Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 51 to 57 of 57

Thread: Jedan na jedan - Ljudi se boje debate isključivo jer se boje istine i jer se boje postojati na brisanom prostoru - alim vs enky

...
    od napda nema koristi.
    jer je nagao. i kao takav ima kratkotrajni učinak.
    a samo je spori napredak trajan.

.. ne mora značiti .. uvjek treba gledati kontekst ..
    .. neko je ovdje spomenuo dijete .. recimo ide negdje gdje bi moglo pasti .. ili se opeći .. treba djelovati brzo .. napasti brzo .. i po svaku cjenu .. a dugotrajna objašnjenja ostaviti za mirnije dane ..
    .. ali .. žestok napad .. nije nikako zanemariv .. mislim da znam razne primjere gdje može biti i koristan i efikasan .. recimo .. i u politici .. na primjer ..
    .. da je u nekoj debati neko sanaderu na početku rekao .. ostavi to .. i opsovao ga .. i još mu pokazao da zna precizno što radi .. možda bi ga bio spasio zatvora ..

...
    ok. štima. ako se priča o politici. ako se priča o igri moći, o debati, no kakve to veze ima s razgovorom?

i još uvijek mi nije jasno po čemu je razgovor jedan na jedan dobar za forum?

...
    alime, znači "rat je drugo i debata kao rat je drugo". daj mi dočaraj, molim te. da vidim, možda su meni naočnjaci na glavi.

...
    razmišljala sam i pomislila kako nikako nećemo moći dokučiti je li Jedan na jedan dobar za forum ili nije, ako ga neće biti, ako mu se neće dati slobode da zaživi.

pazi, to nije debata, ali što jest-jest, funkcionira po principu odgovornosti. možda čak i veće od debilate, mislim si, jer Jedan na jedan, obzirom nije ratovanje, prije može biti u funkciji traženja istine.
    kod debate se brani svoj, a napada tuđi stav, a ovako s Jedan na jedan, naglasak stavljen na komunikaciju bez takmičarskog duha, igru može oplemeniti do mjere potrage za zajedničkim stavom tj. onim pravim, do kojeg bi se došlo kroz fokusiranu, istine žednu diskusiju.
    sad, meni je logika bila bazirana da, ukoliko ljudi žele razgovarati, ne bi ih trebalo smetati razgovarati u troje, četvero itd., jer svaka glava više dobro dođe, no opet, sto ljudi - sto ćudi, i kad se svi krenu razgovarati o jednom, a čak i pojmove od kojih se sastavljaju rečenice doživljavaju različito, teško da se može bilo što iskristalizirati. i to je nešto slično što si ti krenuo pričati, a ja, "idealistički" (tj. naivno), zaboravih na otežanost razumijevanja, radi tih različitosti.

...
    mislim da, zapravo, taj 'Jedan na jedan' ne bi smjeli definirati nikako drugčije nego kao interakciju dvoje, bez obzira kakva bila, koliko trajala, kojim tempom išla i jesu li sudionici isti ili se mijenjaju.

Bože dragi, kako ste ti i sanja inspirativni ljudi.

.. daklem ..

.. izabirem zapis 55 .. kao odgovor na 54 .. i zapis 56 kao pokušaj uspostavljanja .. nanovo .. donekle poremećenih komšijskih odnosa ..
    (.. ostajem na raspolaganju za svako moguće daljne debatiranje ..)

Tags for this Thread