+ Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7

Thread: citiranje

size="tall"

citiranje

kako izdvojiti više citata iz jednog posta i dati odgovore
    Bože čuvaj me prijatelja,neprijatelja se ne bojim
    NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

Svjetlana Valentić enky's Avatar
    Quote Originally Posted by scorpio57 View Post
    kako izdvojiti više citata iz jednog posta i dati odgovore
    klikneš na "odgovori s citatom", kao sad npr. ja ovdje i onda imaš dvije opcije:
    a) izbrisati većinu teksta unutar citata (ne dirati ono čime je citat omeđen) te ostaviti ono na što prvo želiš odgovarati, a nakon toga ideš copy/paste ostatka teksta, koji omeđiš u citat tako da klikneš četvrtu ikonicu s desna (tj. onu skroz desno radi li se o brzom odgovoru) iznad ove kućice u kojoj pišemo tekst
    b) klikneš na "odgovori s citatom", pogledaš čime je cijeli tekst omeđen ( u ovom slučaju s lijeve je strane omeđen s "(QUOTE=scorpio57;6001)", a s desne s "(/QUOTE)" s time da sam sada uglate zagrade zamijenila oblim da bi mogao vidjeti o čemu se radi) i svaki dio teksta na koji želiš odgovarati zasebno omeđiš s istim tj. svaki citat iz istog posta mora biti omeđen na isti način kako što je bio omeđen cijeli citat (dakle, kopiraj početni "quote s nickom", stavi na početak citata pa kopiraj završni "quote" i stavi na kraj citata) .

odi na "Svašta, ali ne i sve", otvori si temu za vježbanje citiranja i pokušaj to izvježbati. budemo kasnije obrisali, nema beda.

kako izdvojiti više citata i
    nije teško

iz jednog posta
    samo treba...

dati odgovore
    malo koncentracije

inače "Crtl C" je skraćeno za kopiranje, a "Ctrl V" za pejstanje.

colibri's Avatar
    Dobivam svaki dan od strane Administratora opomenu kako ne znam quotati !Procitala sam sta je Enky napisala ,medjutim jos nisam skuzila gdje je greska. Pojma nemam gdje napraviti treninig quotanja i na koji nacin zadovoljiti vase zahtijeve ?

Ne znam o kakvom citiranju se prica i one dvije kvakice su za multi quota . Zbilja ne kuzim ?
    Ako bi neko imao strpljenja da mi ukaze gdje gresim ,bila bi vam zahvalna ?

Drugo ,Administrator kojem sam postavila pitanje uputio me na ovaj topic .

Pitam vas otvoreno ? Sta ocekujete od mene ? Da ne quotam ? Da ne pisem duge postove ? Navedite sta vam odgovara pa da vidim da li vasi uvjeti meni odgovoaraju ?

colibri's Avatar
    Enky ,ima nesta sta ne kuzim ? Odgovori sa citatom ,kliknem na dve kvakice i odem na napredno ,ja vise tih kvakica ne vidim i kako onda da obiljezim svaki post ? Pomoccccccc ?

ako hoćeš obilježiti više postova tj. odgovarati na više postova odjednom, onda ih moraš svakog označiti klikom na skroz desnu sličicu (desno od "odgovori s citatom") i tek onda klikneš "odgovori s citatom".

colibri, vidi, u drugom ti postu ove teme piše baš fino kako treba citirati da bi mogla "rascjepkati" tuđi tekst (onako, kao da se razgovarate). otvori si dva prozora i polako samo slijedi upute iz drugog posta i uspjeti ćeš.
    ako slučajno bude i dalje zapinjalo, budemo to riješili drugačije tj. čut ćemo se nekako (messengerom ili već, sutra u neko doba) pa ću te ja voditi korak po korak, samo sad moram ća, jer krepavam već od umora.

Quote Originally Posted by colibri View Post
    Ne znam citirati i dok ne naucim neces dobiti odgovor .Morat ces se strpiti ? Ovo je off. Kreirat cu drustvo informaticki ne pismeni i da ih se vise ne diskriminira na stranicama foruma ?!
    Kratki crash-course: u ovom editoru teksta, ako staviš sljedeće (bez ovih crta):

--------------------------------------------------------------------------------------------
    [QUOTE=colibri;7984]Ne znam citirati i dok ne naucim neces dobiti odgovor .[/QUOTE]

Nije teško

[QUOTE=colibri;7984]Morat ces se strpiti ? Ovo je off. Kreirat cu drustvo informaticki ne pismeni i da ih se vise ne diskriminira na stranicama foruma ?! :love::love:[/QUOTE]

Nije potrebno
    --------------------------------------------------------------------------------------------

To će onda izgledati ovako (opet bez crta):

Ne znam citirati i dok ne naucim neces dobiti odgovor .
    Nije teško

Morat ces se strpiti ? Ovo je off. Kreirat cu drustvo informaticki ne pismeni i da ih se vise ne diskriminira na stranicama foruma ?!
    Nije potrebno

Ukratko, ono što želiš da bude unutar citata, trebaš 'uokviriti' s parom 'tagova': [QUOTE=colibri;7984] i [/QUOTE]. Sve što se nalazi između ta dva taga, bit će 'citat'. Pa onda slijedi tvoj tekst ispod tog citata, i onda opet sljedeći citat unutar ta dva taga itd. Shvati te tagove kao 'zagrade'. Svaka otvorena zagrada mora imati i pripadajuću zatvorenu. Otvorena zagrada je [QUOTE=colibri;7984], a zatvorena je [/QUOTE]. S tim da ovaj broj i nick u 'otvorenoj zagradi' ovisi o postu kojeg citiraš, njega dobiješ automatski kad klikneš na 'odgovori s citatom'.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread