+ Reply to Thread
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 71 to 73 of 73

Thread: nezadovoljstvo - vanjski i unutarnji faktori

Quote Originally Posted by fishcrap View Post
    ma dobro.. pustimo uopće te neke "više" sfere jer nećemo doć do nikakvih odgovora.. ovo je bilo ovako za tebe,misliš li TI da treba tomu težiti ? zanemari sad božje planove,kužim ja da ti neznaš što je dobro i to sve,nije ni bitno
    Eh? Pa o tome se i radi. Mislim li JA da 'treba' nečemu težiti? Odgovor je 'ni da, ni ne'. Nemam neko 'čvrsto mišljenje' o tome. Na čemu bih zasnovao to mišljenje? Na intuitivnom osjećaju?

Samopromatranjem mogu eventualno doći do (neprecizne) procjene čemu TEŽIM (intuitivno). Znači, promotrim vlastito ponašanje i (često podsvjesnu) motivaciju i 'zaključim' čemu (intuitivno) težim. Ali zaista ne vidim nikakvog načina da odgovorim na pitanje čemu 'bi trebalo' težiti. To je jedno od fundamentalnih pitanja filozofije, čini mi se - na to se ni ne može konkluzivno odgovoriti.

a ne poklapa se previše ali se poklapa.. ono na što sam direktno ciljao su te neke krute strukture koje ga po mom sputavaju.. kako fizički tako i mentalno.. u ovom slučaju konkretno je bilo fizički.mora uvijek vući taj svoj neki materijalni teret i o njemu razmišljati.. mislim da tako i mentalno skupljamo previše pizdarija koje nam ograničavaju mentalnu fleksibilnost
    Samo što to ne možeš reći, jer upadaš u paradoks.

Naime: ovo što si upravo rekao, zove se MEM. To da postoji nekakav mentalni 'balast', koji nam 'ograničava mentalnu fleksibilnost'. Računaš li i TAJ MEM u dotični popis pizdarija koje te mentalno ograničavaju? Ili je on izuzet od pravila.

Jer, taj mem implicira da je 'dobro' imati mentalnu fleksibilnost. Je li to zaista dobro? Ili je ideja da je to 'dobro' - rekoh - još jedna od tih pizdarija koje pokupiš okolo i koje ti onda ograničavaju fleksibilnost?

toaletni leptir fishcrap's Avatar
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    Eh? Pa o tome se i radi. Mislim li JA da 'treba' nečemu težiti? Odgovor je 'ni da, ni ne'. Nemam neko 'čvrsto mišljenje' o tome. Na čemu bih zasnovao to mišljenje? Na intuitivnom osjećaju?

Samopromatranjem mogu eventualno doći do (neprecizne) procjene čemu TEŽIM (intuitivno). Znači, promotrim vlastito ponašanje i (često podsvjesnu) motivaciju i 'zaključim' čemu (intuitivno) težim. Ali zaista ne vidim nikakvog načina da odgovorim na pitanje čemu 'bi trebalo' težiti. To je jedno od fundamentalnih pitanja filozofije, čini mi se - na to se ni ne može konkluzivno odgovoriti.
    e pa sad ti meni izvuci neku svoju filozofsku teoriju i napiši "što JA mislim čemu bi trebalo težiti u ovom slučaju" introspekcijom,intuitivno,bacanjem kockica,mirisnim štapićima.. što god ti paše

ti si valjda najveći mindfuck od osobe što sam ikad upoznao igdje

Samo što to ne možeš reći, jer upadaš u paradoks.

Naime: ovo što si upravo rekao, zove se MEM. To da postoji nekakav mentalni 'balast', koji nam 'ograničava mentalnu fleksibilnost'. Računaš li i TAJ MEM u dotični popis pizdarija koje te mentalno ograničavaju? Ili je on izuzet od pravila.

Jer, taj mem implicira da je 'dobro' imati mentalnu fleksibilnost. Je li to zaista dobro? Ili je ideja da je to 'dobro' - rekoh - još jedna od tih pizdarija koje pokupiš okolo i koje ti onda ograničavaju fleksibilnost?
    što biš ti za sebe rekao,jesi li ti mentalno fleksibilna osoba ?

daj mi opiši kako ti provedeš dan jer ću još malo pa biti sklon razmišljanju da ti kao "ja" stvarno ne postojiš

e pa sad ti meni izvuci neku svoju filozofsku teoriju i napiši "što JA mislim čemu bi trebalo težiti u ovom slučaju" introspekcijom,intuitivno,bacanjem kockica,mirisnim štapićima.. što god ti paše
    No, rekoh već, da nemam takvu (čvrstu) filozofsku misao, koja bi odgovarala na pitanje 'što treba činiti' ili 'čemu treba težiti'. Čuo si za ona Kantova čuvena pitanja? "Što mogu znati? Što trebam činiti? Čemu se smijem nadati? - Što je čovjek?"

Čine li se tebi ta pitanja jednostavna, takva da se na njih može odgovoriti onako, na eks?

ti si valjda najveći mindfuck od osobe što sam ikad upoznao igdje
    Pa nisi ni mene upoznao. BTW, je l' znaš što znači 'upoznati' u biblijskom smislu? Ergo, nikad se nećemo upoznati. LOL.

što biš ti za sebe rekao,jesi li ti mentalno fleksibilna osoba ?
    Hmm ne znam. Nekad mi se čini da jesam, ali češće mi se čini da sam totalno suprotno od toga: da ne mogu razmišljati ni milimetar drugačije nego što to (inače) radim. Onako, da sam 'hopelessly limited'.

daj mi opiši kako ti provedeš dan jer ću još malo pa biti sklon razmišljanju da ti kao "ja" stvarno ne postojiš
    Uf, bolje ne. Ovako nekako.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread