+ Reply to Thread
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 21 to 30 of 44

Thread: Što je ljubav?

sirena's Avatar
    Kada govorimo o međuljudskoj ljubavi postoje četiri vrste takve ljubavi, a to su: philia - prijateljska/bratska/roditeljska ljubav, eros - osjećaj čežnje prema osobi koju volite, agape - ljubav prema Bogu i platonska ljubav - ona je fiktivna i kod takve ljubavi nema realizacije. Najbolji primjer platonske ljubavi svakako je Francesco Petrarca koji je svoje dijelo od 366 pjesama ˝Kanconijer˝ posvetio imaginarnoj ljepotici Lauri. Bez obzira u kojoj se vrsti ljubavi trenutno pronalazite zapamtite samo jedno: ljubav nije ništa drugo nego otkrivanje sebe u drugima i užitak u tom prepoznavanju.

Ljubav je osjećaj zasnovan na nadi, a gasi se kad je nema (nade)...

Ljubav je 'umbrella term' za što god nekome padne na pamet - de facto.

Ako u nekom tekstu vidiš termin 'ljubav', zamisli da umjesto toga piše 'xxxxx' - tekst će biti savršeno razumljiv i tada. Jer, autor vjerojatno ne koristi termin 'ljubav' u istom onom smislu u kojem ga ti koristiš; samim time je taj termin uglavnom beskoristan.

medeari's Avatar
    Iskreno, ne znam još nikoga tko je u stanju odgovoriti na to pitanje.
    Jer ljubav nije odnos, nije ovisnost, nije uvjetovana jer tada prelazi u trgovinu, nije tuga, bijes, mržnja, sjeta jer sve te emocije su samo reakcija na nešto i samim time ovisnost o izvanjskome.
    Jedino što znam je da je ljubav stanje koje ne mora imati objekt da bi se ispoljilo.
    Iznimna postignuća ostvarivali su samo oni, koji su se usudili vjerovati da u njima postoji nešto što je jače od okolnosti koje ih okružuju. Bruce Barton

NAJZANIMLJIVIJI video ikad! (krenite od treće minute)

ema007's Avatar
    Ljubav je stanje zanosa naše duše

venerijanac's Avatar
    Quote Originally Posted by medeari View Post
    Iskreno, ne znam još nikoga tko je u stanju odgovoriti na to pitanje.
    Jer ljubav nije odnos, nije ovisnost, nije uvjetovana jer tada prelazi u trgovinu, nije tuga, bijes, mržnja, sjeta jer sve te emocije su samo reakcija na nešto i samim time ovisnost o izvanjskome.
    Jedino što znam je da je ljubav stanje koje ne mora imati objekt da bi se ispoljilo.
    Slažem se.

Ljubav je antipod strahu.

Tek kada se čovjek oslobodi svih manifestacija straha, u stanju je doživjeti ekstazu ljubavi u čijoj energiji vibrira svaka stanica u tijelu.
    Ne oslobađa pročitana, nego doživljena istina

ema007's Avatar
    size="tall"

Što ljubav jest?

Je li ljubav zapravo najveća utopija?
    U ljubavi se osjeća mnogo, daje se mnogo, oprašta se mnogo.
    Čini li nas ljubav stoga i boljom osobom?
    Nije li ljubav zapravo hrabrost a ne kako će mnogi koji su oprezni zbog prijašnjih razočaranja reći ludost?
    Nije li hrabro nekome dati svoje srce "na dlanu" i biti svjestan da osoba kojoj smo ga dali može s njim učiniti što god želi.
    Tko je danas uopće spreman riskirati i potpuno se predati voljenoj osobi?

"Ljudi koji vole samo jednom u životu u stvari su površni.
    Ono što oni nazivaju vjernošću to je lijenost navike ili nedostatak mašte"- Oscar Wilde

venerijanac's Avatar
    Ljubav je temeljno čovjekovo stanje iz kojeg izviru sve pozitivne emocije. To se stanje koje se ne mijenja ovisno o tome na koga ili što je usmjerena.

Moguće je zajedništvo koje iz svake osobe, uključene u to zajedništvo, izvlači ono najljepše. Gdje ne postoji međusobno iskorištavanje u zadovoljavanju svojih potreba. Ne postoji izvanjska kontrola, nagrada i kazna.
    Ne oslobađa pročitana, nego doživljena istina

član
    Frane i Milka

Već tri dana, svako jutro, kada se dižem na posao, kroz zatvoreni prozor, na prozorskom krilu prozora sa ulaza u zgradu gleda me Milka. Lastavica prekrasne crnobjele glavice koja tako strpljivo čeka.....i, kada ja privirim, onako, radoznalo, samo nakrene glavu.
    Evo već treću godinu dolazi prva u ulaz moje zgrade i čeka svog Franu. On, naravno, uvijek kasni – pa muško je pobogu – a ona tako strpljivo čeka. Gnijezdo od prošle godine, izgrađeno na lampi od ulaza je već napola propalo, zgrada je i obojana, mi smo zerica ostarili, a i sunce nekako ne sjaji kao prije.
    Ja, tako proljetno umoran, pospan, uvijek se bojim da se Frani nije nešto dogodilo i da se neće pojaviti, tako da i danas ujutro sve nešto gledam i pogledivam sumnjičavo po krovovima i malom dvorištu gdje se suši rublje.
    Ona čeka i čeka. Nezemaljski strpljivo i vjerno.
    Zašto sumnjam, zašto sam nestrpljiv, zašto Milka baš svake godine sleti na isto prozorsko krilo, i na isti način nakrivi glavicu? Zašto, zašto?
    Da sam pjesnik i da znam svirati, sjeo bih na mali stolac na kojem je trenutno vaza sa cvijećem, pogledao Milku kroz mutno prozorsko staklo i odsvirao jednu lijepu ljubavnu pjesmu.
    Nažalost, ja nisam pjesnik već samo pospani servantes koji se tako teško budi ovoga proljeća.

Tatum's Avatar
    Ljubav je energija.
    Ona nas napaja, hrani, daje nam snagu i moć.
    Ona je neiscrpna i što se više dijeli, više se množi.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread