sa kojima ja ne bi sjela i porazgovarala .
    Niti bi ga ikada pokusala kociti u smislu da ih ne vidja. Samo daleko od mene i mojih ociju ,a ti se druzi sa kime zelis .

Tajna prijateljstva stvaraju jako lose odnose medju ljudima. Ona lice na urote.
    E ovo je prosirena laz ! Zasto tajni prijatelj ? Bas zato da sa njim izmjenis ono sta znas da nikada neces moci izmjeniti sa svojim partnerom.
    Imas stavri koje jedan partner ne zeli cuti i koje ce ga zabrinuti . Zbog toga izbjegavas da mu povjeris sve . Da ga zastitis od ne potrebnih briga.
    E te stvari mozes razmjeniti sa jednim prijateljem .

Evo ti jedan banalan primjer . Radis i na poslu imas mnogo kolega i kolegica ,koje tvoj partner ne pozna . Sa tim kolegama provodis vise vremena nego sa tvojim partnerom .
    Poslije posla otices i na kafu sa njima ,ne ? pricamo slobodno o svemu i svacemu . E sada necu ja mom muzu ispricati o cemu smo mi diskutovale . Prvo sta ne pozna osobu i drugo to su moje stvari ne njegove.
    Last edited by colibri; 15-10-10 at 09:36. Reason: dodatak

E ovo je prosirena laz ! Zasto tajni prijatelj ?
    Sto je laz?
    Ako ne postoji tajni prijatelj, onda je u redu. A ne laz! Ako postoji tajni prijatelj (i da se ne lazemo, psotoje ljubavnicki odbnosi, ako nista cuila si o tom, mozda si bila i svjedok ili cak sudionik, sta ja znam, ne zelim da te "seciram" niti istrazujem), o kakavoj lazi ti govoris?
    Bas zato da sa njim izmjenis ono sta znas da nikada neces moci izmjeniti sa svojim partnerom.
    Bolje preispitaj svoj odnos s partnerom, i sebe u tom odnosu!
    zar ti je itko blizi od partnera? Vidi, ti imas tajni koje neces reci partneru? Dakle: nisi iskrena, nisi pouzdana kao partnerica.

Da ga zastitis od ne potrebnih briga.
    E te stvari mozes razmjeniti sa jednim prijateljem .
    E, ovo je nesto zaista krajnje smijesno! Da ga zastitis od nepotrebnih briga? Ili da mu nametnes nepotrebne brige kada sazna da imas tajnog priatelja kome mozes povjeriti sve? Da li si svejsna koliko bi ga mogla povrijediti? Narocito laganjem i ubjedjivanjem da nemas tajnog prijatelja i kada vec sazna(a to bude najcesce od drugih ili skucajno), ne?
    Sa tim kolegama provodis vise vremena nego sa tvojim partnerom .
    Oho! Meni bi bilo u redu da provodis vise vremena u njihovoj blizini na poslu, a ne snjima!
    Izici s nijima na kavu u pauzi, po meni je OK ( kave nakon posla ne bih akceptirao, izuzev izuzetno). Tada mozes prevesti vrijeme s njima. Ali o cemu bi mogla s njima razgovarati sto ne bi mogla i sa svojim muzem?

Prvo sta ne pozna osobu i drugo to su moje stvari ne njegove.
    Zasto je ne bi poznavao? Valjda bi mu pricala o tom? I kakve su to tvoje stvari koje nisu i njegove?

mene naravno ne zanima vrsta tvoje osobne veze s tvojim osobnim partnerom, ali ja osobno ne bih prihvatio da volim osobu koja ima tajne prijatelje, koja je u drustvu otvorenija nego sa mnom, koja ima svoje intimne stvari koje ja ne mogu znati itd.... Zaiste ne bih. Ukoliko bih se ipak nasao u takvoj vezi smatrao bih da sam prevaren i izigran.

colibri's Avatar
    Sto je laz?
    Neistina ! :
    Ako ne postoji tajni prijatelj, onda je u redu. A ne laz! Ako postoji tajni prijatelj (i da se ne lazemo, psotoje ljubavnicki odbnosi, ako nista cuila si o tom, mozda si bila i svjedok ili cak sudionik, sta ja znam, ne zelim da te "seciram" niti istrazujem), o kakavoj lazi ti govoris?
    Govorim da mi svi lazemo jedni drugima i da mnoge stvari skrivamo jedni od drugih . Samo sta bi smo si svi pregrizli jezik prije nego sta bi si to priznali. Postoji tajni prijatelj i sva sreca sta postoji . Nemam povjerenje u zene i vise se volim povjeriti tajnom prijatelju nego jednoj prijateljici koja ce sve to svome muzu prenijeti. Ne govorim o ljubavnim odnosima ,vec o prijateljstvu .
    Bolje preispitaj svoj odnos s partnerom, i sebe u tom odnosu!
    preispitala i nisam odusevljena sa mojom spoznajom. Tak da ne uzimaj k'srcu moje rijeci ?
    zar ti je itko blizi od partnera? Vidi, ti imas tajni koje neces reci partneru? Dakle: nisi iskrena, nisi pouzdana kao partnerica.
    Ko mi je blizi od partnera ? Netko ko me razumije . Naravno da imam, i naravno da mu nikada necu povjeriti moje tajne.
    Nazovi me kako zelis . Ne, nisam iskrena ,ne, ne pouzdana sam .

E, ovo je nesto zaista krajnje smijesno! Da ga zastitis od nepotrebnih briga? Ili da mu nametnes nepotrebne brige kada sazna da imas tajnog priatelja kome mozes povjeriti sve? Da li si svejsna koliko bi ga mogla povrijediti? Narocito laganjem i ubjedjivanjem da nemas tajnog prijatelja i kada vec sazna(a to bude najcesce od drugih ili skucajno), ne?
    Nista tu nije smijesno ,vec zalosno ! Nema on sta saznati i da sazna to su moje stvari . Mozes li ti sebi zamisliti da sam ja individualac i da imam pravo da radim sta zelim ? Mozesli ti shvatiti da papir koji sam potpisala ne daje pravo mom muzu da me zatvori u kavez ?
    Oho! Meni bi bilo u redu da provodis vise vremena u njihovoj blizini na poslu, a ne snjima!
    Izici s nijima na kavu u pauzi, po meni je OK ( kave nakon posla ne bih akceptirao, izuzev izuzetno). Tada mozes prevesti vrijeme s njima. Ali o cemu bi mogla s njima razgovarati sto ne bi mogla i sa svojim muzem?
    Kako mozes biti u njihovoj blizini a ne sa njima ? Ne kuzim ovo ? Sa njima razgovaram o svemu i svacemu . Moj muz, pola od tih nasih prica ne podnosi .Znas ,mi smo kokoske pa kokdacemo po cijeli dan. Salu nastranu ! Sex ,moj muz ne podnosi kada zene pricaju o sexu.
    Zasto je ne bi poznavao? Valjda bi mu pricala o tom? I kakve su to tvoje stvari koje nisu i njegove?
    Mnoge stvari ,koje ja i on ne mozemo podjeliti ,ali ne bih u detalje ako te ne smeta ? On pozna mog prijatelja . Nas dvoje se cujemo jako cesto . Izlazimo skupa . Idemo na veceru na pice . Moj muz se slaze sa time . U svakom slucaju mu nisam dala izbora .htio on to ili ne htio . Moj prijatelj je moja dusevna hrana ,nema tu nista sexualno .

mene naravno ne zanima vrsta tvoje osobne veze s tvojim osobnim partnerom, ali ja osobno ne bih prihvatio da volim osobu koja ima tajne prijatelje, koja je u drustvu otvorenija nego sa mnom, koja ima svoje intimne stvari koje ja ne mogu znati itd.... Zaiste ne bih. Ukoliko bih se ipak nasao u takvoj vezi smatrao bih da sam prevaren i izigran.
    Nisi ni prevaren ni izigran ako ti netko sve to najavi od prvoga dana a ti to ne prihvacas ili mislis da ces osobu promjeniti ili joj nametnuti tvoj pogled. Zelim ti samo da nadjes nekoga sa kime ces se naci u totalnoj simbiozi ,ali ja to ne podnosim.
    Za mene partneri ostaju individue sa svojim licnostima i svojim zeljama . Na zalost u vecini veza ,brakova ,imas uvjek jednog kojemu je potreban prostor da dise a ovaj drugi je selotejp koji ne zna sta sa sobom bez drugoga.
    Last edited by colibri; 15-10-10 at 15:17. Reason: uredjivanje

mukarac i ena mogu biti prijatelji jedino u krevetu
    Boe čuvaj me prijatelja,neprijatelja se ne bojim
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

+ Reply to Thread

Tags for this Thread