+ Reply to Thread
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 11 to 20 of 44

Thread: Filozofija bajki

.. postoji stvarnost ..
    .. bakina idila bez guje .. ili tvoj život bez borbenih gejevaca ..
    .. i udar nesreće .. snaha i gejevci ..
    .. i rješenje .. pokušaj da se snaha i gejevci .. eliminiraju ..

.. melodrama .. zezneš nekoga na početku filma .. da bi imao materjala za .. divan film .. o ljubavi i tuzi ..

Quote Originally Posted by alim View Post
    .. postoji stvarnost ..
    .. bakina idila bez guje .. ili tvoj život bez borbenih gejevaca ..
    .. i udar nesreće .. snaha i gejevci ..
    .. i rješenje .. pokušaj da se snaha i gejevci .. eliminiraju ..
    Na miroljubiv način.

Inače, lijepa paralela.

Što bi meni Stribor ponudio?

.. da ih zaboraviš .. da se vratiš u djetinjstvo .. .. ali ti bi .. onako važno .. e nećeš ti meni .. draža je meni moja nesreća ..

Quote Originally Posted by alim View Post
    .. da ih zaboraviš .. da se vratiš u djetinjstvo .. .. ali ti bi .. onako važno .. e nećeš ti meni .. draža je meni moja nesreća ..
    U biti, ja ne bih tako.

Jer, ja nemam ništa usporedivo bakinim 'razlozima' za 'ostajanje u nesreći'. Moja nesreća nije moj 'izbor', nego, iz moje perspektive, 'neželjena činjenica'. Ergo, ne bih imao ništa protiv da gejevi ne postoje. Nego ono, Stribor pucne prstom i odjednom se svi gejevi počnu paliti na žene, a ne na muškarce. Prihvatio bih to samo tako.

persona non gratis
    A da probaš pitati djecu što misle o toj bajci?
    uvek pitam decu šta misle o bajci.

s tim što nismo radili ovu bajku (jer je slabo volem zbog tih indoktrinirajućih elemenata )

No, mogu pitati jedno dete - malu sanju
    Ni kao maloj mi se nije dopadala bajka.
    Mada su je često davali na tv, pa sam gledala više puta - i svaki put sam se nadala da će se nekim čudom promeniti kraj, i da baka neće genocidirati stribora i ostala čarobna stvorenja iz šume.
    Al jebiga ...

Tj. moram to ipak 'poreći'. Ne bih 'prihvatio', zato što se ne mogu dovoljno duboko 'uživiti' u takvu apsurdnu 'bajku'. LOL. Recimo, kad bi mi to Stribor ponudio, prvo bih ga pitao - a možeš li isto tako pucniti prstom, da nestane glad u svijetu? Itd itd, prije ili kasnije bi Stribor pošizio i stjerao me u mp3.

Quote Originally Posted by sanja View Post
    No, mogu pitati jedno dete - malu sanju
    Ni kao maloj mi se nije dopadala bajka.
    Mada su je često davali na tv, pa sam gledala više puta - i svaki put sam se nadala da će se nekim čudom promeniti kraj, i da baka neće genocidirati stribora i ostala čarobna stvorenja iz šume.
    Al jebiga ...
    Hmm interesantno.

Meni je bilo 'donekle' žao te šume, ali su ipak 'prevladale' dvije druge misli:

Prvo, da baka nije *namjerno* 'genocidirala' šumu. BTW, genocidirala? Ako bi taj termin uopće upotrijebila u obradi te bajke (ili bilo koji sličan tome), tek to bi bila indoktrinacija, LOL. Genocid se radi svjesno, s ciljem. Baka nije imala baš ništa protiv ni Stribora ni čarobne šume.

Drugo, Stribor mi se učinio nekako bahat, pa sam rekao - e, tako ti i treba. Uostalom, nije zvučalo kao da je umro u agoniji LOL, nego je samo 'nestao'.

.. a koliko je bakina .. tek .. neželjena činjenica ..

persona non gratis
    čekaj, pogledaj priču još jednom - šta je to snaha učinila baki pa je ova krenula s akcijom eliminacije snahe?

Ništa - osim što je bila zmija, jel
    I što je bila - nekrst.

Posle mržnja izazove mržnju, pa ova krene s uzvratnim akcijama eliminacije, i tako to.
    S tim što su bakine težnje ka eliminaciji snahe pozitivne (jer je snaha nekrst), a snahine negativne (opet, jer je snaha nekrst)

persona non gratis
    nije stribor samo nestao - nego je veliki hrast u kome je živeo zaškripao i urušio se u zemlju, a "s njim nestade i stribora i domaćih".

alime, koja činjenica?

+ Reply to Thread

Tags for this Thread