+ Reply to Thread
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 21 to 30 of 44

Thread: Filozofija bajki

persona non gratis
    (.. vraćam se za pola sata ..)

.. pričala si sa mnom .. ? .. nisi .. pa šta te onda briga .. .. ni ja nisam pričao s tobom ..

Quote Originally Posted by sanja View Post
    čekaj, pogledaj priču još jednom - šta je to snaha učinila baki pa je ova krenula s akcijom eliminacije snahe?

Ništa - osim što je bila zmija, jel
    I što je bila - nekrst.

Posle mržnja izazove mržnju, pa ova krene s uzvratnim akcijama eliminacije, i tako to.
    S tim što su bakine težnje ka eliminaciji snahe pozitivne (jer je snaha nekrst), a snahine negativne (opet, jer je snaha nekrst)
    Hmmm možda bi se u konačnici i moglo tako reći... no, čak i da jest tako. Onda bih te pitao: kako TI razlikuješ 'pozitivno' od 'negativnog'? Koji je kriterij, kako si došla do tog kriterija itd.

Nevezano uz to, zapravo se ne slažem. Nisam stekao dojam da je poanta u tome da je 'snaha nekrst' - tj. da je ta činjenica 'najbitnija' sama po sebi, izvan svakog konteksta. Nego se 'implicira' da ta snaha ima određene... atribute. Recimo: lažljivost, okrutnost, bezosjećajnost, manipulativnost, tretiranje ljudi kao sredstva za vlastite sebične ciljeve itd itd itd. Moglo bi se toga nabrojati koliko hoćeš. I to sve NIJE bila čisto 'reakcija' na 'bakinu (bezrazložnu?) mržnju', nego se implicira da je takvo stanje bilo od samog početka. Uostalom, pa prva gujina misao je 'gle, ludog li momčića'. Zašto smatraš da je potrebno da osoba koja tako razmišlja najprije nešto konkretno UČINI (meni osobno?), prije nego što je imam 'moralno pravo' gledati poprijeko?

Meni zapravo uopće nije ni presudno što je MENI netko učinio. Ne mjerim ljudima po tome kako se ophode prema meni konkretno, nego kako se ophode prema bilo kome, kakvi su 'iznutra' (dakako, problem je u tome što to nikad ne znaš pouzdano ). Zapravo, sjećam se kako me prenerazila sama ta misao, kad sam je čuo prvi put, da netko može mjeriti čovjeka po tome kako se ophodi prema NJEMU - bez da ga uopće briga za sve ovo ostalo.

Quote Originally Posted by sanja View Post
    nije stribor samo nestao - nego je veliki hrast u kome je živeo zaškripao i urušio se u zemlju, a "s njim nestade i stribora i domaćih".
    Whatever, očito nije poanta u nekakvom umiranju u nezamislivim mukama.

BTW, ako je nestalo domaćih, kako to da im je Malik Tintilinić i dalje dolazio u posjetu?

Quote Originally Posted by alim View Post
    .. a koliko je bakina .. tek .. neželjena činjenica ..
    Mislio sam na njen IZBOR da 'ostane u toj nesreći' - bez obzira što je ta nesreća 'neželjena'.

Znači, njena nesreća je doduše neželjena, no ona je imala 'opciju' na jedan način 'dokinuti' tu nesreću. A ja nemam tu opciju. Jer, Stribor ne postoji.

I to sve NIJE bila čisto 'reakcija' na 'bakinu (bezrazložnu?) mržnju', nego se implicira da je takvo stanje bilo od samog početka. Uostalom, pa prva gujina misao je 'gle, ludog li momčića'. Zašto smatraš da je potrebno da osoba koja tako razmišlja najprije nešto konkretno UČINI (meni osobno?), prije nego što je imam 'moralno pravo' gledati poprijeko?
    .. razmišljam o gejevcima .. to je stanje .. daklem .. iz početka .. a gujina prva pomisao je .. ludog li momčića .. dakle ne treba gejevce ni čekat da nešto učine ..
    .. bogami .. ova me logika počinje brinuti .. ovdin će neko da nastrada ..

.. pa tebi i baki i nije za zamjerit .. no mi ova mažuranićka brlja .. preko meru .. .. izmislila guju u ženi .. i strahote .. u onim što plešu goli .. i mlogo se vole .. međesobno i sa .. ostali svet .. .. to nije ona izmislila .. ali bila bi .. da je poživila ..

smalltown boy
    Guest
    Quote Originally Posted by Apemant View Post

BTW, ako je nestalo domaćih, kako to da im je Malik Tintilinić i dalje dolazio u posjetu?
    Još bih pitao

Jel Malik nekrst
    ili
    musliman

he he he

možda Alim*

zna

pošto se

Mualima**

aščare***

provalila

Malik-vladar
    *Alim- znalac,(ilum-znanje)
    **Mualima - učiteljica
    *** aščare - obvijusli

.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by Apemant View Post
    pa vidiš šta kaže smaltov.
    malik je preš'o u muslimane.
    pa ga onda valjda ostavila, zbog verske tolerancije i tako to.

persona non gratis
    Quote Originally Posted by alim View Post
    .. pričala si sa mnom .. ? .. nisi .. pa šta te onda briga .. .. ni ja nisam pričao s tobom ..
    (.. pa briga me .. ja volim razumeti šta se priča i kad se ne priča meni ..)

.. pa kako onda nisi razumjela .. vidiš kako apemant sve razumije .. zar bi ja sada morao vjerovati da je apemant toliko pametniji .. ? .. od tebe .. jer se ja tu ništa ne brojim .. .. što se pameti tiče ..

+ Reply to Thread

Tags for this Thread